najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Bartłomiej Ryś
2013-05-16 18:39 96%

Przywracamy piwo „EB” do normalnej sprzedaży w naszym mieście! Dołącz do nas!

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Ostatni artykuł na temat możliwości zakupu piwa w Elblągu odbił się szerokim echem wśród naszych Czytelników. Powiedzmy sobie szczerze – każdy z nas tęskni za możliwością zakupu piwa EB w normalnej cenie. Elblag.net wychodzi z inicjatywą dla wszystkich spragnionych tego złotego trunku. Razem możemy spróbować przywrócić EB na elbląski rynek, w normalnych cenach!

Jak informowaliśmy w ostatnim artykule, elbląskie piwo możemy kupić w naszych sklepach. Zapytaliśmy też właściciela marki, Grupę Żywiec, czy możemy liczyć na to, że EB zostanie przywrócone na nasz rynek w normalnej cenie. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź.

Chciałbym podkreślić, iż EB to rzeczywiście marka, która była liderem polskiego rynku piwa w latach 90-tych. Swoją pozycję uzyskała m.in. dzięki unikatowym działaniom promocyjno-marketingowym.

Niestety możliwości rozwoju tej marki wyczerpały się. Pomimo kilku prób, naszych chęci i poczynionych przez Grupe Żywiec dużych inwestycji finansowych, ktore miały na celu przywrócenie świetności marce EB z Elbląga - nigdy nie odzyskała ona swojej poprzedniej pozycji na polskim rynku piwa.

Grupa Żywiec oferuje prawie 30 piw, a wśród nich Specjal i Kaper warzone tylko w Browarze w Elblągu. Jest to najbardziej zróżnicowana oferta na polskim rynku piwa. Obecnie przywrócenie marki EB do sprzedaży w Polsce niestety nie ma dla nas realnego uzasadnienia, w tym uzasadnienia biznesowego. Nie wykluczamy jednak możliwości przywrócenia sprzedaży krajowej w przypadku zmiany sytuacji rynkowej.

Sebastian Tołwiński
rzecznik prasowy Grupy Żywiec w Warszawie

Najbardziej zaciekawiło nas ostatnie zdanie w wypowiedzi, czyli „możliwość przywrócenia sprzedaży krajowej”. Dodatkowo otrzymaliśmy email od Stowarzyszenie Na Rzecz Praw i Poszanowania Obywateli RP Przez Urzędy Konsularne w Niemczech, które również walczy o przywrócenie elbląskiej marki piwa.

Szanowna Redakcjo, w związku z artykułem na temat piwa EB pragnę poinformować że stowarzyszenie nasze również walczy o przywrócenie tej marki na nasz elbląski rynek. Jako dowód przesyłamy list który otrzymaliśmy od Rzecznika Grupy Żywiec ale broni nie składamy. Udamy się do Warszawy do głównego szefa tej spółki i walczyć będziemy dalej aby ta marka powróciła tam gdzie jej miejsce czyli do Elbląga. Nadzieje pokładamy również w nowych władzach miasta które mamy nadzieję będą wspierały nasze działania uczynimy wszystko co możliwe aby EB znów było w naszym ukochanym mieście. I nie chodzi tu o propagowanie alkoholizmu tylko o rozsławienie naszego miasta. Wiadomym jest że ta marka dawała naszemu miastu posłuch na cały kraj a także poza granice RP. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby odzyskać to co nasze miasto utraciło w związku z wycofaniem marki EB z polskiego rynku sprzedaży.

Jako redakcja postanowiliśmy wspomóc te działania i pokazać właścicielowi marki, jak dużo nas jest. Patrząc na sukces funpage’a „KFC dla Elbląga” postanowiliśmy założyć stronę „Przywracamy piwo EB do Elbląga by elblag.net”. Pokażmy, ilu nas jest i przekonajmy producenta do dystrybucji naszego, elbląskiego piwa w naszych, elbląskich cenach! Dlaczego mamy sprowadzać nasz produkt z Niemiec?

Przywracamy piwo "EB" do Elbląga - fanpage!

Damy radę? Pewnie, że damy radę!

oceń wątek 50 2 zgłoś do moderacji
2013-05-16 19:37 82%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez DAMY RADĘ!!!
Pewnie że Damy radę!!!!
Odbudujemy wizerunek naszego miasta przywrócimy piwo EB i wskrzesimy Nasz Basen!!!Bo My To ELBLAG, ELBLĄG TO MY!!!!
odpowiedz oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2013-05-16 20:43 33%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez chlEB
dajce spokój, przecież od kiedy nasz browar wszedł do Grupy Ż to to piwo przestało smakować jak kiedyś, piłem ostatnio wersję eksportową i smakuje jak ostatni szczoch, EB to już legenda, nie ma co psuć dobrego imienia tego piwa
odpowiedz oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2013-05-16 21:25 71%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Soler
EB to nie tylko piwo. To cała otoczka z nim związana. Szkoda by było gdyby zostało reaktywowane i znów zapomniane. Faktem jest że w ostatnich miesiącach gdy można je było kupić w sklepie to nie smakowało już tak jak ... powinno.
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-05-16 21:32 80%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Anubis
Nie oszukujmy się. Z całej gamy piw grupy żywiec, piwo EB smakuje najlepiej. Więc to gadanie o braku podstaw ekonomicznych to jakaś ściema. Boją się, że Żywiec zejdzie w Elblągu na drugi plan i tyle.
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
ksamol
2013-05-16 21:50 71%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ksamol
EB warzone było w Braniewie ( mają tam lepszą wodę ). Teraz mogą robić tylko szajs z napisem EB. Nigdy nie będzie piwa EB jakie było kiedyś produkowane przez nasz browar. Zniknęło z rynku bo było lepsze od Żywca. Zapomnijcie o PRAWDZIWYM EB.
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-05-16 22:15 29%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez remix
proponuję bojkot specjal pabu!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-05-17 06:34 50%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Kozaq
Ksamol niegdys EB bylo lane i w Eg i w Bra fakt z Bra bylo lepsze ale EB zawsze bylo lepsze od Specjala mialem ostatnio przyjemnosc skosztowac EB i jest naprawde smaczne.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-17 08:49 50%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez tom123
dobra akcja - podoba mi się :)
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-07-06 14:40 0%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Gerald
to wskocz na PiwoEB.pl ;)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-25 12:49 0%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez kibic
Dobra akcja - nie podoba mi się. Taka sytuacja.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-18 18:25 78%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Piwosz
Piłem wczoraj EB, dzięki Waszemu artukułowi wiedziałem gdzie je kupić, za co dziękuję. Obawiałem się o smak, jaki będzie. Nie zawiodłem się, jest bardzo dobrym piwem.,Dobra woda, nie jest za gorzkie (tak jak ostatnio wg mnie Specjal). Mam nadzieję, że niedługo normalnie dostępne w naszych sklepach.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-05-19 12:33 60%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Kris 1234
wg mnie to tylko problem marketingowy.. boja sie ze specjal i zywiec padnie.. uwielbiam EB i nie wazne na jakiej wodzie robiony jest o 1000% lepszy niz chociazby specjal ktorego uwielbialem a zszedl na psy!!! EB COME BACK!!!
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-08-07 22:11 40%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez JANOSIK
Żywiec to kiedyś był dobry teraz to siuśki .
Eb niestety nigdy nie piłem .WCZORAJ przejeżdżałem koło Elbląga i w lodówce chłodzi się specjal czarny i brązowy zobaczym jaki dobry .
Grupa żywiec robi takie piwo Leżajsk polecam wam lesze od żywca w biedronce sprzedają .
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.