najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Radni do tablicy. Odpowiada Maria Kosecka (PO)
2013-12-16 07:00 51%

Radni do tablicy. Odpowiada Maria Kosecka (PO)

rozpoczęty ponad rok temu przez Małgorzata Łuczak

Dziś kolejna odsłona naszego cyklu rozmów z radymi Rady Miasta Elbląga. Na temat ich pracy oraz problemów z którymi zgłaszają się elblążanie, rozmawiamy z Marią Kosecką z Platformy Obywatelskiej.

Maria Kosecka jest domatorką. Kocha gotować, pasjonuje się kuchnię polską i wileńską. Uwielbia zwierzęta, ma w domu dwa psy. Z jakimi problemami przychodzą do niej elblążanie oraz jak jako radna stara się im pomóc?

-Problematyka spraw z którymi zgłaszają się mieszkańcy jest bardzo różnorodna. Generalnie o pomoc zwracają się osoby zdeterminowane trudną sytuacją życiową. Najczęściej oczekują pomocy w otrzymaniu mieszkania czy też w znalezieniu pracy. Są również mieszkańcy, którzy wyrażają troskę o infrastrukturę miejską: stan chodników, ulic, osiedli. Jest też duża grupa zainteresowana wsparciem przez instytucje miejskie przedsiębiorczości lokalnej – Informuje Maria Kosecka.

-Tematyka jest rozległa, jednak przy wsparciu pracowników urzędu udaje się w większości przypadków znaleźć satysfakcjonujące rozwiązania. Jest też duży obszar zagadnień związanych ze sprawami bezpieczeństwa – dodaje.

Sposobów pomocy jest wiele. Czasami wystarczy odpowiednie pokierowanie i wskazanie konkretnego adresata, kompetentnego do zajęcia się problemem. Czasami jednak sprawa jest skomplikowana. Wtedy należy poszukiwać rozwiązań, łagodzących daną przeciwność.

- Staram się zawsze aby petenci wychodzili w przekonaniu, że nie są sami i zawsze mogą liczyć na moje wsparcie. Jednocześnie jednak jestem szczera i nie obiecuję przysłowiowych "gruszek na wierzbie", jeżeli problem przekracza moje możliwości, informuję o tym - mówi radna.

Jak informuje Maria Kosecka – najwięcej osób zgłasza się do niej telefonicznie lub mailowo. Jednak podczas dyżurów radnych, nie narzeka na samotność.

- Najbardziej cenię sobie bezpośrednie kontakty z mieszkańcami w trakcie zakupów czy też spacerów. Kontakty takie po pierwsze świadczą, że elblążanie mają do mnie zaufanie i bez oporów, spontanicznie zgłaszają się do mnie ze swoimi troskami. Po drugie zaś, jest to dla mnie wyraz doceniania mojej skuteczności i woli niesienia pomocy każdemu potrzebującemu – dodaje radna Maria Kosecka.

oceń wątek 76 73 zgłoś do moderacji
2013-12-16 10:49 51%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez plus
Dobrze ,redakcja prezentuje poszczególnych radnych i informuje co robia na co dzień i jak rozwiazują problemy z którymi zwracają się mieszkańcy
odpowiedz oceń post 41 39 zgłoś do moderacji
2013-12-16 11:27 48%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Mama Karoliny
A mnie ciekawi ile Kosecka sama sobie plusów nastawiała?
odpowiedz oceń post 40 43 zgłoś do moderacji
2013-12-16 11:50 48%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec
Mogę potwierdzić, że Pani Kosecka pomaga ludziom. Kiedy potrzebowałem pomocy i zgłosiłem się do niej zrobiła bardzo dużo żeby mi pomóc. Takich radnych nam potrzeba.
odpowiedz oceń post 39 42 zgłoś do moderacji
2013-12-16 11:59 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Wistal
Petenci?!?! - kobieto, to twoi szefowie! Obywatele miasta, ktorzy wybrali radnych! Petentow to przyjmuja urzednicy...
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-12-16 22:26 65%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ZNIESMACZONY
Pani Maria nic innego nie robi tylko siedzi w komputerze i plusuje- mama Karoliny musi być bardzo nerwowa albo natchniona ,zeby takie bzdury wypisywać.Zastanów sie kobieto- twoje wpisy sa złosliwe i bardzo personalne.
odpowiedz oceń post 36 19 zgłoś do moderacji
2013-12-17 09:04 39%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez pokrywka
O czym tu mowa? gotowanie, psy - to ma być to co elblążan interesuje - niech kobieta założy sobie inna stronke.
odpowiedz oceń post 28 44 zgłoś do moderacji
2013-12-17 15:14 55%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Madzia
Super, że redakcja pokazuje czym się najmują radni. Moim znajomym P. Kosecka też pomogła i są jej wdzięczni, gdyby nie pomoc radnej kto wie co by z nimi teraz było. A tak ja też mogę powiedzieć Dziękuje za pomoc osobom dla mnie ważnych. Rzadko spotyka się ludzi z tak wielkim i dobrym sercem jak Pani Maria :)
odpowiedz oceń post 31 25 zgłoś do moderacji
2013-12-17 21:43 47%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez tak dalej pani Mario
Pani Maria działa i to widać. Wielu radnych powinno brać przykład i brać się do roboty. Negatywne komentarze to piszą jak widać zazdrośnicy...a może inni radni?
odpowiedz oceń post 17 19 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.