najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-06-02 16:04 38%

Robert Turlej: Dość kłamstw i obrażania w komentarzach

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Czytając pełne agresji komentarze o kandydatach do Rady Miejskiej, zwłaszcza w stosunku do mnie, Marii Koseckiej czy też byłych radnych nie mogę być bierny i pozwalać na nieprawdziwe i w wielu przypadkach kłamliwe komentarze - pisze Robert Turlej, który ponownie kandyduje na radnego z listy PO.

Zdaniem niektórych internautów wynik referendum powoduje, że odwołani radni nie mają moralnego prawa, by kandydować. Wszyscy oceniani są z góry nie przez ich pracę na rzecz miasta, ale przez pryzmat negatywnej kampanii wobec odwołanych władz.

Podejmując decyzję o ponownym kandydowaniu rozmawiałem z osobami mi bliskimi, a także z tymi stojącymi z boku. Wszyscy zgodnie powiedzieli „Robert zrobiłeś wiele, działaj dalej”, dlatego też wycofanie się w tym momencie byłoby nie fair wobec tych, którzy mi zaufali.

Niestety wiele osób nie interesuje się pracą samorządu, a tym bardziej tym, czym zajmują się radni. Efektem tego są komentarze, w których pojawia się nieprawda, czy też półprawda.

Będąc radnym skupiałem się na często pomijanych, ale bardzo istotnych dla zwykłych mieszkańców sprawach. Jestem dumny z tego, że udało mi się zrealizować wiele, zwłaszcza dla mieszkańców Zawady. Nowe place zabaw przy przedszkolach, powrót biblioteki, kompleks sportowy „orlik” przy SP 9, nowa infrastuktura rowerowa, kampania „Obudź wrażliwość”, program „Przyjazne Przestrzenie – Moje Podwórko” to tylko część spraw, którymi się zajmowałem i zostały zrealizowane. Pełna lista dostępna jest na mojej stronie (www.robertturlej.pl/realizacja-programu-wyborczego)

Najbliższe wybory będą oceną ostatniej dwuletniej samorządowej pracy. Mieszkańcy zdecydują czy widzą mnie, a także innych byłych radnych dalej w działalności publicznej. Dlatego też istotna jest transparentność, a także merytoryczna dyskusja m.in. w komentarzach. Proszę zatem wszystkich komentujących o kulturę i dyskusję na poziomie dotyczącą spraw naszego miasta pozbawioną osobistych przytyków do kandydujących osób.

