najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2014-05-15 06:48 90%

Uważaj. Przez taki kredyt możesz stracić mieszkanie!

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

W ostatnim okresie na Pomorzu nasila się przejmowanie mieszkań za długi. Proceder ten polega na wykorzystywaniu trudnej sytuacji materialnej osób. Na rynku funkcjonują propozycje kredytu określane jako „pożyczka od ręki”, „bez żyrantów”, „bez sprawdzeń w BIK-u” - ostrzega radna Maria Kosecka.

Oferty te trafiają do osób którym z różnych powodów banki odmówiły kredytowania. Warunkiem uzyskania kredytu jest ustanowienie zabezpieczenia w formie aktu notarialnego. Polega ono na prawie przeniesienia własności nieruchomości kredytobiorcy na rzecz kredytodawcy. Kolejnym warunkiem jest udzielenie pełnomocnictwa do wykonania czynności „sam ze sobą” w wypadku nie spłacenia kredytu w terminie. To pełnomocnictwo zezwala na to, aby kredytodawca, w przypadku niespłacenia długu, wykonał przeniesienie własności nieruchomości dłużnika bez jego wiedzy i obecności!

Trzeba też zwrócić uwagą na pojawiającą się opcję zgody na spłatę rat kapitałowych i odsetek „do ręki” kredytodawcy lub jego przedstawiciela. Na kilka dni przed terminem spłaty ostatniej raty kredytu kredytodawca może być nagle nieuchwytny, a spłata kredytu tym samym niemożliwa. Po upływie terminu kredytodawca zgłasza się do notariusza z pełnomocnictwem i w majestacie prawa przejmuje nieruchomość. Proceder ten jest możliwy z uwagi na obowiązujące w Polsce prawo wolności zawierania umów.

Podpisujący umowy mogą umawiać się praktycznie na wszystko. Ludzie tracą mieszkania, bo zapominają, że należy czytać uważnie umowy. Proceder ten to balansowanie na granicy prawa. Udowodnienie, że pożyczkodawca działał z zamiarem oszustwa w takich sprawach jest niestety bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Zwracam się więc za pośrednictwem mediów z apelem o ostrożność.

Maria Kosecka

oceń wątek 37 4 zgłoś do moderacji
2014-05-15 07:20 26%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Nie trawie tej blond-baby
Nikt normalny nie weźmie kredytu konsumpcyjnego a tym bardziej chwilowki na żydowski procent pod zastaw domu lub mieszkania. Niech Kosecką o to .....głowka nie boli..................... Stąd nadaktywnosc pani bezradnej sobie zaradnej?
odpowiedz oceń post 9 25 zgłoś do moderacji
2014-05-15 07:32 73%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez jonnoj
Biedny, zdesperowany, ale myślący człowiek przeczyta umowę, a potem raczej pójdzie po zasiłek albo rozdawać ulotki - na pewno nie zaryzykuje dorobku całego życia.
Za to głupi człowiek podpisze, straci mieszkanie, a potem będzie płakał i głośno krzyczał że go okradli. Za głupotę trzeba płacić.
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2014-05-15 07:47 92%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez tak jest
nigdy ostrożności nie za dużo,znam takie przypadki
odpowiedz oceń post 23 2 zgłoś do moderacji
2014-05-15 08:42 80%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
Niestety jak pokazuje życie takie przypadki się zdarzają. Trzeba być ostrożnym i dobrze, że P. Kosecka zauważa ten problem.
odpowiedz oceń post 24 6 zgłoś do moderacji
2014-05-15 09:06 15%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Bystrość Pani Radnej jak zawsze PO-raża. Nawet w polskich operach mydlanych mowi się o odwróconek hipotece i przejmowaniu nieruchomości przez takie instytucje a Pani Bez Radna o tym nie wie.... Nakazy zapłaty klepane przez Sąd w Lublinie w trybie elektronicznym to też nie jej problem - mo go za nic ... Może teraz pora na psie kupy - będzie o czym debatować przez 100 lat i wyjdzie jaka Pani Radna Aktywna Społecznie... Odrobiny profesjonalizmy daj tej Pani Boże....
