najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2021-09-27 12:14 0%

Przewodniczący Rady Miasta ucina dyskusję radnych. Mieszkańcom się to nie podoba

rozpoczęty 8 miesięcy temu przez Redakcja elblag.net

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Elbląga przewodniczący Rady Antoni Czyżyk (PO) kilkukrotnie „ucinał” próby dyskusji radnych nad ważnymi projektami oraz przyjmował wnioski o zamknięcie dyskusji zgłaszane przez radnych PO i KWW Wróblewskiego. To nie podoba się mieszkańcom, którzy obserwują sesję radnych w internecie.

Do takich sytuacji doszło podczas ostatniej sesji Rady Miasta, gdy radni dyskutowali nad projektami uchwał dotyczących skierowanie skargi na uchylenie przez wojewodę programu stypendialnego dla młodych lekarzy oraz w sprawie zerwania współpracy z ukraińskim miastem Tarnopol. Czyżyk uciął również dyskusję w sprawie zmiany sposoby głosowania radnych nad projektami uchwał.

W tej sprawie list otwarty do Przewodniczącego Rady Miasta wystosował mieszkaniec Elbląga, Jacek Zbrzeźny.

Szanowny Pan Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu

Szanowny Panie Z uwagą wysłuchałem wypowiedzi radnych podczas sesji Rady Miasta w dniu 24 czerwca jak i 23 września 2021 w sprawie współpracy pomiędzy Miastem Tarnopol a Gminą Miasto Elbląg. Zapewne Pan wie, że jest to ważna sprawa dla dużej części naszego społeczeństwa. Szczególnie dzięki głosom w takich, konkretnych sprawach mieszkańcy mogą wyrobić sobie zdanie o pracy i poglądach radnych. Tylko w trakcie dyskusji podczas sesji, której mieszkańcy mają możliwość wysłuchać dzięki przekazowi internetowemu, można docenić umiejętności retoryki, erystyki czy też logicznego myślenia, a przede wszystkim zdolności przekonywania oponentów do swoich racji. Słuchając wystąpień, poświęcając swój wolny czas, chciałbym wyrobić sobie opinię o reprezentujących mnie przedstawicielach w samorządzie w trakcie całej kadencji, a nie jak to zazwyczaj ma miejsce w czasie kilkudniowej kampanii przedwyborczej. Jednak polemiki nad projektami uchwał dot. współpracy z Tarnopolem podczas XVIII i XIX sesji zostały przerwane głosowaniem nad zakończeniem dyskusji w wyniku zgłoszonego wniosku przez radnego Andrzeja Tomczyńskiego a ostatnio przez radną Małgorzatę Adamowicz pomimo zgłoszenia się do dyskusji pozostałych radnych.

Szanowny Panie, Bardzo proszę o podjęcie stosownych kroków w celu umożliwienia elblążanom wysłuchania kompletnych wypowiedzi radnych na sesji RM dot. istotnych spraw. Proszę zwrócić uwagę, że większość mieszkańców nie jest w stanie śledzić prac w Komisjach, gdzie zdaniem radnego Tomczyńskiego, powinna odbywać się dyskusja. Podjęta przez Pana decyzja o przerywaniu dyskusji w oparciu o stanowisko mecenasa, który swojej opinii nie oparł na literze prawa, jest niedemokratyczna i jest przesłanką rażącego naruszenia praw wyborców do informacji.

Jacek Zbrzeźny - Wyborca

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2021-09-27 17:26 67%
1

odpowiedziano 8 miesięcy temu przez Alf
CZYRZYK czuje się Bogiem
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2021-09-28 20:37 100%
2
odpowiedziano 8 miesięcy temu przez Patriota
Demokratycznie wybrana większość decyduje co jest przedmiotem sesji radnych. Dlatego trzeba zamknąć "zdradzieckie mordy" i nie robić teatrzyku dyskutując nad tematami, które są sprzeczna nie tylko z interesem miasta ale i racją stanu.
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2021-09-28 17:01 67%
3

odpowiedziano 8 miesięcy temu przez Bet
Nadęty arogant
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2021-09-29 07:25 100%
4

odpowiedziano 7 miesięcy temu przez Kat Na Idiotów
Szkoda, że autor nie uczestniczył w oglądaniu bo widziałby na monitorze, ze
Online uczestniczyło od 70-90 osób wątpię aby większość podzielała ten punkt widzenia z tytułu.
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2021-09-30 13:54 0%
5
odpowiedziano 7 miesięcy temu przez autor
To po co te 70-90 osób ogląda? Clou sesji to dyskusja.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2021-09-29 09:48 0%
6

odpowiedziano 7 miesięcy temu przez Ja
Wszyscy won!
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.