najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Joanna Siudak
2013-07-16 06:45 100%

Psie odchody zmorą spacerowiczów w Elblągu. Co się zmieni?

rozpoczęty ponad rok temu przez Joanna Siudak

W ramach budżetu obywatelskiego pojawiły się dwa projekty dotyczące stworzenia dużego parku dla psów w Elblągu na wzór tych, które są w USA i zmobilizowania spółdzielni mieszkaniowych do zorganizowania kilku mniejszych na terenie całego miasta. Chociaż w Elblągu jest 10 dystrybutorów na psie odchody i 37 pojemników, problem psich kup jest wciąż zmorą mieszkańców.

Problem nie istniałby gdyby właściciele psów, sami dbali o porządek i najzwyczajniej sprzątali po swoich pupilach. Tymczasem piaskownice, w których bawią się dzieci, wciąż traktowane są jako psie ubikacje. Jak informuje nas  Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego:

- W regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg nałożone zostały na właścicieli psów obowiązki mające na celu zmniejszenie uciążliwości i zagrożeń powodowanych przez psy, w tym również obowiązek sprzątania po psie. W celu należytego wypełniania tego obowiązku właściciel psa winien zaopatrzyć się w specjalne woreczki do sprzątania po psie, specjalne zestawy z łopatką lub zwykłe woreczki foliowe. Miasto kupuje woreczki do sprzątania po psach, które w celach edukacyjnych wykładane są systematycznie w Punkcie Informacyjnym w Urzędzie Miejskim oraz w zakładach leczniczych dla zwierząt, gdzie właściciele mogą je bezpłatnie pobrać.

Cena jednego woreczka na psie odchody wynosi 50 groszy. Mieszkańcy Elbląga podnieśli dyskusję na temat ich dofinansowania, jednak bez efektu:

- Finansowanie ze środków budżetu miejskiego zakupu woreczków do sprzątania po psie stanowiłoby dofinansowanie pewnej grupy mieszkańców Elbląga. Byłoby więc to niesprawiedliwe wobec osób nie posiadających psów. Ponadto należy przypomnieć, że od 2008 roku właściciele psów w Elblągu zostali zwolnienie od wnoszenia do budżetu miejskiego corocznej opłaty od posiadania psa - informuje nas Łukasz Mierzejewski.

Projekt nowego parku dla psów przewiduje zagospodarowanie terenu byłego kąpieliska przy przy ulicy Spacerowej i obejmuje podział obszaru na dwie części. Pierwsza - wolna, umożliwiająca swobodny wybieg czworonogów. Druga - treningowa, przeznaczona do nauki tresury i kreatywnego spędzania czasu z pupilami. Na placu znalazłyby się również stoliki i ławki dla właścicieli psów oraz urządzenia do pobierania folii na odpady. Celem stworzenia parków dla psów jest stworzenie miejca, w którym bez ryzyka dostania mandatu można wyprowadzić psa i dać mu szansę zasocjalizować się w grupie. 

Dotychczas na terenie Elbląga były ulokowane trzy toalety dla psów: w parku Planty, parku Dolinka i na zieleńcu przy ulicy Mickiewicza (na terenie obecnego skateparku). Tylko pierwszy przetrwał do dziś. Okazało się, że posiadacze psów niechętnie wybierają się na spacery w te punkty, a miejsca te lepiej zagospodarować w inny sposób. 

