najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Są plany wprowadzenia przymusowego szczepienia także dla dorosłych! Zgłoś swoje uwagi
2017-11-14 13:54 100%

Są plany wprowadzenia przymusowego szczepienia także dla dorosłych! Zgłoś swoje uwagi

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego pojawił się projekt ustawy o chorobach zakaźnych. Konsultacje będa trwały do 30 listopada. Każdy obywatel ma prawo wysłać uwagi do projektu.

Dorośli! Biorą się i za nas. Będą przymusowe szczepienia akcyjne np. na grypę pod karą grzywny do 50 tys. zł. Kwalifikować ma pielęgniarka żeby poszło szybciej. Rozwinięty zostanie proceder wymuszania szczepień przez miejsce pracy. Poszkodowanym przez powikłania szczepień chcą zamknąć usta pseudo funduszem kompensacyjnym – związek przyczynowy mają oceniać eksperci od szczepień – wszyscy regularnie zatrudniani przez producentów… Dziecko musi być 14 dni w szpitalu. Ale przecież NOPów niemal nie ma. Zamiatali i będą to robić nadal niemal perfekcyjnie. Inne ustawy zwiększają kontrolę nad rodziną i pacjentami (POZ, medycyna szkolne). Nikt się nie wymknie

– ostrzegała na portalu społecznościowym Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”.

Justyna Socha poświęciła dużą część swojego życia prywatnego (i w dalszym ciągu to robi) w celu uświadamiania społeczeństwa w kwestiach dotyczących zdrowia, przeciwdziałania występowaniu niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP), upowszechniania wiedzy na temat faktycznego bezpieczeństwa i skuteczności tzw. szczepień ochronnych oraz alternatywnych metod stymulacji układu odpornościowego organizmu u dzieci i dorosłych, wspierania rodzin dotkniętych skutkami niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz respektowania wolności i swobód obywatelskich, a także praw człowieka i pacjenta.

Ideą nowelizacji ustawy o chorobach zakaźnych są obowiązkowe szczepienia, już nie tylko dla dzieci. Teraz każdy Polak może być na celowniku inspekcji sanitarnej, gdy zostaną wprowadzone przymusowe „szczepienia akcyjne”, np. na katar.

Jak mówi Justyna Socha stanie się tak

jeśli firma farmaceutyczna będzie pragnęła wcisnąć obywatelom kolejna nieskuteczną i niebezpieczną szczepionkę, która zalega jej w magazynach, nakręcając agresywny marketing w mediach. Taki niepokojący scenariusz rysuje się po: lekturze artykułu z Gazety Prawnej (http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1075815,narodowy-program-walki-z-epidemiami.html) oraz projektu zmiany ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz niektórych innych ustaw (http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304556).

Wtórują jej inne osoby zaangażowane w ruch mający mająca na celu obronę wolności i swobód obywatelskich a także praw człowieka i pacjenta.

Koncerny farmaceutyczne odrobiły lekcję. W 2009 roku dopuściły do tego, aby system sprzedaży był mało skuteczny i nieszczelny. Podczas „pandemii świńskiej grypy”, która okazała się propagandową fikcją, Polska była jedynym krajem, który nie ugiął się pod naciskami i nie wydał milionów na zakup zbędnych i niebezpiecznych szczepionek. To się już nie powtórzy. Rządy i partie się zmieniają, lobbyści i urzędnicy pozostają ci sami.

 

Tym razem Główny Inspektor Sanitarny przygotowuje (rządowy?) projekt zmian ustawy, który zapewni firmom farmaceutycznym gwarantowany zbyt na produkty, bez potrzeby kompromitującego ogłaszania przez WHO nieistniejących pandemii. Państwo będzie miało obowiązek wypełnić magazyny szczepionkami, w ilości zapewniającej możliwość użycia ich dla całej populacji. Dowolnymi. Ludność będzie miała obowiązek pozwolić na wstrzyknięcie tych preparatów, pod groźbą kary. W Gazecie Prawnej czytamy: „W projekcie przewidziano też szybszą ścieżkę gromadzenia w Centralnej Bazie Rezerw zapasu szczepionek na wypadek epidemii. Do tej pory była ona uruchamiana w razie klęski żywiołowej. Po zmianach można będzie po nią sięgnąć nawet po wystąpieniu pojedynczego przypadku szczególnie niebezpiecznej i wysoce zakaźnej choroby.” Przy czym jako takie choroby, wymienione są: odra, grypa, żółtaczka pokarmowa.

