najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Poseł Leonard Krasulski: Tor wodny na rzece Elbląg zostanie pogłębiony na całej długości
2019-09-25 00:08 100%

Poseł Leonard Krasulski: Tor wodny na rzece Elbląg zostanie pogłębiony na całej długości

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Przekop zostanie zrealizowany. Jest bardzo ważny dla regionu, dla rozwoju gospodarczego Elbląga i turystyki na tym obszarze, ale także dla suwerenności Polski – zapewniali na konferencji prasowej,  zorganizowanej w dniu 24 września, marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, poseł Leonard Krasulski oraz wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski. 

Biorący udział w spotkaniu radny Paweł Kowszyński podczas rozmowy w kuluarach  podnosił, że najważniejszą kwestią jest rozpoczęcie inwestycji. To jest w tej chwili priorytetowe, a wszystkie inne sprawy, w tym pogłębienie toru wodnego na całej długości rzeki Elbląg, można będzie wykonać z czasem – twierdził.  

Poseł Leonard Krasulski przestrzegał przed głosowaniem na Platformę Obywatelską:

Trzeba pamiętać, że to jest Platforma Obywatelska a nie jakaś tam Koalicja Obywatelska. To są ludzie, którzy wołali: ulica, albo zagranica. To są ludzie, którzy sami siebie nazwali totalną opozycją. Nigdzie w świecie nie było takiego przypadku i nie ma, żeby ktoś się nazwał totalna opozycją.

Od lewej: wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, poseł Leonard Krasulski, fot. Marcin Mongiałło, Elblag.net 

Parlamentarzysta odniósł się do przekopu Mierzei Wiślanej. Tej inwestycji poświęcona została większa część konferencji. 

Ten projekt zostanie wykonany i został już rozpoczęty. W tej chwili jest już podpis prezesa Urządu Zamówień Publicznych 

– poinformował poseł Leonard Krasulski, który odpowiadając na nasze pytanie zapewniał, że tor wodny na rzece Elbląg będzie zostanie pogłębiony na całej długości, także przy elbląskim porcie. 

(...) projekt nie może się zakończyć tylko na przekopie Mierzei Wiślanej, a trzeba z tego przekopu coś skorzystać, w związku z tym niezbędne jest, aby rząd przejął w swoje zarządzanie zarówno port, jak i rzekę. Po prostu ktoś musi zarządzać. Efekty takiego samorządowego zarządzania w poważnych projektach mamy.... Jeszcze może nie czujemy, ale odczujemy. To właśnie pozdrowienia z Warszawy (...) które otrzymaliśmy poprzez swoje zarządzanie od prezydenta Trzaskowskiego – to właśnie ta nieudolność, ta niemoc w zarządzanniu daje nam taki katastrofalny obraz, jeśli wybory wygrałaby Platforma Obywatelska.

– poseł Leonard Krasulski nawiązał do awarii oczyszczalni ścieków Czajka i rażących zaniedbań samorządu warszawskiego w tym zakresie. Z wypowiedzi parlamentarzysty niestety można również wyczytać, że działacze PiS-u poważnie biorą pod uwagę przejęcie elbląskiego portu przez państwo.

Nie jest to pierwsza tego typu wypowiedź. Niedawno poseł Jerzy Wilk, udzielając wywiadu dziennikarzowi telewizji TVN radził Miastu Elblag, aby „przekazało port Urzędowi Morskiemu i on te prace wykona sam”. Ta wypowiedź spowodowała reakcję senatora Jerzego Wcisły (PO), który napisał list otwarty do parlamentarzysty PiS-u.

Port w Elblągu, w dobie globalizacji, tworzenia wielkich korporacji z zarządami w wielkich miastach może stać się jedną z najważniejszych firm elbląskich. Czynnikiem miastotwórczym, patronem kultury, sportu i wydarzeń elbląskich. A Pan, bez żadnej refleksji, z uśmiechem na ustach radzi: oddajcie port państwu? Czy gdyby został Pan prezydentem Elbląga, oddałby Pan port państwu?

– pisał między innymi senator Jerzy Wcisła.

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, fot. Marcin Mongiałło, Elblag.net

Do sprawy odniósł się również marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski:

Faktycznie ma pan rację, ze jesli chodzi o sprawy własności, to one są zróżnicowane. Ja byłem niedawno w Powidzu – to jest taka miejscowość w Wielkopolsce, gdzie stacjonują wojska amerykańskie. Jest tam również  wielkie jezioro, będące dużą atrakcją turystyczną dla mieskańców Gniezna, Poznania (...) Sprawy własności sa tam dyskutowane. To jest na pewno temat, który będzie poruszany z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śriodlądowej, ale na pewno to zrobimy. Ja tylko przypomnę, że pani Małgorzata Kidawa-Błońska – która przypomnę jest kandydatką na premiera rządu – zapytana o to, czy widzi sens przekopania Mierzei Wiślanej, odpowiedziała, że jeśli natura nie przekopała, to chyba jest on niepotrzebny.  Jest to jednak wypowiedź kompromitująca panią marszałek. Przekop jest absolutnie potrzebny, konieczny – z bardzo wielu powodów, takich jak: bezpieczeństwo, turystyka, gospodarka, rozwój Elbląga (...) Jeśli – nie daj Boże – przegralibyśmy wybory, to i tak Platforma Obywatelska robiłaby ten przekop, bo musi robić. Nie ma odwrotu .

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2019-09-25 07:59 81%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez kazik
Pie.....ą bajki bo wybory tuż tuż , gdzie byli dwa lata wstecz.....
odpowiedz oceń post 13 3 zgłoś do moderacji
2019-09-25 08:41 75%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez ksamol
Poseł Krasulski jest przydupasem posła Kaczyńskiego. Przez wszystkie kadencje odkąd jest posłem nie zabiera głosu w sprawach ważnych dla Elbląga. Prawdopodobnie nigdy nie zabrał głosu z mównicy sejmowej. Posłusznie głosuje jak prezes mu każe. Idą wybory i teraz zabiera głos żeby znów znalezć się przy korycie.
odpowiedz oceń post 12 4 zgłoś do moderacji
2019-09-25 09:16 69%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez 997
pANIE kRASULSKI- pANA szef mówi że zulawy to 2 kategoria ludzi , mam nadzieje że pANA fani nie zaglosują na czlowieka z Żuław
odpowiedz oceń post 11 5 zgłoś do moderacji
2019-09-25 13:08 81%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez czerny
Krasulski - ten pisożyt przez 4 lata kadencji nie zabrał ani razu głosu z mównicy sejmowej i nie składał interpelacji poselskich. Podpisał tylko 2 zapytania, które ktoś mu przygotował. Za takie rażące nieróbstwo z każdej innej pracy dawno wywalony byłby na zbity pysk. Teraz jest odpowiedni moment w dniu 13 października zeby tego bumelanta kopnąć w .....
odpowiedz oceń post 13 3 zgłoś do moderacji
2019-09-25 17:33 14%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca
Mendy POwskie niemoty nic nie robiły tylko wcześniej rano wstawali zeby dłuzej nic nie robić.Jak by PIS rządził po 2007 roku to przekop by już był od12 lat !!!!!!! i Elbląg by się rozwijał!A jurek motorowka to cały czas szkodził Elblągowi jak i jego złodziejska partia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2019-09-25 21:35 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez otto
slynny posel niemowa startuje na 4 kadencję, Może lepiej by się sprawdzil w senacie , mniej osob na sali ,więc trema mniejsza..
A swoją drogą nieśmialość daje się leczyć .. Polecam gabinet na Slonecznej .
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.