oceń wątek 9 0 zgłoś do moderacji
2013-07-16 07:59 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zaxon
Karać, karać i jeszcze raz karać !!! i to porządnie, bo ten naród nie jest w stanie nic zmienić jeśli nie wisi nad nim bat !!! Tylko solidna kara finansowa spowoduje że to się zmieni. A do tego wszystkiego wpuścić do parków straż miejską na rowerach i będzie porządek. Bo w końcu lepiej kupić reklamówkę z biedronki za 5 groszy niż zapłacić 500 zł mandatu.
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2013-07-16 08:22 57%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez iza
Głupota jakich mało,nikt tam nie będzie chodził z psem zeby sie wysrał,zróbcie place zabaw na zawadzie ,o dzieciach nikt nie mysli tylko o psach !!! mam nadzieje ze za p Wilka to się zmieni
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-07-16 08:45 40%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez monia
bez sensu ten park bo matoły które nie sprzataja po swoim psie nie pojda do takiego obsranego parku!!! sama mam 3 pieski i zawsze mam worki w kieszeni i zbieram kupy. nie wyobrażam sobie inaczej.
co do piaskownic to chyba gorsze sa koty które zapewne uwazaja piaskownice jako swoje WC.
co do woreczków na kupy - ostatnio widziałam faceta - dupka który wylazł z auta ( nie miał psa ) podszedł do tego pojemnika z workami, wyciagnał ze 3 i polazł do auta. i co się tu dziwic i brakuje edukacji wśród posiadaczy psów jak i ci co nie posiadaja psy sa pożal się boże dupkami.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
Gifas
2013-07-16 09:39 64%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
Wystarczy skutecznie karac grzywnami... z tych wszystkich mandatow wystawionych bez problemu osoby ktore by tego pilnowaly mozna by bylos finansowac przez jakis czas:) w Londynie kara za psia kupke to 1000 funtow, wiec tysiac zl przemowil by do rozumu mieszkancom Ega.
odpowiedz oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2013-07-16 09:55 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez tt
Na policję zadzwońcie. To co uslyszycie - BEZCENNE.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-16 10:38 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Kliszo
Karać bo zycie w odchodach nie jest eldoradem w tych czasach gdzie jeszcze brak pracy jest widoczny,Kto by chciał w szambie żyć.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-07-16 10:55 78%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez iug
Wystarczy zwykły woreczek !!!!!!! dla chcącego nic trudnego !!!!! to moje zdanie, chcesz posprzątać po swoim pupilku?...... sprzątasz i nie potrzebne ci specjalne sprzęty tylko chcęci, a jeśli nie chcesz to wymyślasz, że nie ma odpowiednich urządzeń :) proste i na temat
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2014-11-17 00:51 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez arturo1410
Jeśli zwykły woreczek zastąpimy oxy-biodegradowalnym woreczkiem takim jak tu: http://eko-asklepios.pl/sprzatanie-po-psach/woreczki_na_psie_kupy_pucek to i środowisko naturalne nie ucierpi na tym. Kupuję i korzystam bo są tanie i ekologiczne, dla mnie dodatkową zaletą jest kolor czarny i brak przezroczystości, ale to już kwestia gustu :) Jak już dbamy o wygląd środowiska, zróbmy to tak, aby było ekologicznie!
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-16 11:06 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Ja
Wszystko ok, ja też mam psa i chcę po nim sprzątać. Tylko gdzie mam te kupki wrzucać? Mieszkam w ok. Donimirskich?
odpowiedz oceń post 0 9 zgłoś do moderacji
2013-07-16 11:21 75%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez wkurz
A gdzie wyrzucasz kupy po swoich dzieciach, po sobie - chyba nie jesteś aż tak głupia, że nie wiesz gdzie wyrzuca się kupy?????..... a jeśli chcesz to bodaj do śmietnika lub do odpadów biodegradowalnych. tadam..... teraz już wiesz?
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-07-16 12:35 71%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez właściciel psa
Po pierwsze: takie parki to nie miejsca do załatwiania się psów, tylko miejsca do zabaw psów i spacerów z psami. Po drugie: do sprzątania po psie wystarczy woreczek foliowy i niech każdy właściciel sprząta po psie tak, jak po sobie w domu. Po trzecie: w Elblągu powinno być zdecydowanie więcej koszy na śmieci oznaczonych sylwetką psa i tam można wrzucać nieczystości po psach - w razie braku takiego kosz wyrzucamy do zwykłego śmietnika lub kosza ogólnego.
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-07-16 14:11 67%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez ancymon
przypomina mi sie scena z filmu "dzien swira" jak tytułowy bohater idzie przez osiedle a tam same psie gowna a potem sra pod oknem wlascicielce psa, ktora wczesniej zjebal ze nie sprzata po psie :D
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-07-16 21:59 67%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Monga
Do władz elblaga, które mają obowiązek ukarania niesprzątających po swoich " pupilkach"- przejdzcie się wieczorową porą chodnikiem przy dąbka od bp do rynku przy blokach tam jest skupisko osób wychodzących ze swoimi pipilkami aby wysrały się pod oknami innych ludzi, którzy mają tę przyjemność mieszkać w bloku przy chodniku.... zapraszam serdecznie, ja próbowałam zwracać uwage ale to tylko rozwścieczyło chodzących do psiej toalety przy bloku psich właścicieli...... to jest jakiś koszmar stoję sobie na balkoniku wącham kwiatki które zdobią mój balkon a tu pani z pieskiem, który sadzi niespodzianjke tuż pod, kiedy próbuję zwrócić uwage dostaję obelgi skierowane w moją stronę czy na to zasłużyłam????? a gdzie odpowienie władze, które wlepiają mandaty za takie rzeczy?..... no myślę że na starym mieście... to tyle
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-07-18 16:11 0%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Zadumany
Gifas, a propos w Londynie psich parków jest wiele, a w nich śmietniki dla psów, a obok DARMOWE woreczki. Skoro w Egu parków jest 3, to nim doszedłbym doń ze swoim psem, rozerwałoby mu odwłok. Wyznaję zasadę "Wymagaj od innych, lecz wpierw od siebie". Skoro rząd się zajmuje psią kupą, niech umożliwi też ich właścicielom sprzątanie. Może wystarczy worek by posprzątać, ale może warto zainwestować w coś więcej. Ja nieraz wlazłem w psią kupę. Trudno, stało się. Ale nigdy nie robiłem z tego wielkiej sprawy. Zawsze zadaję pytanie, ile rozkłada się psia kupa? Tydzień? Nawet mniej. A foliowy worek??? Co więcej, do wyprodukowania go jest potrzebna temperatura, a do atmosfery dostaje się dwutlenek węgla, który, jak wiadomo z podstawówki, dziurawi warstwę ozonową. Kwestia to więc moralności czy ekologii? Moim zdaniem worki to słaby pomysł. Na pewno istnieje jakaś inna inicjatywa, ale ludziom nie chce się pomyśleć.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-22 19:18 0%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
A jak powinien reagować zarząd i rada nadzorcza SM, na wielokrotne zgłaszanie problemu psich odchodów (nie posprzątanych) pod oknami budynków.
A może ktoś z SM Zakrzewo się wypowie, najlepiej ktoś z rady lub zarządu.
pozdrawiam
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.