najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Posprzątaj po swoim psie – w Elblągu to czysta teoria?
2017-10-02 11:13 100%

Posprzątaj po swoim psie – w Elblągu to czysta teoria?

rozpoczęty ponad rok temu przez Witold Chrzanowski

Jak ma się zwierzę to bierze się odpowiedzialność za to wszystko, co to zwierzę robi. Robi także w sensie dosłownym – uważa pan Łukasz, jeden z naszych Czytelników. I trudno z nim się nie zgodzić. Tymczasem…

Jechałem dzisiaj (2 października) ul. Królewiecką i na wysokości szpitala, po prawej stronie, zauważyłem starszą panią z psem husky, który załatwiał swoją „większą potrzebę” na trawniku w pobliżu chodnika. Gdy piesek sobie ulżył, właścicielka powędrowała z nim dalej, nie zawracając sobie głowy posprzątaniem po swoim ulubieńcu – opowiada elblążanin.

Jak twierdzi, podobnych zdarzeń widział znacznie więcej.

Tym razem nie mogłem interweniować, ale, gdy jestem pieszo zawsze to robię. Niestety najczęściej spotykam się z reakcją typu: „a co to pana obchodzi” - skarży się nasz Czytelnik.

Na taki „argument” jest już tylko jedna odpowiedź: przypomnienie, że w Elblągu za zanieczyszczanie miejsca publicznego można zapłacić nawet 500-złotowy mandat.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-10-02 11:40 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez babas
Jestem jak najbardziej za tym, aby karać osoby nie sprzątające po swoich psach!! i to surowo!
odpowiedz oceń post 6 6 zgłoś do moderacji
2017-10-02 12:16 71%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez rex
i jeżdzących dieslami z wycietymi filtrami DPF, palących śmieciami w piecu itd. Psia kupa to wielki problem na ich tle.
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2017-10-02 21:03 33%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Kredka
Tylko w Polsce są idiotyczne rozwiązania. Jak nie wiadomo jak sobie poradzić z problemem to się kara, stawia blokady, barykady czy inne "udogodnienia". Gdyby chociaż jak w Anglii - pobrać opłaty za czworonogi i za te pieniądze oczyszczać miasto z odchodów skoro właściciele czworonogów nie chcą tego robić. Sam byłem świadkiem jak z rana w UK jeździł pan traktorkiem z odkurzaczem i wciąga odchody. Niestety Polsce daleko do cywilizacji zachodniej.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2017-10-02 12:20 70%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Koala
Są dużo większe problemy. Ci co palą w piecach plastikami. Jeśli za psią kupę jest 500 zł mandatu to za takie palenie powinno być z 10 000 przynajmniej. Nie sądzicie?
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
tatus505
2017-10-04 08:40 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez tatus505
Karać brudasów i i finał kary powinny być wysokie do tego właścicele psów powinn płacić podatek wysoki żeby pokrył zbieranie odchodów inne miasta płaca czy Elblag to aż tak bogate miasto że odstąpił od tego? psiarzy nie nauczy nic tylko wysoka kara
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
OM1971
2017-10-04 15:13 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez OM1971

Jest to problem nie tylko Elbląga, niestety. Nadal wielu właścicieli psów nie poczuwa się do posprzątania po swoich pupilach. Niestety nie ma komu tego kontrolować i egzekwować mandatów. Trzeba by się zastanowić, ew jaki sposób możnaby to zmienić.



Oliwia
savor.pl


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.