najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2021-04-30 15:21 100%

Tak zaparkowanymi samochodami interesuje się policja w Elblągu

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Policjanci z elbląskiej drogówki, wspólnie ze strażnikami miejskimi, przeprowadzili kontrolę prawidłowości postoju pojazdów na terenie Elbląga. Szczególną uwagę zwracano na samochody pozostawione na drogach dla rowerów, chodnikach, w rejonie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań.

To odpowiedź służb za zgłoszenia elblążan, którzy wskazywali nieprawidłowości w parkowaniu i tym samym utrudnienia komunikacyjne dla pieszych i kierowców. Funkcjonariusze, reagując na zgłoszenia mieszkańców (między innymi z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa), kontrolowali prawidłowe parkowanie na terenie Elbląga.

Do najczęstszych błędów kierowców należy zaliczyć postój pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych lub skrzyżowania.

- Szczególną uwagę zwracano na pojazdy pozostawione na drogach dla rowerów, chodnikach, w rejonie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań. Apelujemy do kierowców o rozsądne parkowanie – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Dla tych kierowców, którzy utrudniali przejazd lub przejście były zakładane blokady na koła. By ruszyć w dalszą drogę, kierowca musiał skontaktować się z numerem podanym na kartce włożonej za wycieraczkę i poczekać na przyjazd patrolu. Funkcjonariusze pouczali ale także zdarzało się, że wystawiali mandaty. To kara dla tych, którzy ewidentnie lekceważyli bezpieczeństwo na ulicach.

Policjanci przypominają, że do wielu zdarzeń drogowych, w których poszkodowanymi są piesi i rowerzyści, dochodzi w wyniku braku widoczności i źle zaparkowanych pojazdów. Należy pamiętać, że zderzenie z jadącym samochodem, nie daje pieszym wielkich szans na przeżycie.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2021-05-01 05:20 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez bob
Niemożliwe.... wzięli się do roboty :|
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-05-01 10:18 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Grzegorz
Trochę ich ponioslo ale na terenie spółdzielni mieszkaniowejgdzie nikt nie wadzi nikomu A ludzie parkują poza miejscami przeznaczonymi do tego bo nie ma miejsc ? Niech się zajmą tymi koło parku Kajki i w innych miejscach gdzie przeszkadzają bo nie ma widoczności.przestancie nabijać kasę i punkty po latwiznie
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-05-01 12:06 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Jarek
Lepiej niech zajmą się złodziejami, którzy czują się bezkarni okradając sklepy i mieszkania!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-05-04 13:27 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Joanna,
Brawo policja.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-05-13 14:23 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Witek
I co wam tak te auta przeszkadzają???
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.