 

Służby sanitarne będą stosowały szczepienia „akcyjne”, przymusowe. „Jeżeli projektowane przepisy wejdą w życie, będzie można np. dużo szybciej uruchomić obowiązkowe szczepienia interwencyjne – nazywane w projekcie ustawy „akcyjnymi”. Będą dotyczyły wszystkich, u których zwiększone jest ryzyko wystąpienia choroby zakaźnej. Dotychczas pojęcie szczepień akcyjnych w przepisach nie istniało. Tylko dwukrotnie minister zdrowia wprowadził je w drodze rozporządzenia (przeciw meningokokom podczas epidemii w roku 2009/2010 i w ubiegłym roku przeciw odrze w ośrodkach dla cudzoziemców). Za uchylanie się od takich szczepień będą kary

– alarmuje Małgorzata Dźwikowska z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”

Obecnie poparcie społeczne dla szczepień przeciw grypie jest bardzo niewielkie. Zaledwie 4 procent społeczeństwa polskiego i 6 % lekarzy poddaje się temu szczepieniu. Ludzie nie są przekonani, że są one bezpieczne i skuteczne. Wielu słyszało o poważnych powikłaniach poszczepiennych i osobach z poważnymi NOP-ami, które zostały pozostawione bez pomocy. Nietrudno zauważyć, że podejmując ryzyko powikłań poszczepiennych pacjent nie ma żadnej gwarancji, że podana szczepionka będzie skuteczne. Czy ludzie pod groźbą kary będą zmuszani do szczepień?

Jakie mogą być powikłania poszczepienne? Mogą to być objawy grypopodobne, np. ból głowy, mięśni, złe samopoczucie, osłabienie, gorączka (nawet do 40 stopni), bezsenność, wymioty i biegunka. To jednak nie wszystko. Szczepionka może doprowadzić do uszkodzenia nerek, wywołać objawy alergii. Poważniejsze, choć rzadsze powikłania to: zapalenie mózgu czy zespół Guillain-Barre objawiający się uszkodzeniem nerwów, niedowładami. 

W Stanach Zjednoczonych utworzono federalny program odszkodowań za niepożądane odczyny poszczepienne, tzw. NOP-y (National Vaccine Injury Compensation Program), który jest realizowany przez trzy urzędy: Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (Department of Health and Human Services), Amerykański Departament Sprawiedliwości (Department of Justice) oraz Amerykański Sąd Federalny ds. Roszczeń (Court of Federal Claims). Z powodu ciężkich powikłań poszczepiennych wypłacane są setki tysięcy dolarów odszkodowań dla okaleczonych ludzi. 

Jak informuje portal Medycyna Praktyczna (mp.pl):

W Nowej Zelandii prawo do odszkodowania mają tylko osoby z „ciężką” szkodą. W Anglii odszkodowanie wypłaca się, gdy szkoda jest większa niż 60% uszczerbku na zdrowiu, a w Finlandii mogą się o nie ubiegać osoby, u których szkoda wynika z rozstroju zdrowia utrzymującego się przez co najmniej 14 dni. Przepisy obowiązujące w Niemczech są zdecydowanie bardziej liberalne i wskazują jedynie, że NOP mogą przekraczać „normalne reakcje poszczepienne”, jednak wypłata odszkodowania zależy od czasu utrzymywania się odczynu (co najmniej 6 mies.).

W Polsce obecnie nie ma specjalnego systemu odszkodowawczego za niepożądane odczyny poszczepienne. W praktyce oznacza to, że dochodzenie odszkodowania i zadośćuczynienia za szkodę spowodowaną NOP odbywa się na zasadach ogólnych przed sądem powszechnym w trybie postępowania cywilnego jako roszczenie wobec podmiotów odpowiedzialnych za powstanie tej szkody. W styczniu 2012 roku wprowadzono administracyjny tryb ubiegania się o odszkodowanie w odniesieniu do zdarzeń medycznych, takich jak zastosowanie produktów leczniczych, a więc także szczepionek. Praktyka wskazuje, że w naszym kraju bardzo trudno uzyskać tego typu odszkodowanie.

