najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2014-11-13 14:39 97%

Samonapędzające się koryto - Czyli cała prawda o finansowaniu partii w Elblągu

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Ostatnio wiele szumu wywołało doniesienie pewnego portalu wskazujące, że elbląskie nauczycielstwo jest ściśle powiązane z pewnymi ugrupowaniami partyjnymi. Oczywiście chodzi tu o ludzi na wysokich stołkach. Sprawa rozmydliła się jednak bardzo szybko w oparach domysłów i zaprzeczeń, które mogą stać za umocowaniem tych osób. Nie jest też tajemnicą informacja, że bardzo łatwo pozyskać lukratywne kontrakty wpłacając odpowiednią sumę na konto partii, która przepchnie dokumenty.

Te wszystkie historie były tajemnicą i pewnym tematem tabu do momentu gdy kilka miesięcy temu jako Kongres Nowej Prawicy nie wysłaliśmy zapytania do Państwowej Komisji Wyborczej o zasady finansowania i zestawienie wpłat. Dostaliśmy pełen pakiet danych obejmujących lata 2006-2013. Jest to cała masa zestawień wpłat od osób fizycznych na konta poszczególnych partii ( PO,PIS,SLD,PSL ). Prawie dwa miesiące trwało wyłuszczenie wpisów dotyczących Elblaga, z tego ogólnopolskiego zestawienia. Udało się i rozpoczęliśmy analizę osób wpłacających kwoty ogólnie dostępną metodą Google = wynik. Okazało się, że większość osób to bardzo znane nazwiska w elbląskim biznesie, polityce, oświacie oraz całe zastępy urzędników, prezesów miejskich spółek, centrów logistycznych, sportowych itd… Obraz, który wyłonił się z zestawienia już pierwszych lat poruszając się od 2013 roku przyprawił nas o mdłości. To o czym mówiono w sferze domysłów jest czarno na białym ujęte w plikach exela. Jeszcze ciekawsze jest zestawienie wpłat powiązane z datą obejmowania danego stołka poprzez wpłacającego. Arogancja i bezczelność partii nie zna granic i wynika z tego, że mają oni ludzi za kompletnych idiotów lub sami są nimi nie wiedząc, że te wszystkie dane są do sprawdzenia. Nie mówimy tu o kwotach 300 czy 500 złotych bo takie kwoty płacą regularnie szeregowi pracownicy administracji. Widocznie styl finansowania, na którym przyłapano PSL jest powszechnie stosowany jako klauzula do umowy o pracę w budżetówce. Ciekawe jak ma się to do konkursu aplikantów i prezentowanych umiejętności. Zostawmy to jednak i skupmy się na kwotach prawdziwej polityki czyli 10, 20, 30 tysięcy w jednorazowych wpłatach. Jest tego całkiem sporo.

Proszę sobie zadać trzy proste pytania:

  • Czemu miasto utrzymuje całą listę stołków w spółkach miejskich, które przynoszą straty?
  • Czemu tworzą kolejne departamenty i mnożą posady?
  • Czemu tak bardzo walczą o wpływy i układy?

Prosty mechanizm, ci ludzie płacą na koryto, które ich tam umocowało. Istne perpetuum mobile. Najpierw trzeba wpłacić pieniądze, by zostać ulokowanym na stołeczku, a potem można już spokojnie płacić na konto partii bez obawy, że zabraknie nam środków. Jest ich tam wystarczająco wiele aby dokonać opłaty i jeszcze żyć jak król. Dodam, że są to tylko oficjalne dane, które przeszły przez bęben PKW. Najbardziej bulwersujący jest fakt, że to wszystko odbywa się z pieniędzy publicznych czyli naszych podatków. To nasze pieniądze napędzają te same twarze kręcące się w tym politycznym kole fortuny. Jeżeli dodamy do tego jeszcze kilku posłów z regionu ( oczywiście oni też są gdzieś jeszcze bardzo lukratywnie ulokowani ) to mamy już istną kurę znoszącą złote jaja. I to dokładnie widać w zestawieniu.

Następni w kolejce wpłat są przedsiębiorcy, którzy dziwnym trafem obsługują swymi firmami wszystkie urzędy w mieście. Żywią, sprzątają, leczą, wożą, drukują, nadzorują, budują i wiele, wiele innych spraw.

Teraz drogi mieszkańcu idąc przez miasto popatrz na setki plakatów, banerów na blokach, gazetek, ulotek, lawet czy sponsorowanych artykułów i pomyśl sobie, że sam to wszystko ufundowałeś tym ludziom z własnych podatków. Przecież w tych wyborach partie w większości są pozbawione centralnych środków. Czy widzisz tą oszczędność na ulicy? My już wiemy jak wygląda zakulisowe pozyskiwanie środków i chcemy by każdy mieszkaniec Elbląga miał świadomość tej brudnej gry. To są osoby piastujące publiczne funkcje i powinny być w pełni transparentne. Nie zostawimy tego w takim stanie. Ludzie dowiedzą się prawdy.

