najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Platforma Obywatelska zawarła koalicję z Komitetem Wyborczym Witolda Wróblewskiego
2018-11-20 09:56 100%

Platforma Obywatelska zawarła koalicję z Komitetem Wyborczym Witolda Wróblewskiego

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Elbląscy przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zawarli koalicję w Radzie Miejskiej z Komitetem Wyborczym Witolda Wróblewskiego. Wszystko wskazuje na to, że przewodniczącym Rady Miejskiej w Elblągu zostanie Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid w Elblągu. Michał Missan natomiast jest rekomendowany jako przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. 

W dniu wczorajszym Rada Powiatu Platformy Obywatelskiej w Elblągu podjęła uchwałę, w której wyraziła zgodę na zawarcie koalicji w Radzie Miejskiej z Komitetem Wyborczym Witolda Wróblewskiego. Nie ukrywam, że ta decyzja cieszy mnie i grono działaczy Platformy Obywatelskiej. Rada Powiatu to jest duży organ, liczący osiem osób, a więc reprezentatywny. Ta decyzja w moim odczuciu świadczy z jednej strony o dojrzałości naszych członków, z drugiej o aprobacie tej polityki, którą ta część samorządowa w Elblągu prowadzi.

 

Cieszy mnie także to, że ta koalicja do której zmierzamy w Elblągu idzie w tym samym kierunku, w którym idą koalicje w całej Polsce, a szczególnie w regionie warmińsko-mazurskim, bo przypomnę, że 17 listopada w Olsztynie Rada Regionalna Platformy Obywatelskiej podjęła podobną decyzję, aby Platforma Obywatelska i PSL zawarły koalicję. Tutaj w Elblągu w radzie nie mamy PSL-u, ale dobrze wiemy, że Witold Wróblewski wywodzi się właśnie z tego środowiska.

 

Ta decyzja cieszy mnie także z tego względu, że znamy poglądy elblążan. Gdy przed drugą turą poparliśmy kandydaturę Witolda Wróblewskiego, to mieliśmy sygnały, że to jest decyzja wyczekiwana przez elbląskichg wyborców i to także potwierdzają wyniki. Jeżeli państwo zsumujecie te głosy, które zebrały trzy komitety wyborcze: Komitet Wyborczy Koalicji Obywatelskiej (blisko 14 tys. głosów), Komitet Wyborczy Witolda Wróblewskiego (ponad 10 tys. głosów) i Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem (ponad 4 tys. głosów), to jest w sumie ponad 28 tys. głosów. Witold Wróblewski w drugiej turze uzyskał prawie 28 tys. głosów, czyli mozna powiedzieć, że są to głosy tych trzech komitetów wyborczych. Ja się cieszę, że nasi wyborcy z tego tak wynika –– dosyć gremialnie i jednoznacznie poparli Witolda Wróblewskiego. To potwierdza, że decyzja Platformy Obywatelskiej, którą my aprobujemy, jest decyzją zgodną z nastrojami naszych wyborców i nastrojami elblążan.

– powiedział dziś na konferencji prasowej senator Jerzy Wcisła, który jednocześnie podkreślił, że poparcie Platformy Obywatelskiej dla Witolda Wróblewskiego nie jest obwarowane żadnymi warunkami, co prawdopdoobnie oznacza, że PO nie będzie miała wiceprezydentów.

Udzielamy tego popacia, żeby Rada Miejska w Elblągu przez następnych pięć lat mogła pracować w komforcie stabilnej większości. Jesteśmy przekonani, że utworzenie takiej koalicji wyeliminuje z Elbląga zawirowania polityczne, których było sporo w poprzedniej kadencji i czasami te obrady rady miejskiej przypominały obrady sejmu warszawskiego 

– dodał elbląski parlamentarzysta.

Kandydatem PO na przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu jest Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid. Rada Powiatu Platformy Obywatelskiej zarekomendowała kandydaturę Michała Missana na przewodniczącego klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Ja bardzo bym chciał podziękować i Michałowi (Missanowi – przyp. red.), ale również Radzie Powiatu, że takie wyróżnienie i zaszczyt mnie spotkał, ale wiem jaka to jest odpowiedzialność. Wiem, że ten okres pięciu lat dla nas – członków Platformy – jest ważnym okresem. Chcielibyśmy w tej Radzie budować, a nie rujnować. Budować wspólnie tematy, które dla ellblążan będą najważniejsze – w poczuciu odpowiedzialności i w partnerstwie ze wszystkimi ugrupowaniami, które w Radzie będą. Na to bardzo liczę. Jeżeli zostanę wybrany na przewodniczącego głosami radnych, to chciałbym obiecać, że moje duże doświadczenie w budowaniu zespołów jest gwarancją, że będziemy więcej myśleli o mieszkańcach, rozwoju Elbląga, niż o polityce. [...] Liczymy na to, że znajdziemy porozumienie ze wszystkimi, że składność i harmonia pracy w Radzie na pewno będzie służyła nam wszystkim

– powiedział Antoni Czyżyk.

Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid prawdopodobnie zostanie przewodniczącym Rady Miejskiej w Elblągu

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2018-11-20 10:53 56%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca 2
Nie, nie, nie to jest nie do wytrzymania, tylko stołki dzielą , a kto co potrafi zarządzać, żeby ludziom żyło się lepiej NIKT. To już jest tragiczne, co się dzieje w samorządach.
odpowiedz oceń post 9 7 zgłoś do moderacji
2018-11-20 11:20 63%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Balszoj
Wszyscy podzielą się stołkami, nikt z głodu nie umrze. WON!
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2018-11-20 12:22 67%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Stefan Rembelski
Czyli strony osiągnęły porozumienie, że zrolują spłatę 100 milionów zadłużenia na rok 2028 i w tej kadencji zaciągną kredyt na następne 100 milionów na wkład własny celem pozyskania środków z UE na inwestycje do których utrzymania Elbląg będzie dopłacał miliony przez całe lata. W kampanii o ile mnie pamięć nie myli Pan Missan był zdecydowanie przeciwny takiej polityce finansowej. Za pięć lat prezydent Wróblewski i przewodniczący Czyżyk będą już na zasłużonej emeryturze a Elbląg w długach po pachy. Cóż wtedy panowie powiedzą elblążanom - róbta co chceta?
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
2018-11-20 13:54 56%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez gość
Pozostanie zrobić referendum.
oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2018-11-20 13:37 69%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
aferzyści i złodzieje zdrajcy,targowica w komplecie.Bedzie jak było do referendum!!! I przesławny nieuk Jurek motorówka w akcji!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2018-11-20 16:09 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez gość
Tylko Ruch Narodowy przegoni tą klikę.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2018-11-21 16:56 50%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez serw
jak to mówią ku..... ku....... łba nie urwie
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.