najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-06-06 06:42 26%

To idzie młodość, czyli wywiad z młodymi kandydatami na radnych

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Są młodzi, dynamiczni, pełni pomysłów. Jak mówią, chcą zmieniać Elbląg, aby stał się miastem atrakcyjnym dla młodzieży. Jednocześnie chcą współpracować w Radzie Miasta ze wszystkimi, bez względu na opcje polityczne.

Adam Maszkiewicz, Kaja Szynkielewska i Patryk Orłowski – to bardzo młodzi ludzie, którzy postanowili wystartować w najbliższych wyborach do Rady Miasta Elbląga. Rozmawialiśmy głównie o młodzieży i sprawach dotyczących młodych mieszkańców Elbląga. Kandydaci na radnych chcą coś dla dzieci i młodzieży zrobić. Wskazują przede wszystkim na potrzebę bezpłatnego dostępu dla dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

O czym jeszcze rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia naszego wywiadu.

oceń wątek 16 45 zgłoś do moderacji
2013-06-06 07:00 57%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
http://i.imgur.com/z92hWnk.jpg hmn...
odpowiedz oceń post 8 6 zgłoś do moderacji
2013-06-06 07:07 46%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Maciej
Adaś krótko i konkretnie.Popieram. Stawiajmy na młodych !!!
odpowiedz oceń post 6 7 zgłoś do moderacji
2013-06-06 07:41 25%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez art.
Koleś z sp25. Kozak wymiatasz . Jak coś masz mój głos .
odpowiedz oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:17 63%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez zaxon
ŻENADA !!! Nie ośmieszajcie się dzieci. Zajmijcie się nauką, do szkoły idzcie a nie do polityki się pchacie. Wczoraj na spotkaniu z pozarządowymi organizacjami Was widziałem. Was i Wasze zachowanie. Do piaskownicy a nie do Rady Miasta. Przede wszystkim ta lala.
odpowiedz oceń post 12 7 zgłoś do moderacji
2013-06-09 06:56 20%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
zaxon- adam po co zmieniasz niki ? Choroba cię dopadła ? Piaskownicę już w mieście zrobiła nam poprzednia 'bardzo dorosła "
rada i jej wprost zmurszali radni . Wynalazca to ktoś kto robi rzeczy niemożliwe dla specjalistów . Ty widzę wiesz że nic się nie da zrobić...
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:34 63%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez mgr politologii, Karol
Starszy kolego politologu, trochę pewnie czasu minęło od ukończenia Twoich studiów politologicznych, ale nie wiem czy się czegokolwiek na nich nauczyłeś. Na pierwszy rzut niech idzie marketing polityczny/dyplomacja - jak usiadłeś? czemu nie rozpiąłeś marynarki? po co tak ustawiałeś kto ma powiedzieć i czemu chamsko przerywałeś swoim kolegom? Teraz finanse publiczne - wszystko, absolutnie wszystko za darmo... to mało możliwe przy obecnym pułapie rozwojowym i finansowym i naszego miasta i naszego kraju. No to teraz samorząd terytorialny RP - nie wiedziałeś co redaktor Pszczółkowski miał na myśli mówiąc o komisji ds. młodzieży, prawda? Kolego, taki nam -politologom- zafundowałeś blamaż, że niech Cię diabeł! Politolog nieznający jak powinna wyglądać praca nowego radnego? Politolog niemający ŻADNEGO doświadczenia w aktywności społecznej, żeby nie mówić o politycznej już? Nawet koło naukowe nie? Nawet żadnego felietonu? Żal mnie ściska.
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2013-06-09 06:52 17%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Karolu młody nieotrzaskany zgoda ale jednak naturalny i nie ułożony pod kamerę. Rozumiem że wolisz Pan puder i krynoliny ale nie narzucaj innym swojej opinii. Walczą jak chcą bo dostali taką szanse i jak widać z niej korzystają .
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:36 77%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Karol
Dalej. Panie Redaktorze Pszczółkowski, z jednej strony gratuluję że dał Pan sobie wzorowo radę, tak jednak z drugiej strony mam żal za to uogólnienie ws. młodych. Trzeba było zaprosić młodych z trzech różnych komitetów. Tak tylko te wspaniałe trio ośmieszyło wszystkich młodych kandydatów. Liczę na poprawkę. Ah, dodam tylko, bez złośliwości - to kandydaci Wolnego Elbląga
odpowiedz oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:52 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez koles po ochapie
żenuaaaa - nadzieja upada jak ich słucham
odpowiedz oceń post 6 6 zgłoś do moderacji
2013-06-06 08:57 54%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Adam
Zgodnie z tym linkiem poniżej to czyżby Pani Szynkielewska miała skłonności pro faszystowskie ? Ciekawe ciekawe.
odpowiedz oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 09:07 22%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
Najłatwiej krytykować siedząc w domu i nie robiąc nic. Gratulacje. Róbcie tak dalej
odpowiedz oceń post 4 14 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:17 50%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
Krytykuje bo nie lubi nazioli, a na Twoim FB pełno komentarzy typu "white pride"...
oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2013-06-09 06:48 20%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Zółta Jesień z 1920 też by była faszystowska ? qwerty nie ośmieszaj się chłopcze
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 09:13 19%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
P.S. link, na którym widnieje zdjęcie pochodzi z filmu i nie był umieszczony w celach propagandowych
odpowiedz oceń post 3 13 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:20 55%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
PS. Ciekawe kiedy zaczniesz usuwać z FB swoje wypowiedzi, czy jednak jesteś "dumna" i się nie wstydzisz?
oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:20 44%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
PS. Ciekawe kiedy zaczniesz usuwać z FB swoje wypowiedzi, czy jednak jesteś "dumna" i się nie wstydzisz?
oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:17 64%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Adam
Jaka, masz rację to link z filmu propagującego faszyzm, a Twoj podpis pod linkiem wiele mówi. Takie osoby jak Ty nie sa potrzebne elbląskiej młodzieży. Idź lepiej do szkoły uczyć się dalej, albo lepiej.... zjedz SNICKERSA bo zaczynasz gwiazdorzyć :)
odpowiedz oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 09:21 19%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
Nie mam zamiaru prowadzić tutaj żadnych komentarzowych przepychanek a w razie zastrzeżeń zapraszam indywidualnie.
odpowiedz oceń post 4 17 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:25 56%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
Brak argumentów? Jakie przepychanki? Skomentuj swoje własne wypowiedzi o zabarwieniu nazistowskim. Czy wyznajesz poglądy nazistowski i tym samym będziesz chciała przenieś je na grunt swoich działań? Proste pytanie.
oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 09:36 18%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
Nie, nie mam zamiaru przenosić niczego na grunt swoich działań
oceń post 2 9 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:41 44%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
"Nie, nie mam zamiaru przenosić niczego na grunt swoich działań"
Rozumiem że twoje działania będą puste ;p
To jeszcze proszę o odpowiedź na pierwsze pytanie: Czy wyznajesz poglądy nazistowskie?
oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 09:52 14%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
Czytaj ze zrozumieniem. Nie mam zamiaru przenosić na grunt swoich działań domniemanych poglądów nazistowskich.