Jak wskazuje Justyna Socha:

przeglądzie Cochrane Collaboration (niezależna międzynarodowa organizacja typu non-profit, której celem jest ułatwianie podejmowanie świadomych i trafnych decyzji dotyczących postępowania medycznego poprzez opracowywanie dowodów w oparciu o zasady medycyny opartej na faktach, które następnie są publikowane w bazach Biblioteki Cochrane - przyp. red.) znajdziemy wniosek, że nie ma dowodów na skuteczność tych szczepionek dla grup ryzyka – czyli seniorów, przewlekle chorych i dzieci, a właśnie dla nich jest ona zalecana jako niezbędna. Nie ma dowodów na to, że szczepionka ogranicza liczbę hospitalizacji, czy absencji chorobowej . Co sezon te szczepionki są dosyć agresywnie promowane. Przemysł szuka nowych narzędzi żeby je sprzedać.  Według Gazety Prawnej do szczepienia będzie mogła kwalifikować pielęgniarka, a nie lekarz.  Ma to zwiększyć liczbę wykonywanych szczepień i być receptą na brak lekarzy oraz zabezpieczeniem na wypadek sytuacji, w której będzie planowane zaszczepienie dużej grupy obywateli.  Już teraz rodzice doświadczają dużej presji ze strony pielęgniarek, na które nacisk wywiera sanepid – instytucja hybryda z jednej strony nadzorująca wyszczepialność, magazynująca szczepionki i handlująca nimi, z drugiej mająca wpływ na tuszowanie przypadków ich powikłań. Pomysły te nie mają nic wspólnego z prawem do świadomej zgody, które każdy obywatel ma zagwarantowane od powstania Kodeksu Norymberskiego.

Ustawa została opublikowana na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego i trwają konsultacje. Czy zostaną wysłuchane głosy zaniepokojonych obywateli,  którzy nie chcą być kolejną cyfrą w urzędowych statystykach dotyczących tzw. zdrowia publicznego. Bo każdy z nas ma prawo do indywidualnego traktowania, a zdrowie to wartość prywatna.

– dodaje Justyna Socha.

Każdy obywatel ma prawo wysłać uwagi do projektu

(http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304556/komentarz).

Może to uczynić również każda organizacja

(http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304556/katalog/12466357#12466357).

oceń wątek 16 0 zgłoś do moderacji
2017-11-14 15:13 96%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Służba Zdrowia
Wy Polacy Jesteście strasznie naiwni … 
Wasza Polska jest niszczona i zatruwana PRZEZ MIĘDZYNARODOWE Koncerny farmaceutyczno – chemiczne !
Stan zdrowia Polaków dramatycznie się pogorsza !!! Spada standard życia Polaków oraz wzrasta śmiertelność !

1. Wg GUS Śmiertelność Polaków wzrosła + 35 % w styczniu rok 2017 vs 2016 !!! i 7 % półrocze 2017 vs prev.

2. Wzrasta lawinowo zachorowalność i śmiertelność na nowotwory.
Źródło: http://onkologia.org.pl/nowotwory-zlosliwe-ogolem-2/
Uwaga – nowe dane po 2014 – za zatajane przed opinia publiczna !
KRD (Krajowy Rejestr Nowotworów) NIE PODAJE DANYCH od 2013 roku !

3. Tylko wg danych IMS – w 2017 roku planowany jest wzrost 5,6 % w sprzedaży leków 2017 vs 2016
- co wyraźnie wskazuje na zapotrzebowanie na leki wśród Polaków wynikający z pogorszenie stanu zdrowia Polaków.


