najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2022-01-20 13:46 100%

Radny Bogusław Tołwiński: Nie ja byłem likwidatorem basenu odkrytego

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Po tym, jak śmiałem jako obywatel i radny wyrazić swoją opinię o planowanej przez pana Prezydenta inwestycji, czyli „mini-basenie”, rozgorzała w mediach ogólna dyskusja o letniej rekreacji wodnej, a także - o zgrozo - czy mamy w ogóle prawo jako mieszkańcy wyrażać swoje zdanie i oczekiwać chociaż rzetelnych konsultacji w temacie basenów – pisze radny miejski Bogusław Tołwiński.

Władzom najwyraźniej nie spodobało się to, że w ogóle ktoś zabiera głos w tej sprawie. Zatem, wczoraj Pan Prezydent zwołał konferencję prasową i przedstawił swoją wizję na najbliższe lata w kwestii rekreacji wodnej dla Elbląg. Zaprezentowano i omówiono szereg inwestycji rozłożonych na wiele lat i nie byłoby problemu, gdyby Pan Prezydent wcześniej zapytał mieszkańców, a potem uzyskał ich aprobatę w kwestii swoich pomysłów.

Tymczasem Pan Prezydent uznał, że to zupełnie nie jest potrzebne i powiedział „Na terenie basenu, robimy basen. CO TU KONSULTOWAĆ?”. Tym samym Pan Prezydent uznał, iż jego wizja jest najlepsza, ostateczna i nie podlega dyskusji. Przy okazji w czasie konferencji Pan Prezydent kilkakrotnie nazwał mnie LIKWIDATOREM dużego, otwartego basenu. Dlaczego i na jakiej podstawie? Rzekomo, kiedy pełniłem funkcję Dyrektora Departamentu Sportu w 2011 basen został ostatecznie zamknięty i już nigdy nie został otwarty. Zatem kilka faktów.

Jedno jest prawdą, że 26 lipca 2011 MOSiR zdecydował o czasowym zamknięciu basenu z powodu wysokich temperatur i bardzo dużego zakwitu glonów, ale jednocześnie informował, że o otwarciu basenu poinformuje za pośrednictwem lokalnych mediów. Zatem w tym czasie nie było mowy o likwidacji, czy długotrwałym zamknięciu basenu. Ponadto, w ciągu mojej krótkiej kadencji na w/w omawianym stanowisku zdecydowałem o wymianie wszystkich desek na głównym pomoście, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło, a co świadczyło o mojej wizji modernizacji i chęci dalszej eksploatacji tego obiektu. Zwracam też uwagę, na fakt, iż żaden Dyrektor Departamentu nie mógłby sam podjąć takiej decyzji, choćby chciał bez oficjalnej zgody Prezydenta.

To jednak nie jest najważniejsze w mojej linii obrony, a zupełnie inny fakt. Mianowicie to, iż po niespełna trzech miesiącach pracy w urzędzie 8 sierpnia 2011 zrezygnowałem z w/w funkcji Dyrektora Departamentu Sportu. Zaś dopiero 7 czerwca 2012 podczas konferencji prasowej w Sali MOSiR ogłoszono „wyłączenie z eksploatacji” aż do odwołania i dopiero od tamtej pory można mówić, iż basen rzeczywiście przestał funkcjonować.

Zatem, jeśli Pan Prezydent uważa, że odpowiadam za zamknięcie basenu i jestem jego likwidatorem po roku od rezygnacji ze stanowiska, to chyba wyraźnie jeden z nas jest w błędzie. Sami Państwo zdecydujcie.

To jednak nie jest główny problem w tej sprawie, chociaż zamknięcie Pogotowia Socjalnego w tej kadencji z woli obecnego Pana Prezydenta, rzeczywiście można uznać za likwidację, ale ja nie nazywam Pana Prezydenta likwidatorem. Tak czy inaczej, wydaje mi się, że głównym problemem obecnie sprawującego władzę w Elblągu Pana Prezydenta, jest ciągłe oddalanie się od fundamentów demokracji, niewsłuchiwanie się w wolę obywateli, a wręcz brak jakiejkolwiek chęci do konsultacji, w sprawach które bezpośrednie dotykają nas wszystkich, mieszkańców Elbląga.

Bogusław Tołwiński

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2022-01-21 04:22 70%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Tu jest Polska a nie polin!
Wszyscy won.
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2022-01-21 10:10 40%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Zniesmaczony
Wymiana desek ale gigantyczna modernizacja...
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2022-01-21 14:54 60%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez jasio
ciekawe co prezydent brał że ma taką wizję?????
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2022-01-21 22:38 40%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez ERWIN
jeden wart drugiego :(
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2022-01-23 21:37 25%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez żultelmen
Nie ja byłem likwidatorem basenu otwartego , to kto podać nazwisko i po temacie. Tak jest zawsze to nie JA, to ktoś a nie ja
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
MartynaSch
2022-04-26 13:14 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez MartynaSch

Taaa ? A kto inny ?


odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2022-07-14 16:23 50%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Czesio z Królewieckiej
Jeden raz tam byłem i już bym nie chciał drugi raz pływać w tym bagnie..
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.