A i jeszcze jedno. Odnośnie filmu. Proponuję obejrzeć nim wysuniecie kolejne bzdurne wnioski :)
oceń post 2 12 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:57 40%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
Film jest świetny, fakt, ale ja wysuwam wnioski z Twoich własnych wypowiedzi, np.: http://i.imgur.com/HO50NDf.jpg
"White pride - world wide"
oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 10:05 15%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
Jak już pisałam wcześniej, w razie dalszej chęci na konwersację zapraszam indywidualnie )
oceń post 2 11 zgłoś do moderacji
2013-06-06 10:06 50%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
Typowe ;)
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-06-06 12:12 50%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
INDYWIDUALNIE ?

:D
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-06-09 06:46 0%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Rozumiem qwerty że dla ciebie Biało - Czerwona to stygmat faszystowski ? No to ja jestem takim faszystą i mam nadzieje że takich przybędzie. Jeśli nie wiesz jak wygląda swastyka to ci narysuję w razie potrzeby " nożem na czole "
oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:26 67%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez Adam
A kiedy planujesz Ty i Twoi koledzy jakieś spotkanie z wyborcami, żebyśmy mogli zadać konkretne pytania na temat Waszego programu, kompetencji, przygotowania merytorycznego do bycia radną ? Nigdzie nie ma takich informacji.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 09:43 24%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
W Ratuszu Staromiejskim w każdy poniedziałek o godzinie 16 są organizowane spotkania.
oceń post 4 13 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:26 25%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez zażenowany
Szkoda tylko, że wszyscy reprezentują jeden komitet Wolny Elbląg, ale taki portel taka jakość.
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:55 25%
31
odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
Zdajesz sobie sprawę, że nikt tego co napisałeś nie rozumie? Wypowiedź typu: "Biedronki są na łące bo rzeka." Jaku kur%$ portel?
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 09:33 23%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
Kocham dobre aktorstwo i nie jestem less. Jeżeli komuś to przeszkadza to trudno.
odpowiedz oceń post 5 17 zgłoś do moderacji
2013-06-06 09:57 43%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
Tylko jedno jest w tym wszystkim dobre, odwaga młodych.
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-06-06 10:03 75%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez new
Widzę tu osoby młode i chcące działać. To jedyny plus którego się doszukałam. Szkoda, że wyżej prezentowany przekaz pozostawia delikatnie mówiąc "niesmak" wiele do życzenia pozostawia sposób wypowiedzi, oj wiele !!!
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 10:26 21%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
Nie jesteśmy profesjonalistami, stąd chaos wypowiedzi
oceń post 4 15 zgłoś do moderacji
2013-06-06 11:01 82%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez new
Bardzo dobrze rozumiem brak doświadczenia i stres przed wystąpieniem. Rozumiem też, że trema jest nieodłącznym składnikiem występu więc nie można sprawić by całkowicie zniknęła, ale uważam też że solidne przygotowanie merytoryczne to podstawa przed takim wystąpieniem. Startując na radnych musicie być pewni tego co mówicie wtedy dopiero będziecie wiarygodni.
Słuchając Waszych wypowiedzi mam wrażenie, że żadne z Was nie zastanawiało się jakie pytania mogą paść. Wyglądacie na kompletnie zaskoczonych a przecież tym macie się zajmować !
ps.: Życzliwa krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
oceń post 14 3 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 11:07 29%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
Własnie o to chodzi, że byliśmy przygotowani na inne zestawy pytań. Ja nie mam przecież żadnych pretensji i przyjmuję to do siebie :)
oceń post 5 12 zgłoś do moderacji
2013-06-06 10:35 33%
38