odpowiedz oceń post 6 33 zgłoś do moderacji
2014-05-15 09:30 83%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
Mariusz zjedz Snickers'a
oceń post 24 5 zgłoś do moderacji
2014-05-15 09:46 0%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Stawiasz ?
oceń post 0 15 zgłoś do moderacji
2014-05-15 13:01 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez były partner
Miario a poza tym wszystko u Ciebie w porządku. Ręka nie boli od...? No wiesz od czego.
oceń post 0 10 zgłoś do moderacji
2014-05-15 09:11 19%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
kolejnym ogromnym problemem są oszusci chodzacy po mieszkaniach i podajacy sie za firme energetyczna ktora dostarcza tansza energie elektryczna. Czesto ci przestepcy naciagaja na to starszych ludzi. w rzeczywistosci placi sie za prad dwa razy drozej. jest to zwykle oszukiwanie i okradanie naiwnych schorowanych ludzi. Sprawa byla nawet naglasniana w TV. niestety w tuskolandzie tacy przestepcy sa bezkarni i codziennie łapia kolejne ofiary. ludzie schorowani z malymi emeryturami gdy podpisza takie cos to wydaja na siebie wyrok. Dziekujemy ci tusku! sprawa amber gold do tej pory nie zostala zalatwiona, ludzie zostali okradzeni z dorobku zycia. w sprawe byli zamieszani czlkonkowie PO. Państwo bezprawia gdzie przestepcy maja sie dobrze i sa bezkarni!
odpowiedz oceń post 6 25 zgłoś do moderacji
2014-05-15 09:31 85%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
"A w Ameryce biją czarnych..."
oceń post 17 3 zgłoś do moderacji
2014-05-15 09:33 87%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez tak jest
Pan Mariusz uporczywie poniża ,obraża radną gdzie tylko może.Jego wpisy są nasycone nienawiścią,stosuje metode szczucia i insunowania.Wydaje opinie szkodzące w sposób niedopuszczalny.Trzeba zrobić z tym porządek.Nie reagujmy na jego wpisy
odpowiedz oceń post 27 4 zgłoś do moderacji
2014-05-15 13:05 77%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Dyrektor cyrku
Pan Mariusz to taki lokalny clown ! Próbuje być dowcipny i w wyniku tego robi z siebie idiotę ! :-D
oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2014-05-15 16:16 0%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Panie Tak uważa Pan że nie znam "podwórkowej łaciny" ? Proszę mnie nie rozśmieszać,Jeśli coś komuś insynuuję to proszę o informacje gdzie? Na razie każda mój wpis podaje fakty sprawdzalne w 100 % jeśli Pan ich nie zna nie znaczy że nie miały miejsca. Panie Dyrektorze kiedy mam się zgłosić do kasy ? I gdzie ta kasa ...? A co od pajacowania to pełna racja - nic tak nie pokazuje głupoty polityków jak popajacowanie z tego co robią .
oceń post 0 18 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-17 09:18 0%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
No cóź Panie Dyrektorze chyba jednak zmuszony bedę Pana poszukać ...
oceń post 0 13 zgłoś do moderacji
2014-05-15 20:17 84%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez krystyna
O takich rzeczach trzeba mówić głośno by ostrzec wszystkich przed popełnieniem błędu. Super, ze Pani Kosecka poruszyła ten temat. Dobrze, ze dba pani o innych to jest ważne w dzisiejszych czasach.
odpowiedz oceń post 16 3 zgłoś do moderacji
2014-05-15 20:17 57%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez mayk
Zlikwidować banki paranormalne.Lichwiarstwo; brawo Maryla.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2014-05-15 20:38 67%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez starzec62
yatman.Czy do ciebie przyszedl Tusk z propozycja podpisania umowy.Z twojej wypowiedzi tak to rozumiem.Na calym swiecie sa oszusci ktorzy zeruja na naiwnosci innych.I nie koniecznie jestem zwolennikiem PO.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2014-05-15 20:48 44%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
Pani Kosecka!!!! To Pani chora partia na to pozwala. pożyczki bez BIK różnych dziwnych firm są chore i wbrew prawu, co ciekawsze Sądy nie stają po stronie szarego obywatela tylko po stronie lichwarskich firm. Oprocentowanie tych pożyczek to nawet 22000% rocznie. Jakoś tego problemu Pani nie zauważyła. mogę pojkazać Pani wiele takich umów z różnych firm których oprocentowanie to lichwa w czystej postaci. Dzięki Pani parti obłudy działała firma AMBER GOLD i na naszym Polskim rynku działa wiele takich firm które są nastawione na zysk na njabiedniejszych. Ale cóż z Pani poziomu tego nie widać.
