najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Mateusz Milanowski
2015-08-20 10:03 67%

SLD boi się wprowadzenia JOW?

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Władysław Mańkut, przewodniczący SLD na Warmii i Mazurach, przekonywał zgromadzonych dziennikarzy na konferencji prasowej do tego, że „referendum strachu” jest niezasadne. Jego zdaniem kwestie dotyczące podatków powinien rozwiązywać sejm i senat, a nie obywatele.

Sama konferencja odbyła się na skrzyżowaniu ul. Elizy Orzeszkowej z Gen. J. Bema. Zebrani w szeregu działacze z SLD wraz z przewodniczącym na czele i bilbordem w tle rozpoczęli akcję protestacyjną przeciw referendum, a konkretnie JOW (jednomandatowym okręgom wyborczym).

- Konstytucja gwarantuje każdemu z nas, społeczeństwu, możliwość wypowiedzenia się w sprawach istotnych w referendum. Myślę, że pytanie o JOW-y jest jednym z pytań, które ma w swojej treści pytanie o kwestie ustrojowe. Czy społeczeństwo będzie miało swoją pełną reprezentację w parlamencie czy ograniczoną? Czy tylko niektórzy będą mieli wpływ na to, co się będzie działo w Polsce? Czy będzie można kupić ten mandat czy nie? Jeżeli będzie 460 okręgów wyborczych, czyli w każdym powiecie będzie to jeden mandat sejmowy, to być może będzie to oligarchizacja życia podobna jak na Ukrainie czy w Federacji Rosyjskiej. To tam ci, którzy mają duże pieniądze mogą kupić sobie mandat po to, by bronić własnych interesów. - przekonywał do swojego poglądu Władysław Mańkut.

SLD najwyraźniej bardzo wyraźnie wzięło sobie do serca wyliczenia, że gdyby JOW-y zostały wprowadzone w życie, SLD nie miałby wśród posłów ani jednego reprezentanta.

- Dzisiaj zaczynamy, rozdajemy ulotki, ale też planujemy publikacje w gazetach darmowych do wzięcia, do zapoznania się, co na dobrą sprawę zafundowano nam w sposób, myślę nieprzemyślany. Ja nie chcę nawet dopuścić do takiej myśli, iż to referendum było zaplanowane z premedytacją. Ono było zaproponowane jako wyraz strachu przed przegraną w drugiej turze wyborów. - dodał przewodniczący SLD na Warmii i Mazurach.

Czy do Was dotarła już kampania SLD, której celem jest zniechęcenie obywateli do głosowania za wprowadzeniem JOW?

 

oceń wątek 2 1 zgłoś do moderacji
2015-08-20 19:42 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
To nieprawda co ten pan mówi, Jak będą JOWY to będziemy wybierali człowieka i nie ważne z jakiego ugrupowania. Jeżeli będzie to człowiek prawy, mądry i będzie rzeczywiście pracował dla Nas mieszkańców Elbląga to na pewno zostanie wybrany. Nie wiem czym Ten pan może się pochwalić, że to, a to zrobił dla Elbląga - bo chyba nic, a nic., a teraz znowu ma startować. w wyborach? to jakieś nieporozumienie. Dosyć takich zasad , że partia "wystawia" ludzi to już przerabialiśmy. Tylko JOWy uzdrowią ten system.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.