najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-03-21 11:25 54%

Ulotki zachęcające do udziału w referendum pojawiły się na mieście

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Wygląda na to, że właściciel ulotek, które nawołują do udziału w referendum 14 kwietnia br., działa niezgodnie z prawem. Oburzeni mieszkańcy informowali nas wczoraj, że materiały propagandowe znajdowali na swoich klamkach, wycieraczkach i w skrzynkach pocztowych.

Ulotki o treści "Odwołaj prezydenta - Elblążan nie stać na Nowaczyka" znajdowali wczoraj na swoich klatkach schodowych mieszkańcy Śródmieścia. Ulotka nie ma oznaczenia właściciela. Ale łatwo z treści tam zawartych domyślić się, że musi za tym stać Grupa Referendalna. Materiał propagandowy wylicza też zaniedbania prezydenta, zaprasza do odwiedzin strony Referendum 2013 na facebooku.

- Na mojej klatce schodowej znajduje różne śmieci. Od ulotek reklamujących pizzę, buty, sklepy spożywcze. Ale tego już za wiele. Moją klatkę zarzucono ulotkami w sprawie referendum. Mam pytanie do redakcji, czy moja wspólnota mieszkaniowa wyraziła zgodę na dystrybucję ulotek politycznych? Bo jeżeli nie, to prawdopodobnie organizatorzy referendum ponownie złamali prawo - mówi nam mieszkaniec bloku przy ul. Słonecznej.

Chodzi tu bowiem o art. 63 Kodeksu Wykroczeń, który stanowi, że: " Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1 500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego".

Rozmawialiśmy z kilkoma wspólnotami mieszkaniowymi, które zarządzają budynkami w rejonie ul. Słoneczna i Kosynierów Gdyńskich. Jak udało nam się ustalić, do żadnej ze wspólnot nie wpłynęła prośba o zgodę na rozłożenie ulotek zachęcających do udziału w referendum.

- Nikt nas o taką zgodę nie pytał - mówi prezes wspólnoty zarządzającej budynkiem przy ul. Kosynierów Gdyńskich.