Oto jak niszczeni sa ludzi i niepokorne kraje... Kiedyś były obozy koncentracyjne, teraz MASOWO I HURTOWO zatruwa się Waszą wodę, żywność i powietrze i szczepienia...
Ludz
odpowiedz oceń post 25 1 zgłoś do moderacji
2017-11-16 01:59 100%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez MJ
Jest to po prostu Synagoga szatana. Nasienie węża, które chce nas zniewolić a ostatecznie zniszczyć nas. Nie dajmy się nabrać na działania rządu w niby dobrej wierze. My jesteśmy dla nich mniej warci niż bydło. Jeśli ktoś spróbuje was siłą zaszczepić, czyli zaszprycować wasz organizm trucizną - nie wahajcie się bronić przed tymi "ludzmi", potraktujcie to jak zamach na wasze życie!
oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2017-11-14 16:32 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Wilk
Nie to już paranoja moje zdrowie to moja sprawa porabalo ivh
odpowiedz oceń post 14 0 zgłoś do moderacji
2017-11-14 17:10 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez stasiek
Trują nasze dzieci, teraz będą nas.To wszystko przejdzie w sejmie, a prezydent podpisze. GMO do końca roku pewne. Zacznijmy poważnie myśleć i działać. Nie trzeba wojny. Polski nie ma ,został jeszcze człowiek, ale już niedługo. Proszę obudźmy się.
odpowiedz oceń post 10 0 zgłoś do moderacji
2017-11-14 17:15 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ngng
Hitlerowskie metody
odpowiedz oceń post 11 0 zgłoś do moderacji
2017-11-14 20:35 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Anka
Won ode mnie z jakąkolwiek szczepionką naziści.
odpowiedz oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2017-11-14 21:39 100%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez oja
Nie ma to jak grupka chciwych idiotów i lobbystów z rządzącymi na czele. W postaci szczepionek eliminować społeczeństwo, zamiast 100 lat będziecie żyć 60 tak żebyście przed emeryturą umarli plus raki, grypy i inne będą was atakować częściej. Dostaliśmy swoje szczepienia na te najpoważniejsze choroby i epidemie.
Boli mnie to, że jakiś bogaty lujek w mundurze czy garniaku będzie mi staremu koniowi grozić szczep się jak nie to kara pieniężna lub więzienie. Serio gościu z tego sanepidu czy kto przyjdzie to wyegzekwować to gówno będzie trupem tak jak stoi, a potem zabiorę się resztę zjebów, aż nie odstrzelą mnie jak zwierzaka, którymi jesteśmy.
odpowiedz oceń post 13 0 zgłoś do moderacji
2017-11-14 22:09 17%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Hela
I dobrze. Niech szczepią tych co chcą. Ja napewno skorzystam.Miałam okazję ostatnio przechodzić świnkę nie wiedzieć skąd się wzięła. I to w wieku 40 lat.a córka zdrowa bo była szczepiona.
odpowiedz oceń post 2 10 zgłoś do moderacji
2017-11-15 07:40 100%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaaa
Szczepionki nie gwarantują nie zachorowa nią kiedy ludzie to zrozumk3ja
oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2017-11-15 08:02 100%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Ola
Trzeba czytac ze zrozumieniem, a tu jest napisane ze maja szczepic przymusowo, a ja sie na to nie zgadzam.
oceń post 8 0 zgłoś do moderacji
2017-11-15 09:14 83%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez kamil
A córka szczepiona na świnkę więc ma w sobie wirusa tej choroby i w ten sposób się zaraziłaś świnką! OD SZCZEPIONEJ NA TĄ CHOROBĘ CÓRKI!
oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2017-11-14 23:18 86%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Terra
Masakra jakaś. Witamy w nowym wspaniałym świecie.
odpowiedz oceń post 6 1 zgłoś do moderacji
2017-11-15 07:59 100%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez ES
Chwała za ten artykuł
odpowiedz oceń post 8 0 zgłoś do moderacji
2017-11-15 11:50 100%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez romek
Mafia farmaceutyczna w natarciu. A koleszka Radziwiłła i autor ustawy o przymusie szczepień Posobkiewicz (szef sanepidu) zamieścił właśnie na swoim kanale you tube (nazwa kanału - "Główny Inspektor Sanitarny") durny filmik nakęcony za nasze pieniądze namawiający do toksycznych szczepień. Moja propozycja - pokażmy mu co o tym sądzimy wciskając "nie lubię" i odpowiednio komentując. Precz z przymusem szczepień i mafią farmaceutyczną!