Pozdrwiam.
odpowiedz oceń post 8 10 zgłoś do moderacji
2014-05-16 11:58 17%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Krzynic
Do Elblążanin. To co pan pisze jest dla mnie dziwne. Ktoś ma zabraniać (pani chora partia). Jak zabroni to będzie chore. Jeśli ktoś jest dorosły, nie ubezwłasnowolniony, to może robić co chce, pożyczać, oddawać lub nie, jego sprawa. Najbiedniejszy jest najgłupszy więc niech stanie się mądrzejszy to będzie bogatszy nawet bez partii. Pozdrawiam.
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-22 06:06 17%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Przyjmując Pana filozofię / wersja Korwina Mikke / winniśmy mieć prawo posiadanie broni zawierania ślubów przez homoseksualistów czy uprawiania seksu z dziećmi. Obowiązkiem Prawa jest bronić słabych przed wyzyskiem ze strony silnych a Polska broni aparatu polityczno-urzędniczego przed odpowiedzialnością i robi klasę świętych krów w garniturach.
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2014-05-15 22:16 75%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez Karmazyn
Kto to jest ten Lewandowski? Że ....., to widać, ale co on robi na internetowych łamach? Mści się za brak szczęścia w miłości czy stara się o posadę w UM? Bo klakierstwo widać gołym okiem,
odpowiedz oceń post 24 8 zgłoś do moderacji
2014-05-15 22:25 73%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Noni
To jest taki pit bulterier Wilka. Tylko trochę tańszy od buldogów Kaczyńskiego. Typowy ....
oceń post 22 8 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-17 09:10 4%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Komentarze obu Panów naruszają moje dobra osobiste. Pomawiacie mnie Panowie i znieważacie. Spotkamy się za kilka misięcy na Sali Sądowej i mam nadzieje że dowcip Paną dopisze.
oceń post 1 22 zgłoś do moderacji
2014-05-16 14:05 45%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez Zdziwiony?
Pani radna stała się doradcą potrzebujących (czytaj biednych, a często bez wyjścia), decydujących się brać kredyty, a powinna zadbać raczej o to aby ludziom zapewnić pracę. Swoja droga ciekawe skąd ten news - czyżby przedruk z jakiejś strony internetowej?
odpowiedz oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2014-05-17 08:27 5%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Daremne żale – próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud
Nie wróci do istnienia.

Świat wam nie odda, idąc wstecz,
Znikomych mar szeregu -
Nie zdoła ogień ani miecz
Powstrzymać myśli w biegu.
Pan Redaktor ma spore zaległości w literaturze i zajmuje się promocją przebrzmiałych pieśni,,,,,
oceń post 1 18 zgłoś do moderacji
2014-05-16 17:28 27%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Robert
Pani radna będzie teraz spamować w necie, bo radni nie chcą z nią współpracować. w komisji bezpieczeństwa zostały już tylko dwie osoby, koleżanka z też PO obrażona.
odpowiedz oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2014-05-17 09:06 5%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Panie Redaktorze wpisy Karmazyna i Noni co najmniej czterokrotnie zgłosiłem do moderacji. Zechce Pan Wyjaśnić pwody dla których nie usunięto ich dotąd ?
odpowiedz oceń post 1 21 zgłoś do moderacji
2014-05-17 09:29 67%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez greg77
co jest Mariusz, opluwasz innych notorycznie w komentarzach, a spłakujesz się jak ciebie opluto? Jest akcja i jest reakcja. Jak kali ukraść krowę to dobrze, ale jak kalemu ukraść krowę to źle? Masz to, co sam zasiałeś. Nie pluj jadem na innych, to i ciebie nie oplują.
oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-17 10:23 0%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi chłopcze właśnie czytam orzeczenia w sprawie dobr osobistych - imie nazwisko wizerunek i związany z nim pseudonim . Przede wszystkim należy pamiętać, że dobra osobiste są przymiotem każdej osoby fizycznej. Jeśli nazwę cię teraz kretynem to o il ezechcesz mnie pozwać mysisz udowodnić że wiem kim jesteś . Ja kolego nie musze już tego odowadniąć bo mam to w wyroku sądu pierwszej instancji. Ja mogę cię zniewazyć ty mnie nie ponieważ uzywam swoich danych osobowych ijest faktem powszechnie znanym że osoba fizyczna o takich danych istnieje. To tak w ramach porad prawnych dla niewtajemniczonych....
oceń post 0 19 zgłoś do moderacji
2014-05-17 22:03 75%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez Molibden
Mariusz interpretujesz wyroki sądowe po swojemu. Ty nie jesteś osobą publiczną, żebyś mógł uważac że upubliczniłeś swoje dane personalne, chyba coś ci sie pomyliło. Istnieje co najmniej jeszcze jeden Mariusz Lewandowski w Elblagu, w Polsce jest ich pewnie z 50 (w tym jeden bardzo znany piłakrz ;), już nie wspominam ile jest osób o nazwisku Lewandowski. Gdybyś byl osoba publiczna to i owszem mógłbyś dochodzić swoich praw, a na razie jesteś jednym z głosów na foach internetowych podpisując się imieniem i nazwiskiem. Widziałem juz kilka wpisów osób które się podpisywały jako Mariusz Lewandowski lub M. Lewandowski, skad ktoś ma wiedzieć kogo obraża lub pomawia? Poza tym jak widzę swoje faktyczne dane upubliczniłeś w dniu dzisiejszym wraz z tel. komórkowym. Więc od dziś jak ktoś ciebie obrazi ewentualnie mozesz dochodzić swych praw! Więc nie knuj tutaj!
oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-17 22:47 5%
31
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Molibdenie jesteś jednak głupi jak kalosz . Właśnie dlatego że w Polsce jest z 50 ludzi o moim imieniu i nazwisku pojawia się przy nim mój wizerunek. Rozróżnij osobę publiczną od osoby fizycznej znanej publicznie . A informuję cię przy okazji że nie mam bliźniaka . Moje nazwisko jest powszechnie znane z racji konieczności jego umieszczenia na listach referendalnych i obwieszczeniach o zamiarze jego przeprowadzenia podanych do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo stosowany w Elblągu, Ty wcale nie musisz mnie znać jak nie musisz znać kodeksu karnego ale za znieważenie mojej osoby odpowiesz na równi z odpowiedzialnością za popełnienie przestępstwa. Życie ....
oceń post 1 21 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-17 09:15 10%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Nadal nie znajduję informacji dlaczego od trzech dni nie usunięto wpisów Karmazyna i Noni pomimo 4 krotnego zgłoszenia ich do moderacji ....
odpowiedz oceń post 3 28 zgłoś do moderacji
2014-05-17 20:40 73%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez Molibden
Dlatego, że nie ma w tych wypowiedziach ani nic poniżającego, ani pomawiającego. Gdybyś chopie choć trochę umiał mysleć to nie pisał byś takich głupot. Po 1 nie jest wskazany konkretny Lewandowski i konkretny Wilk. Po drugie tym są tam pytania a nie pomówienia, po trzecie nie ma definicji pit bulteriera moze być zarowno w złym znaczeniu jak i w dobrym. Biegnij Mariusz do sądu znów się ośmieszysz i bedziesz musial skarżyć elbląskie sądy, bo sędziowie mają poważniejszą robotę w przeciwieństwie do ciebie. jak widze to średnio 3 razy w tygodniu podajesz ludzi do sądu, a sam znieważasz bez ograniczeń nie wazne czy ktoś używa nicka czy imienia i nazwiska. Dla mnie Mariusz Lewandowski to taki sam nick jak Noni czy Karmazyn lub inni których obrażasz. Ogarnij sie chłopie!
oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-17 22:55 0%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Jeśli ci napisze że twoja matka to suka to naruszę jej godność osobistą czy nie ? Mogę przecież być właścicielem suki która darzyć mogę bardzo pozytywnymi uczuciami ? Myślę jak myślę i czasem coś wymyślę . Wymyśliłem właśnie że skoro redakcji nie reaguje no moje wnioski moderację to narusza moje dobra osobiste na równi z autorami wpisów . A jak się chłopie wczytasz o orzeczenie Delffi vs Litwa i Giertych sa Agora zrozumiesz dlaczego.... Polecam ci też lekturę w sprawie jednego z członków EKO przeciw Prezydentowi Elbląga... Jak się podedukujesz to się odezwij. A przy okazji pozdrów mamę ale do niej nie szczekaj....
oceń post 0 24 zgłoś do moderacji
2014-05-18 09:49 75%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez Molibden
Widzisz Mariusz jaki jesteś głupiutki, wystarczy skopiować twoje chamskie wpisy i przedstawić na sali sądowej, żeby ciebie ośmieszyć. Wpisy poniżej, to pikuś w porównaniu do chamsko-grubiańskich twoich wpisów, ale próbuj, może ci się uda. Jak chcesz wiedzieć miałem raz przyjemność uczestniczyć w procesie zdobywania danych osobowych po numerze IP, jest to proces dlugi żmudny i nie opłacalny, gdyż prokurator bardzo często umaża postępowanie za niedostateczne dowody mające świadczyć o obrażeniu lub pomiawianiu, a tylko w zasadzie na wniosek prokuratora lub policji można zmusić administratora portalu do podania danych osobowych jesli je posiada. W tym przypadku elbag.net posiada najwyżej nr IP, Drugie sito to dostawca internetu który moze podac dane na wniosek Inspektora Danych Osobowych, jeśli uzna to za stosowne, bo tak jak wspomniałem tylko prokurator moze go do tego zmusić. Gdyby to było taka łatwizna to sady po 100 spraw dziennie by takich mialy.
oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2014-05-18 09:53 75%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez Molibden
Druga rzecz że jeśli już dochodzi do rozprawy sądowej, to wystarczy że oskarżona osoba powie przed sądem, że to nie ona pisała i nie wie kto ponieważ z komputera mogło korzystać wiele osób i na tym się kończy. Przytaczasz tutaj Mariszu tzw precednsy prawne o ile znacz znaczenie tego słowa, na moje twoja wiedza prawna jest bardzo słabiutka. Inna sprawa - jak można komuś psuć reputacje, kto ta reputacje ma marną!
oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-18 18:30 0%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Kolego wiem że z twoich rad skorzystało już kilku polityków platformy obywatelskiej ale spokojnie i na znajdę sposób - za kilka miesięcy zobaczysz jaki....
oceń post 0 20 zgłoś do moderacji
2014-05-18 20:19 57%
38
odpowiedziano ponad rok temu przez Molibden
W takim razie zyczę powodzenia Mariuszku. Zawiedziesz się bardzo, bo nigdy nic wspólnego nie miałem z PO, ani z nim nie sympatyzuje, z resztą tak samo jak z PiSem. Podpowiem tylko kolegom poniżej żeby ich uspokoić. Jedyną legalną metodę uzyskania danych po nr IP opisałem powyżej. Jakikolwiek inny sposób uzyskiwania danych osobowych np. poprzez hakowanie, poprzez nieuprawnioną osobę u operatora jest NIELEGALNE i KARALNE. Nawet jeśli się Mariuszkowi uda uzyskac te dane to co z nimi zrobi? Upubliczni? Napisze na forum że ci ludzie źle o mnie pisali? - To tez nielegalne, bo żeby upubliczniac dane trzeba mieć zgodę ich właściela, Mariuszowi nikt takiej zgody nie dał. Może Mariuszku upubliczniać moje dane - wtedy na pewno spotkamy się w sądzie i będziesz musiał wydać swojego informatora, któremu narobisz nieprzyjemnosci włacznie z utratą pracy jesli to pracownik operatora, bo na hakera mi nie wyglądasz. Mozesz straszyć gołąbki i wróbelki u siebie w piaskownicy. Powodzenia!