odpowiedziano ponad rok temu przez AmoneXar
@~new O jakim niesmaku mówisz... to są młodzi ludzie, którzy ODWAŻYLI się stanąć przed kamerami i odpowiedzieć, na trudne dla nich, pytania. Sposób wypowiedzi nie jest tu akurat najważniejszy, bo nie było pewnie suflera jak u Pana Millera, który podpowiadałby z kartki jak i co mówić. Młode osoby chętne do pracy i pełne zapału - to jest najważniejszy punkt tego materiału!
odpowiedz oceń post 5 10 zgłoś do moderacji
NoName
2013-06-06 11:11 75%
39

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Może i pomysły mają, ale doświadczenia nie mają żadnego. Więc będą to kolejni radni bezradni żyjący z naszych pieniędzy
odpowiedz oceń post 12 4 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 11:59 35%
40
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
A weź pod uwagę również fakt, co zrobiły osoby doświadczone z pieniędzmi
oceń post 7 13 zgłoś do moderacji
2013-06-06 13:09 56%
41
odpowiedziano ponad rok temu przez qwerty
Czyli jeszcze mniej kompetentni ludzie zrobią lepiej? Dobra logika.
oceń post 9 7 zgłoś do moderacji
Jaka
2013-06-06 14:14 30%
42
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaka
Nie wiem, nie jestem jasnowidzem.
oceń post 6 14 zgłoś do moderacji
AmoneXar
2013-06-08 09:11 30%
43
odpowiedziano ponad rok temu przez AmoneXar
Mniej kompetentni ludzie, ale z pomysłem na przyszłość - realnym (!) pomysłem na przyszłość a nie marzeniami w stylu Pana Strzelca, który chce zachować i pomysł z Aquaparkiem, i Panią prezes zarządu elbląskiej spółki o tej samej nazwie. KPINA!
oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
k-lewandowski
2013-06-06 13:55 55%
44

odpowiedziano ponad rok temu przez k-lewandowski
Komisja ds. Młodzieży? Nie widzę sensu. Jest Młodzieżowa Rada Miasta powołana do właśnie takich celów. Jak widać nie jest ona "wykorzystywana" w 100% i sądzę, że warto byłoby sie zainteresować tym tematem. Żeby MRME miała większą swobodę w działaniu.
odpowiedz oceń post 11 9 zgłoś do moderacji
AmoneXar
2013-06-08 09:06 18%
45
odpowiedziano ponad rok temu przez AmoneXar
Ale czy MRM dało jakieś konkretne postulaty byłemu prezydentowi miasta? Żadnych! Mało tego, obradowali na rzeczami typu "Dlaczego nie zatrzymuje się w Elblągu?" albo "Dlaczego nie mamy KFC?" Błagam, nie rozśmieszaj mnie. Młodzieżowa RM miała swoje 5 minut i ich nie wykorzystała tak samo z resztą, jak G. Nowaczyk z całą koalicją PO+SLD.
oceń post 2 9 zgłoś do moderacji
2013-06-09 06:41 0%
46
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Kolego nazwiśniku rada to rada a komisja dorosłej rady to co innego. Poprzedni skład MRM próbował regulować wchodzenie to autobusów ... wybacz ale to piskownica.
oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
k-lewandowski
2013-06-20 16:25 67%
47
odpowiedziano ponad rok temu przez k-lewandowski
Młodzieżowa Rada nie jest brana przez ludzi na poważnie, dlatego obradowali nad różnymi rzeczami. Raz ważniejszymi, a czasami nad mniej ważnymi. MRME co trzeba podkreślić nie miała szans, żeby dobrze zadziałać w mieście ze względu na to, iż nie ma swojego budżetu. A jeżeli chodzi o komisja dorosłej rady to nie jest nic innego. Wystarczyłoby dać budżet młodzieżówce, a z dorosłej rady oddelegować np. 2-3 radnych, którzy mieliby nad tym pieczę.
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.