odpowiedz oceń post 17 0 zgłoś do moderacji
2017-11-15 12:38 0%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez gl
Jezeli maja byc przymusowe to niech zrobią je chociaż darmowymi....
odpowiedz oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2017-11-15 14:09 100%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Dana
Szczepienia są nieskuteczne - badania w Japonii wykazały że dzieci szczepione mino że mają przeciwciała chorują 3 razy więcej niż dzieci nie szczepione. Itd... W naszej telewizji nie podaje się takich informacji jedynie gloryfikuje się szczepienia. W rzeczywistości jest wiele badań, które kwestionują konieczność szczepień przy czym nikt nie bada dalekosiężnych skutków szczepień. We Francji szczepionki dla ludzi były zanieczyszczone nanocząsteczkami - dla zwierząt były czyste. To jest bardzo niepokojące...
Poniżej artykuł o braku skuteczności szczepień na grypę,
http://szczepienia.wybudzeni.com/2017/11/07/szczepionkowe-badania-kliniczne-w-polsce/
odpowiedz oceń post 17 0 zgłoś do moderacji
2017-11-15 21:26 100%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Rrr
Zastanawiam się ilu przeciwników szczepień obowiązujących obecnie, wchłania leki OTC niczym cukierki bez wcześniejszego zapoznania się z ulotką.
Badania w Kirgistanie i Czelabińsku bez podania grupy badanej oraz odnośnika do wyników to jak wierzyć politykom na słowo.
Nie.
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-11-16 07:46 100%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez NWO
DEPOPULACJA
odpowiedz oceń post 7 0 zgłoś do moderacji
2017-11-16 08:15 100%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Olek2261
Najpierw muszą mnie ubezwłasnowolnić!!! NIGDY NIE DAM SIĘ ZASTRZEPIĆ!!!
odpowiedz oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2017-11-16 11:34 5%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Rita
Patrząc na to, jakie dziwne uprzedzenia mają dorośli, i jak niewielką wiedzę o szczepieniach to może warto jednak wprowadzić coś takiego? Na razie najważniejsza jest jednak edukacja - polecam strone www.zaszczepsiewiedza.pl
odpowiedz oceń post 1 21 zgłoś do moderacji
2017-11-16 13:55 83%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez fakt
A ja polecam zdrowe myślenie i trochę ogólnej wiedzy medycznej. Zwłaszcza z immunologii.
oceń post 5 1 zgłoś do moderacji
2017-11-17 13:13 100%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez rodrigo
Dobre sobie, portal zaszczepsiewiedza to ma być obiektywne źródło informacji? A na dole strony informacja - Oganizator akcji: Infarma - Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych :-)
Czyli portal sponsorowany przez big pharmę, ludzie obudźcie się, szczepienia są toksyczne i niebezpieczne, zawierają rtęć, aluminium, formaldehyd, skwalen, metale ciężkie itd.
oceń post 9 0 zgłoś do moderacji
2017-11-21 18:16 100%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez ard
Wystrczy przeczytac uletke aby sie dowiedziec ,ze szczepienia sa toksyczne i niebezpieczne.Sami producenci to przyznaja.
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-11-16 19:27 100%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez Bajka49
Każdy dorosły człowiek powinien sam decydować o swoim życiu a także o szczepieniu. Ja nie jestem zwolennikiem przymusu, tym bardziej szczepieniu się.
Ten "wspaniały pomysłodawca" niech szczepi się sam, swoja rodzinę i swoich partyjnych kolesi !!!
odpowiedz oceń post 12 0 zgłoś do moderacji
2017-11-18 10:55 14%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez Beata
Ja jestem za ale nie żeby myśmy płacili za to tylko państwo bo bardzo dużo osób niestety na to niestac i co mu zrobią karę i z czego zaplaci
odpowiedz oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2017-11-20 09:14 89%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez paweł
Beata tobie nie przeszkadza, że cię nafaszetują rtęcią i aluminium albo skwalenem, byleby za darmo tak? I wtedy już możesz dostać tej narkolepsji, choroby autoimmunologicznej czy innego powikłania?
oceń post 8 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.