oceń wątek 15 13 zgłoś do moderacji
2013-03-21 11:49 80%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez KORYTO
ale w czym problem? przecież zadowoleni z obecnej władzy mogą iść na referendum i zagłosować przeciw odwołaniu. Czy sitwa boi się, że pójdzie za dużo osób i robi lament? Pojawiają się ulotki rtv agd, Kaufladów, BIEDronek, podczas wyborów całe miasto jest w plakatach i to nie przeszkadza. Przeszkadza demokracja. Kocham Elbląg, ale od miłości do nienawiści coraz bliżej.
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2013-03-21 12:32 8%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez benek
Ja tam znalazłem to g...na klatce i do kosza. Ale faktem jest, że wspólnoty mogłyby coś zrobić z ludźmi, którzy roznoszą ulotki. Znajduje je na klamce, parapetach, w skrzynce na listy.
oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2013-03-21 13:37 75%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez KROPKA
ja z ulotkami wszelkiego rodzaju też nie mam problemu, nigdy na klatce nie widziałem bałaganu z tym związanego, a jakby się pojawił to eliminuje go Pani, która u nas sprząta. Skoro dzieje się coś dla miasta i obywateli ważnego to chcę o tym wiedzieć.
oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-03-21 12:39 69%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez as
Jak zwykle koledzy Grzesia z elblag.net sieja szum. Nikomu ulotki nie przeszkadzaja, tylko wam. Do mnie tez taka ulotka dotarla i się ciesze, bo czarno na białym jest pokazane co Nowaczyk z kolegami zrobili z naszym miastem.
odpowiedz oceń post 11 5 zgłoś do moderacji
2013-03-21 12:48 73%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez mama Karoliny
czy to nie sama redakcja sympatyzująca z ratuszem jest oburzona tymi ulotkami ?,
do mnie docierają same pozytywy, że ktoś się wreszcie na to odważył
odpowiedz oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2013-03-21 13:04 79%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez administrator
Składam skarge na Prezydenta Miasta że bez mojej zgody na terenie administrownych przez moją wspólnote mieszkaniową Bez uprzedniej zgody powiesił ogłoszenia informujące o spotkaniu z mieszkancami w SP 19. Dość z urzedowym warcholstwem i dzieleniem obywateli miasta , 14.04.2013r Swieto Elbląskiej demokracji
odpowiedz oceń post 15 4 zgłoś do moderacji
2013-03-21 13:11 72%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez prawdziwek
A dla mnei ulotka ok. Wszystkie grzechy glowne tje prezeydnetury, tak jak w ulotce zaznaczono.
odpowiedz oceń post 13 5 zgłoś do moderacji
2013-03-21 13:18 71%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez piotr77
Ulotke dostalem i mi sie podoba. Mam nadzieje, ze wielu ludziom otworzy oczy bo wszystkie bledy tej ekipy sa wyszczegolnione punkt po punkcie. Cenzury juz nie ma droga redakcjo wiec nie wiem czemu tak sie oburzacie. To zwykla ulotka, a tu widze robi sie z tego solidarnosciowa "bibule" z lat 80.
odpowiedz oceń post 12 5 zgłoś do moderacji
2013-03-21 13:52 39%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez zbyszek_szydłowski
na ulotce 3/4 zarzutów to populizm w najwyższej formie, większość rzeczy jest uzależniona nie od władzy czy jej pochodzenia ale zmian przepisów, wytycznych UE czy normalnego rachunku ekonomicznego. A wszyscy którym żyje się gorzej niż kiedyś (kiedy nie było kryzysu) swoimi problemami obarczają rządzących, których notabene sam nie lubię ale my wszyscy zasługujemy na prawdę a nie ścięmę!
oceń post 7 11 zgłoś do moderacji
inventic
2013-03-25 10:47 0%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez ototaktototak
Które z wytycznych UE, czy też, KTÓRY (ew. jakiej szkoły) rachunek ekonomiczny stoi za jednym z najwyższych (jeśli nie najwyższym) podatków w europie?
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-03-21 13:21 36%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Redakcja
Materiał przesłał nasz Czytelnik w ramach działu "Daj Znać". Każdy ma prawo napisać, co go boli, oburza albo ciesz w naszym mieście. Trzeba pamiętać, że w Elblągu są także osoby, które polityką się nie interesują.
odpowiedz oceń post 5 9 zgłoś do moderacji
2013-03-21 13:40 60%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez polityka - phhyy
tu nie chodzi o politykę, a o miasto w którym się żyje, chce żyć i pracować. Z polityką do Sejmu nie do zarządzania miastem.
oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-03-21 13:31 27%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez życzliwa
Ja widziałam gościa na braniewskich blachach jak te ulotki rozdawał ekipie do roznoszenia na parkingu
odpowiedz oceń post 4 11 zgłoś do moderacji
2013-03-21 13:34 35%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez bono
ulotka mi nie przeszkadza , utwierdza mnie tylko w przekonaniu żeby nie brać udziału w tym cyrku nazywanym referendum
odpowiedz oceń post 6 11 zgłoś do moderacji
2013-03-21 14:42 64%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez muniek
Widac, ze wladze miasta sie boja referendum. No coz, trzeba bylo lepeij rzadzic...
odpowiedz oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
2013-03-21 15:22 71%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez qwert
Na mojej klatce ostatnio widziałem ulotki Urzędu Miasta i wspólnota na nie napewno nie wyraziła zgody .Po drugie z tego co mi wiadomo jest kampania .Podczas kampanii samorządowej nikt nie posiadał takiej zgody od wspólnot .
odpowiedz oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2013-03-21 15:29 67%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez minaj