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-18 21:59 0%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Panie Molibden jest Pan Parweniuszem i mnie Pan rozśmiesza. Dane abonenta na podstawie IP ustala prokurator po wydaneiu postanowienia o tajemnicy telekomunikacyjnej. Dlatego publicznie podaje do wiadosmości że szkalujące mnie wpisy pochodziły z komputerów Witolda Strzelca Łukasza Piśkiewicza Pani Kluge Rockiej i paru innych mnie znanych osób. Ten zakres informacji jest informacją publiczną i każdy może ją posiadać i rozpowszechniać co publicznie czynię. Pan natomiast nie ostrzegasz ale podżegasz do przestępstwa składania fałszywych zeznań - Jak Pan sądzi ilu rozsądnych ludzi uzna za sensowne tłumaczenie że mam w domu kawiarenkę internetową lub zrobiłem sobie nielegalnego Hot-Spota ??? Masz Pan takie pojęcie o prawie jak o ścinie wiertła .
oceń post 0 18 zgłoś do moderacji
2014-05-18 22:13 57%
40
odpowiedziano ponad rok temu przez Molibden
Skoro wiesz kto ciebie szkalował, to czemu ci panowie i pani nie mają jeszcze wyroków sądowych? Informacje o tym, że to właśnie te osoby szkalowały te są tak samo wiarygodne jak ufoludki odwiedzające Elbląg. Prokurator musi mieć naprawdę niepodoważalne dowody znieważenia lub pomówienia. Ja prawie pod kazdym artykułem widzę wypowiedzi "znieważajace" według Mariusza L., niesądze, żeby prokuratura chciała się zajmować każdym wnioskiem takim wnioskiem bo nic innego by nie robiła. Co do uzyskania nr IP w jednym masz rację że odbywa się ono na wniosek prokuratora, ale tylko wówczas gdy doszło do popełnienia przestępstwa,a to że ktoś się czuje urażony jakimś wpisem na forum nie zawsze ma znamiona przestępstwa!
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-18 23:15 0%
41
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Kolejna błazenada i zawracanie Wcisły kijem. Nawet jeśli byli to ich koledzy i znajomi to jest to świadectwo poziomu środowiska politycznego Platformy Obywatelskiej no chyba że zakładasz że wszyscy oni zaprosili do siebie Wilka i ten siał dywersję ,,,, ? Ponadto obecnie są przesłanki do przyjęcia...............
oceń post 0 16 zgłoś do moderacji
2014-05-19 21:33 60%
42
odpowiedziano ponad rok temu przez Molibden
Tu nawet nie chodzi o to czy byli to oni czy ktoś inny. Myślę że cała ta historia, która tu opisujesz jest wyssana z palca i wiarygodność jej jest żadna, bo nie potwierdzona żadnymi faktami a jedynie zwykłymi pomówieniami. Nie dziwię sie z jednej strony wymienionym osobom, że nie dochodzą swoich praw. Widać jak większość nie traktują tego co waść piszesz tak jak i całej twojej osoby poważnie i wyznają zasadę jak większość, że głupszemu trzeba ustąpić.
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-20 08:19 0%
43
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Panie Molibden jest pan głupi skoro uważa Pan że głupiemu trzeba ustąpić. Radzę poczytać Platona bo to chyba on stwierdził że skorą mądrzy są za mądrzy na "politykę" to będą rządzeni przez głupszych od siebie. Pana przemyślenie mnie nie interesują ponieważ ja znam fakty a z faktami się nie dyskutuje. Fakty się zna lub nie a Pan jak wiedzę wielu z nich nie znasz stąd debata z dyletantem sensu nie ma. Materiały zostały opublikowane na profilu Wolnego Elbląga i Twierdza Elbląg. Jak się Pan z nimi zapozna możemy podyskutować na razie nie mam z kim dyskutować bo ktoś kto nie zna faktów do debaty nie jest partnerem nawet kiepskim. Nie jest i już.