Robert Turlej

oceń wątek 15 24 zgłoś do moderacji
2013-06-02 16:21 83%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez kokospoko
komentarz niezgodny z regulaminem.
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2013-06-02 16:27 80%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez kokospoko
Prawda nie wygodna?. Lubicie jednak zyć w MATRIXie? I gdzie tu wolność słowa?
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2013-06-02 16:34 40%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez TERAZJA
Zgadzam się z p. Turlejem. Żeby kogoś ocenić, nie wystarczy zazdrość i nienawiść. Każdy, kto interesował się pracą samorządu wie, kto ile zrobił, lub próbował zrobić, dla miasta. Dlatego ludzie kierujący się niskimi pobudkami, a z niewiedzą na temat pracy w Radzie Miejskiej, zamiast kolportować kalumnie, niech zamilkną. Milczenie jest złotem.
odpowiedz oceń post 10 15 zgłoś do moderacji
2013-06-02 17:09 53%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez inka
następny wrażliwy... jak Mary....
odpowiedz oceń post 9 8 zgłoś do moderacji
2013-06-02 17:22 65%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez enterix
cytując klasyka barmana ze Szproty "Krytyka musi być konstruktywna", mam nadzieję tylko, że pan Turlej rozważa również scenariusz że to jego pożegnanie z życiem publicznym i w najbliższych latach nie wejdzie do rady miejskiej
odpowiedz oceń post 13 7 zgłoś do moderacji
2013-06-02 19:06 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez maz
Panie Turlej--- ELBLĄŻANIE TEŻ POWIEDZIELI Panu i pozostałym D O Ś Ć !!!!!!!
odpowiedz oceń post 9 9 zgłoś do moderacji
2013-06-02 19:43 27%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Zawadziarz
Cudze chwalicie - swego nie znacie. Uważam, że Robert akurat był jednym z bardziej aktywnych radnych i ma dużo racji w tym co pisze.
odpowiedz oceń post 6 16 zgłoś do moderacji
2013-06-02 20:49 47%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca , kiedyś wasz
co za bezczelność , przecież wyborcy cię zwolnili , czy wy tego nie rozumiecie ,!
odpowiedz oceń post 8 9 zgłoś do moderacji
2013-06-02 21:37 53%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Dziurawy kondon
@Zawadzirz, Turlej był aktywny ale nie efektywny:). Ja dziurawy kondon
odpowiedz oceń post 8 7 zgłoś do moderacji
2013-06-02 21:53 50%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez zombi
Merytorycznie niech Pan Turlej wyjaśni i opisze swój wkład w kompleks sportowy „orlik” przy SP 9, niech powie coś o pieniądzach wyrzuconych w kontrapas o mały włos nie potrąciłem rowerzysty, który skręcił mi przed maską skręcając w lewo w ul. Wspólną przecinając linię ciągłą itd.
odpowiedz oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2013-06-03 07:52 57%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez sportowiec
może chodzi o to, że orlik mógł powstać gdzies indziej a powstał po odpowiednim lobby na Zawadzie?
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-06-02 22:41 50%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez kbks
polecam poprostu nie głosować na takich
odpowiedz oceń post 8 8 zgłoś do moderacji
Posiadacz
2013-06-02 23:56 33%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Mieszkaniec ZWD
Jak mamy patrzeć na osoby a nie na partie? Polską rządzi ,, PO " i co z tego mamy? No fakt, co raz większe bezrobocie to na plus? Raczej nie. Jestem także z zawady i przepraszam bardzo, ale place zabaw? Dwa przedszkola i na nich jakieś śmieszne elementy dla dzieci, mało funkcjonalne. Ostatnio zmieniona infrastruktura przy szarych szeregów 3-12, miło było, ale co z tego. Jeśli za numerem klatki 12 niestety zjeżdza się w kolejne dziury, (a jeszcze przy wyjeździe na al. odrodzenia wręcz LOCHY nadal są przy postoju taxi.) oraz został zdjęty próg zwalniający przy sz. szeregów 5 i nie ma go do dziś, aż strach wychylić się za samochodów stojących na ,, parkingu". O parkingach na zawadzie nie wypowiem się. Nie dla PO i PiS. Gdyby Panowie politycy chcieli byś lepiej postrzegani zmienili by partie :) Bo każdy wie jaki syf dzieje się dzięki PO i PiS.. tak jest od wielu lat i nie widać zmian tylko obiecanki.
odpowiedz oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2013-06-03 08:08 0%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Depresja
"Wyborca kiedyś wasz" pisze: odwołaliśmy was. My? czyli kto" ? nawet nie połowa elektoratu, więc niech "wyborca" spuści z tonu i zamiast stukać w klawiaturę, niech trzyma kciuki za sukces referendarzy. Fortuna kołem się toczy.
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-06-03 08:24 63%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Maciej
PO nie cierpię zarówno tych na szczeblu centralnym jak i naszym podwórku ale Robert nie jest z PO jest tylko bezpartyjnym kandydatem startującym z ich listy czy to dobrze czy źle? nie mi oceniać. Ja będę głosował na człowieka a nie na partię. Gości jest młody ambitny, a jako debiutant w Radzie Miasta i tak zrobił BARDZO DUŻO bez układów i przekrętów. Robert masz mój głos! Chcecie nowych władz? to wybierzcie młodych i ambitnych bez układów. W Elblągu wybieracie ludzi nie partie! Zresztą jak prześledzicie to co robił Robert w RM to zauważycie ile razy leciał pod prąd linii działania PO i lądował na dywaniku u Grzesia za to mimo iż był bezpartyjny. Takich nam trzeba nieugiętych z doświadczeniem.
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
Gifas
2013-06-03 12:58 0%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
Niewiem jak inni, ja wole kogos nowego do UM wpuscic :p
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-06-03 13:36 33%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Turlaj bąka
Kolejny POlszewik któremu śmierdzi wolność słowa. Albo można powiedzieć wszystko albo nic. Jeśli nie można powiedzieć wszystkiego to poproszę listę tematów "zakazanych".
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-06-05 10:51 0%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez rubic85
Panie Robercie osobiście uważam, że powinien Pan ponownie kandydować do Rady Miejskiej. Miałem okazję kilka razy z Panem pracować i wspominam to bardzo dobrze, rzetelnie i rzeczowo podchodził Pan do sprawy. Sam jestem zniesmaczony poczynaniami władzy, która została m.in. moim głosem odwołana. Głosowałem za odwołaniem również Rady Miejskiej mając nadzieję, że tacy ludzie jak Pan zdecydują się mimo wszystko startować po raz kolejny. Ktoś mądry kiedyś powiedział żeby nie oceniać wszystkich ludzi jedną miarą - życzę powodzenia i determinacji w zmienianiu Elbląga!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
wacomir
2013-06-29 18:07 0%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez wacomir
Witam. PO okradło mnie jak i wszystkich obywateli Polski od 2007 roku na sumę nie mniejszą niż 300 000zł od osoby. PO zamierza okradać mnie i Państwa dalej, aż do chwili gdy zginę z głodu bo nie będzie czego już ode mnie kraść. Jak okradło mnie PO vat z 7% na 22% i z 22% na 23% od 2007 roku - miesięcznie wydaję 6000zł więc ta podwyżka okradła mnie na 6*12*6000*(22-7)%=64800zł wydłużenie wieku emerytalnego okradło mnie na 2lata*12miesięcy*3500zł emerytury=84000 ale PO zmanipulowało też ustawę emerytalną tak, że nie dostanę należnego 3500 ale 2800zł (okradli mnie) - zamierzam żyć co najmniej 90 lat jak mój Dziadek więc 700zł*12*(90-67)=193 200zł Razem to daje:: 193200+64800+84000=342 000zł Proszę policzcie dobrze ile UKRADŁO WAM PO zanim zagłosujecie za PO. Powodzenia.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.