No i w czym problem? Że ktoś wyciągnął na wierzch to wszystko, co niektórzy usiłują zamieść pod dywan? I bardzo dobrze, że te ulotki się pokazały. Elblążanie mogą się przekonać jak naprawdę wygląda sytuacja w naszym mieście.
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
2013-03-21 15:38 27%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez zarządca wspólnoty
Problem jest poważny ponieważ wiele wspólnot stara się walczyć z zaśmiecającymi ulotkami klatki schodowe. Każdorazowo taka firma powinna uzyskać zgodę od zarządcy wspólnoty na kolportaż ulotek. Kilka firm tak zrobiło i otrzymało bezpłatne zezwolenie. W czasie kampanii wyborczej komitety wyborcze występowały o zgodę na kolportaż ulotek i taką zgodę też dostawali.
odpowiedz oceń post 4 11 zgłoś do moderacji
2013-03-21 16:01 71%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez SpongeBob
czy to znaczy, że jeśli podczas kolejnych kampanii przed wyborami samorządowymi znajdę na swojej klatce ulotki kandydatów PO (w mojej skrzynce bądź też na klamce) mogę uznać to za działanie bezprawne i zgłosić gdzieś? Może ktoś zawczasu podpowie mi gdzie to należy zgłosić, nie omieszkam tego zrobić.
odpowiedz oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2013-03-21 16:06 63%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Kali
A do mojej skrzynki na listy przed wyborami w 2010r. włożono list rodziców Grzesia w formie ulotki popierający jego kandydaturę na Prezydenta Elbląga. Czy rodzice Grzesia też łamali prawo? ( Kali ukraść krowę jest o,key, Kalemu ukraść krowę jest elbląg.net!!!)
odpowiedz oceń post 12 7 zgłoś do moderacji
2013-03-21 16:36 67%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez SpongeBob
Redakcja umywa ręce twierdząc, że to nie my, to czytelnik. Powiedzmy, że przyjmuję to wytłumaczenie. Masz w 100% rację przywołując przykład tego listu, który napisali rodzice Nowaczyka. A co do samego czytelnika, który poskarżył się na ulotki zachęcające do odwołania prezydenta, jakim trzeba być fanatykiem PO i jednocześnie tłumokiem, żeby do redakcji wysyłać taki "donos"
oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2013-03-21 16:21 53%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez obudzony
Dobra, przestancie afere robic. Sa ulotki i tyle. Od pizzy tez sa, z neonetu tez i platforma tez smieci swoje rzucala przy poprzedniej kampani.... Obludnicy!
odpowiedz oceń post 9 8 zgłoś do moderacji
2013-03-21 16:21 52%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez Lech Kraśniański
Czy teraz zaczniemy ścigać rodziców chorych dzieci, którzy masowo wykładają ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku na leczenie ich chorych dzieci? Zauważam dziwne podejście do przestrzegania prawa w Elblągu. Pan Kazimierz Falkiewicz został skazany za wykorzystywanie urządzeń nagłaśniających a prezydent Nowaczk co dziennie łamie prawo w tym zakresie i pomimo złożonych zawiadomień do policji i straży miejskiej nic w tym temacie się nie robi.
odpowiedz oceń post 14 13 zgłoś do moderacji
2013-03-23 15:14 50%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez kama
nie wiem czy to Pan jest tym za kogo się podaje - ale jeźli został Pan wybrany na przewodniczącego MKW ds referendum to powinien Pan się nie wypowiadać.
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-03-21 16:33 30%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez elblązanin
Totalna manipulacja grupy referendalnej. Jaka limuzyna? przecież UM zakupił zwykły samochód osobowy. Jaka likwidacja Zielonej Szkoły przecież ten program istnieje? Na stadion jest w chwili obecnej prowadzone postępowanie przetargowe, drogi są robione (to źle?) jaki upadek szpitala, przecież to poprzednia władza doprowadziła szpital na granicę upadłości! zadłużenie miasta ale nie 300mln jest dziełem obecnego prezydenta, może warto wspomnieć o zadłużeniu dokonanego przez poprzedników?
STEK BZDUR JEST W ULOTCE!
odpowiedz oceń post 6 14 zgłoś do moderacji
2013-03-21 17:21 29%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez heniek3s
znalazłem ulotkę. Masakra same kłamstwa i manipulacja. Prezydent nawet jest oskarżony od wzrost bezrobocia i wyjazdy z Elbląga. Mi brakuje jednego punktu - przedłużająca się zima to też wina Nowaczyka. Tą ulotką referendyści strzelili sobie w stopę. Pokażcie nam alternatywę dla Nowaczyka, jak jej nie macie, nie róbcie zamętu bo się ośmieszacie.
odpowiedz oceń post 7 17 zgłoś do moderacji
2013-03-21 17:50 67%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez Nowa Prawica
to juz koniec tego smiesznego portaliku. wasz guru Fasola przerznie z kretesem i nici z dotacji i zlecen z UM i spolek komunalnych.
odpowiedz oceń post 16 8 zgłoś do moderacji
2013-03-21 18:22 24%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez JimBeam
Ty, Nowa Prawica czy ch..j wie jak się tam zwiesz. A kim ty wogóle jesteś ? Mieliście jednego kandydata w wyborach co po wywiadzie w info tylko wystawił się na pośmiewisko.
oceń post 4 13 zgłoś do moderacji
inventic
2013-03-25 10:43 33%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez atotaktototak
I jak można ludziom się dziwić że akurat TAKIE ulotki im przeszkadzają, jak wszystko co w tym kraju z polityką związane reprezentowane jest przez buractwo jak wyżej (czy w kilku innych komentarzach tutaj)? Znacie chociaż jednego polityka, albo osobę zaangażowaną politycznie, która potrafi podejść do dyskusji i w pewnym momencie nie jechać 'A oni to', 'A tamci tamto'? Albo bez zaglądania do czyjegoś gara, czy bez jakiejkolwiek zawiści w swoich wypowiedziach? Patrzcie na siebie, a jeśli potraficie prezentować poziom tylko w oczernianiu, czy złorzeczeniu, najlepiej od razu zapadnijcie się pod ziemię, o! ;-|
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.