najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2021-09-27 12:14 100%

Przewodniczący Rady Miasta ucina dyskusję radnych. Mieszkańcom się to nie podoba

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Elbląga przewodniczący Rady Antoni Czyżyk (PO) kilkukrotnie „ucinał” próby dyskusji radnych nad ważnymi projektami oraz przyjmował wnioski o zamknięcie dyskusji zgłaszane przez radnych PO i KWW Wróblewskiego. To nie podoba się mieszkańcom, którzy obserwują sesję radnych w internecie.

Do takich sytuacji doszło podczas ostatniej sesji Rady Miasta, gdy radni dyskutowali nad projektami uchwał dotyczących skierowanie skargi na uchylenie przez wojewodę programu stypendialnego dla młodych lekarzy oraz w sprawie zerwania współpracy z ukraińskim miastem Tarnopol. Czyżyk uciął również dyskusję w sprawie zmiany sposoby głosowania radnych nad projektami uchwał.

W tej sprawie list otwarty do Przewodniczącego Rady Miasta wystosował mieszkaniec Elbląga, Jacek Zbrzeźny.

Szanowny Pan Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu

Szanowny Panie Z uwagą wysłuchałem wypowiedzi radnych podczas sesji Rady Miasta w dniu 24 czerwca jak i 23 września 2021 w sprawie współpracy pomiędzy Miastem Tarnopol a Gminą Miasto Elbląg. Zapewne Pan wie, że jest to ważna sprawa dla dużej części naszego społeczeństwa. Szczególnie dzięki głosom w takich, konkretnych sprawach mieszkańcy mogą wyrobić sobie zdanie o pracy i poglądach radnych. Tylko w trakcie dyskusji podczas sesji, której mieszkańcy mają możliwość wysłuchać dzięki przekazowi internetowemu, można docenić umiejętności retoryki, erystyki czy też logicznego myślenia, a przede wszystkim zdolności przekonywania oponentów do swoich racji. Słuchając wystąpień, poświęcając swój wolny czas, chciałbym wyrobić sobie opinię o reprezentujących mnie przedstawicielach w samorządzie w trakcie całej kadencji, a nie jak to zazwyczaj ma miejsce w czasie kilkudniowej kampanii przedwyborczej. Jednak polemiki nad projektami uchwał dot. współpracy z Tarnopolem podczas XVIII i XIX sesji zostały przerwane głosowaniem nad zakończeniem dyskusji w wyniku zgłoszonego wniosku przez radnego Andrzeja Tomczyńskiego a ostatnio przez radną Małgorzatę Adamowicz pomimo zgłoszenia się do dyskusji pozostałych radnych.

Szanowny Panie, Bardzo proszę o podjęcie stosownych kroków w celu umożliwienia elblążanom wysłuchania kompletnych wypowiedzi radnych na sesji RM dot. istotnych spraw. Proszę zwrócić uwagę, że większość mieszkańców nie jest w stanie śledzić prac w Komisjach, gdzie zdaniem radnego Tomczyńskiego, powinna odbywać się dyskusja. Podjęta przez Pana decyzja o przerywaniu dyskusji w oparciu o stanowisko mecenasa, który swojej opinii nie oparł na literze prawa, jest niedemokratyczna i jest przesłanką rażącego naruszenia praw wyborców do informacji.

Jacek Zbrzeźny - Wyborca

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2021-09-27 17:26 40%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Alf
CZYRZYK czuje się Bogiem
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2021-09-28 20:37 33%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Patriota
Demokratycznie wybrana większość decyduje co jest przedmiotem sesji radnych. Dlatego trzeba zamknąć "zdradzieckie mordy" i nie robić teatrzyku dyskutując nad tematami, które są sprzeczna nie tylko z interesem miasta ale i racją stanu.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2021-09-28 17:01 40%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Bet
Nadęty arogant
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2021-09-29 07:25 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Kat Na Idiotów
Szkoda, że autor nie uczestniczył w oglądaniu bo widziałby na monitorze, ze
Online uczestniczyło od 70-90 osób wątpię aby większość podzielała ten punkt widzenia z tytułu.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2021-09-30 13:54 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez autor
To po co te 70-90 osób ogląda? Clou sesji to dyskusja.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-09-29 09:48 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Ja
Wszyscy won!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.