najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2021-07-12 17:36 100%

Senator Jerzy Wcisła nie kieruje już PO w Elblągu

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Senator Jerzy Wcisła rezygnuje z funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie elbląskim. Na tym stanowisku zastąpi go wiceprezydent Elbląga Michał Missan. Co spowodowało taką decyzję polityka PO? Tłumaczy to w przesłanym do redakcji oświadczeniu.

 

"9 lipca złożyłem rezygnację z funkcji przewodniczącego Zarządu Powiatu elbląskiej Platformy Obywatelskiej. Jednocześnie Zarząd jednogłośnie powierzył tę funkcję Michałowi Missanowi. Decyzję o rezygnacji z funkcji przewodniczącego podjąłem wiele miesięcy temu i dla członków PO nie była ona zaskoczeniem. Nie było też zaskoczeniem, że członkowie PO poparli Michała Missana jako mojego następcę. Czekaliśmy na taki moment, byśmy mogli aktu przekazania dokonać nie przed komputerami, ale w gronie członków PO. I tak się stało.

Wiem, że takie decyzje rodzą domysły, co do ukrytych powodów – od razu więc informuję, że nie było żadnych presji ani nacisków, bym zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Powodem decyzji jest ogrom prac związanych z funkcją senatora i zadaniami, które wykonuję w Klubie Parlamentarnym Koalicji Obywatelskiej. Tej pracy często nie widać w telewizji, czy w mediach społecznościowych Jako członek Prezydium i sekretarz Koalicji Obywatelskiej w Senacie odpowiadam za ogrom spraw, których nie widać w telewizji czy mediach społecznościowych.

Teraz przejmuję zadanie zbudowania polityki medialnej senackiej większości i docierania do wyborców z informacjami o znaczeniu pracy Senatu dla demokracji w Polsce. To dzisiaj najważniejsza instytucja polityczna w Polsce nie podporządkowana woli PiS, ale utrzymanie tego stanu wymaga dużego zaangażowania. Kieruje też dwoma Parlamentarnymi Zespołami: Dróg Wodnych i ds. Młodzieży. I praca tych zespołów jest dla mnie bardzo ważna – w nich też będę realizował swoje zobowiązania wyborcze.

Bo misja bycia ambasadorem Elbląga i regionu jest ciągle dla mnie najważniejszym wyzwaniem. Na niej chcę się koncentrować. O tym, że warto najlepiej świadczy fakt, że rząd pod presją zwiększył zakres budowy kanału przez Mierzeję o 2 km – do dziesiątki milionów, które w innym przypadku musiałoby wydać nasze miasto.

Dzisiaj walczę m.in. o udrożnienie ul. Bema przez Państwową Straż Pożarną. Między innymi: bo takich spraw jest więcej.

PO w Elblągu założyliśmy 18 lipca 2002 roku w gronie 15 osób, z których cztery są nadal członkami Platformy: Paweł Jankowski, Marek Serdyński oraz Dorota i Jerzy Wcisła. W 2011 roku wygraliśmy wybory prezydenckie i do Rady Miejskiej, niestety dwa lata później straciliśmy władzę w wyniku referendum.

Po tej porażce – 5 października 2013 roku - członkowie mi powierzyli przewodnictwo elbląskiej PO i pełniłem tą funkcję przez 7 lat i 9 miesięcy – zdecydowanie najdłużej ze wszystkich dotychczasowych szefów naszej organizacji. W tym czasie udało się wyprowadzić Platformę z kryzysu i doprowadzić do tego, że wyborcy ponownie nam ufają.

Mamy silną reprezentację w Radzie Miejskiej z przewodniczącym tej rady i wiceprezydenta Elbląga, który przejął właśnie przewodnictwo nad elbląskimi strukturami PO. Michał Missan to młody, ale już doświadczony działacz i polityk Michał Missan jest liderem tej – najważniejszej dla elbląskiej Platformy – sfery aktywności. Z tego powodu jest też naturalnym kandydatem na przewodniczącego elbląskich struktur PO.

Reprezentuje też młodsze pokolenie, któremu my – bardziej doświadczeni politycy – powinniśmy torować drogę do awansów politycznych. Jest też działaczem, samorządowcem sprawdzonym – można powiedzieć kompletnym – do którego mam pełne zaufanie. Jestem przekonany, że nie zawiedzie elblążan, wyborców, sympatyków i członków Platformy Obywatelskiej. Dobrym znakiem dla Michała jest też powrót Donalda Tuska – który objął przywództwo PO w podobny sposób jak Michał Missan".

Senator Jerzy Wcisła

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2021-07-12 21:27 80%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec Elbląga
Daj Pan spokój... Tej Pana pracy i całego PO nie widać przede wszystkim u nas w mieście. Tyle lat był Pan na różnych stołkach i tylko ciągle mieszał powietrze jak wiatrak... Ciągłe nic nie wnoszące Pana konferencje, narzekanie, stękanie, opowieści z mchu i paproci, a co najgorsze to ciągłe mieszanie z przekopem. Zero, powtarzam ZERO osiągnieć przez tyle lat dla naszego miasta Elbląg, będąc w radzie miasta o senacie nie chcę już wspominać.
W powyższym tekście widać namacalnie cel jaki przyświeca Panu i partii PO. Cytuję Pana słowa: "...w Senacie odpowiadam za ogrom spraw, których nie widać w telewizji czy mediach społecznościowych".
Jak chcesz Pan błyszczeć w telewizji i mediach społecznościowych to się brokatem obsyp to będziesz błyszczeć. Wasza praca ma być widoczna namacalnie w naszym mieście i kraju ale co Wy o tym możecie wiedzieć skoro Wy lubicie tylko błyszczeć przed kamerami nic nie wnosząc pozytywnego.
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2021-07-13 07:05 78%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Na szczaw
Kogo to obchodzi?!
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2021-07-13 11:08 71%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Niko
To jest twarz żenady , jej personifikacja.
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2021-07-13 11:16 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez POpapreańcy
Ale się wzruszyłem...daj spokój ludziom dobrej woli i nie płosz swoim wizerunkiem!
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2021-07-15 13:16 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez wkurwiony elblązanin
pogonili debila analfabete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!szkodnika volksdojcza dupowłaza od Grodzkiego aferzysty!!!!!!!!!!!!1
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2021-07-15 13:18 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
nie ma czasu na Elbląg bo siedzi w dupie u Grodzkiego i nie moze się wychylić liże mu na okrągło!!!!
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2021-07-17 12:13 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Joanna,
Najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2021-07-18 09:19 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Przesadzacie - fakt że platforma po referendum nie rozpadła się zupełnie to swojego rodzaju cud . Ten brokat to dobre .
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.