Kongres Nowej Prawicy Elbląg

Materiał sfinansowany przez komitet KW Nowa Prawica

oceń wątek 132 4 zgłoś do moderacji
2014-11-13 15:35 90%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez wer
Odsuńmy świnie od koryta - KNP i Meger mają mój głos.
odpowiedz oceń post 35 4 zgłoś do moderacji
2014-11-13 20:00 100%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Odsuńmy wieprze, świnie to mądre stworzenia ;)
oceń post 9 0 zgłoś do moderacji
2014-11-13 16:00 95%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Ludzie się dziwią, skąd partie mają kasę na te całe wybory. Wiadomo, z kieszeni podatników czy tego chcemy czy nie fundujemy im ich własne komitety wyborcze, te spektakle i możliwość mówienia społeczeństwu, jak to będzie im dobrze gdy konkretni ludzie zostaną wybrani. No cóż, mam nadzieję, że w niedziele Elblążanie pójdą zagłosować za zmianami, nie za populizmem i formułkami "dam wam pracę".
odpowiedz oceń post 18 1 zgłoś do moderacji
2014-11-13 16:01 95%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Czas zapłaty
Tak to wygląda w każdym mieście-mają ludzi za głupków. Ujawnijcie nazwiska tych kombinatorów!!!
odpowiedz oceń post 19 1 zgłoś do moderacji
2014-11-13 16:12 94%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ccc
to może udostępnijcie tą listę elblążanom?
odpowiedz oceń post 15 1 zgłoś do moderacji
2014-11-13 16:49 89%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Czas zapłaty
Udostępniajcie ten artykuł jak najdalej-zobaczcie jak milczą pazerne wieprze nie wiedzą co z tym począć. Czuję nadciągającą kupę. Brawo chłopaki !!!
odpowiedz oceń post 16 2 zgłoś do moderacji
2014-11-13 18:02 85%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Maciuś88
masakra, czekam na oficjalne kwoty, dobra robota KNP!
odpowiedz oceń post 17 3 zgłoś do moderacji
2014-11-13 18:59 86%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Konkretne informacje na temat tych list będą udostępnione dopiero po wyborach ;) także cierpliwości moi mili
oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2014-11-13 18:10 95%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez ciekawa
Ile i gdzie mogę wpłacić, aby otrzymać pracę w UM, bo uczciwie nie mogę dostać sie tam do pracy??? Ani wykształcenie, ani doświadczenie zawodowe jest nie wystarczające, a nie mam w rodzinie nikogo wysoko postawionego.
odpowiedz oceń post 18 1 zgłoś do moderacji
2014-11-13 19:33 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez do wer
wer świnią to chyba ty jesteś
odpowiedz oceń post 0 15 zgłoś do moderacji
2014-11-13 21:42 4%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez głupota nie boli
Totalne świństwo. Zasady są następujące. Kandydat na radnego wpłaca na konto swojego komitetu wyborczego własne pieniądze zgodnie z przyznanym limitem. Z tych pieniędzy opłaca własną kampanię, np. drukuje ulotki. Chłopaczki z KNP nic nie rozumieją, czytać ze zrozumieniem nie potrafią, poza tym w głowie im się nie mieści, że ktoś własne pieniądze wydaje i nic z tego nie ma, bo przecież nieliczni do rady się dostają.
odpowiedz oceń post 1 22 zgłoś do moderacji
2014-11-14 09:02 100%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez nie udawaj durnia
Oni nie maja kasy centralnej ani ludzi na stołeczkach, którzy płacą na komitet- nie ośmieszaj się i czytaj ze zrozumieniem. Tu nie chodzi o kasę ludzi startujących!
oceń post 7 0 zgłoś do moderacji
2014-11-13 21:49 4%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez wiem, co piszę
Autor tego tekstu powinien zostać oskarżony o zniesławienie. Kandydaci na radnych, przynajmniej ci z niższych miejsc płacą za swoje ulotki i plakaty ze swoich pieniędzy. To co napisałeś obraża wielu uczciwych ludzi. Zła karma wróci.
odpowiedz oceń post 1 24 zgłoś do moderacji
2014-11-13 22:13 91%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez wer
nie mogles tych swoich wypocin napisac w jednym poscie tylko w dwoch pod rzad?
oceń post 10 1 zgłoś do moderacji
2014-11-13 23:23 100%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Maciuś88
Masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu czytanego ? W tekście jest mowa o ludziach którzy płacą na partię i np wygrywają wszystkie możliwe przetargi!
oceń post 13 0 zgłoś do moderacji
2014-11-14 09:06 60%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez wiem co czytam
Czytaj ze zrozumieniem- odsyłam do pierwszych klas podstawówki, a nie przepraszam ty nie chcesz zrozumieć bo to twoja partia. Jeżeli karma istnieje to Tusk i inni już dawno powinni spłonąć w piekielnym ogniu. Nie filozuj ;) I nie rób z transparentności grzechu, chyba że masz coś do ukrycia.
oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2014-11-14 00:27 100%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Każda kampania wyborcza jest okazją do wyprania nielegalnej kasy
I to robią mafie. Piorą kasę uzyskaną z przestępstw, właśnie w partiach, a wybory , to taka wielka pralka do wyprania lewej kasy
odpowiedz oceń post 15 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.