oceń post 0 13 zgłoś do moderacji
2014-05-20 19:19 83%
44
odpowiedziano ponad rok temu przez Karabasz
Mariusz to są fakty ktore znasz tylko ty. Trudno jest dyskutowac z kims kto odsyła do czegoś czego nie można znaleźć, nie wiadomo gdzie jest opublikowane. Nie ma strony wolny elbląg ani twierdza elbląg, wiec trudno znaleźć te "twoje fakty". Chetnie bym poznał te fakty, ale nie dajesz szans stąd polemika z faktami które są nazywane faktami,a nie mają poparcia w żadnym znanym dowodzie oprócz wywodów Mriusza Lewandowskiego na różnych forach i profilu facebookowym, takie fakty za przeproszenie g... warte. Z drugiej strony Mariuszu wszystkich przeciwników nazywasz głupkami, a negatywne oceny pod każdym postem dostajesz ty, czesto 100% negatywnych ocen. Stąd chyba nie trudno wysnuć wnioski kogo naprawdę uważają za głupka. Nie pozostaje nic innego jak lekceważyć twoje wpisy i nie traktować ich poważnie, bo poza kłamstwami, pomówieniami, wulgaryzmami i obrażaniem innych niczego nie wnoszą!
oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-21 08:28 0%
45
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Redakcja wycięła linki więc proszę poszukać na facebooku - są bo właśnie je sprawdziłem.
A co do minusów to jakoś nie robią na mnie żadnego wrażenia w stosunku do ilości wejść to drobnostka... Poza tym mam wielu antyfanów i kilku z nich penie uporczywie owe minusy PO-dkręca...
oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
2014-05-18 12:47 64%
46

odpowiedziano ponad rok temu przez nikt.nie.lubi.konfidentów
Lewandowski bekso, bądź mężczyzną przestań się mazać i skarżyć, ile Ty masz lat chłopie.
odpowiedz oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-18 22:01 4%
47
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Dość żeby nie lubić anonimowych konfidentów szczególnie głupich
oceń post 1 23 zgłoś do moderacji
2014-05-19 12:07 93%
48

odpowiedziano ponad rok temu przez tak to wyglada
Fakty sprawdzalne według Mariusza L,kiedy to sugerował w jednym z swoich wpisów ,że radna ma powiązania rodzinne jedną z sędzin elbląskich - co okazało się nieprawdą i wiele takich kwiatków.Pan Mariusz ewidentnie dokonuje prób dyskredytowania jej osoby Myśli Pan ,że jemu wolno wszystko
odpowiedz oceń post 25 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-19 18:49 4%
49
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Panie to było pytanie nie twierdzenie a Pani Radna zdecydowanie powiązaniom rodzinnym z Panią Sędziną zaprzeczyła. Twierdzę rzeczy które sprawdziłem lub które są dla mnie logicznymi wnioskami z takich faktów o pozostałe sprawy wolę zapytać ...
oceń post 1 27 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-19 18:49 4%
50
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Panie to było pytanie nie twierdzenie a Pani Radna zdecydowanie powiązaniom rodzinnym z Panią Sędziną zaprzeczyła. Twierdzę rzeczy które sprawdziłem lub które są dla mnie logicznymi wnioskami z takich faktów o pozostałe sprawy wolę zapytać ...
oceń post 1 27 zgłoś do moderacji
2014-05-20 07:21 89%
51

odpowiedziano ponad rok temu przez tak to wygląda
nie tłumacz się Pan ,nie tak brzmiały wpisy.Ogólnie insynujace pogardliwe i w dużej mierze obraźliwe.Pouczac to potrafimy Panie M ,a tak na marginesie wszystko jest zarejestrowane,oskarzenia wobec Turleja i Koseckiej też
odpowiedz oceń post 17 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-05-20 08:11 4%
52
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Mam się bać czy śmiać ? Oskarżenia jakie stawiam są oparte na faktach i konkretach . Nie wiem co "wy" potraficie ale ja potrafię trochę więcej niż pouczać. Ale masz Pan rację - jesteście na marginesie . Co gorsza nadal tam pozostaniecie póki nie nauczycie się na oskarżenia odpowiadać argumentami a nie groźbami .
oceń post 1 23 zgłoś do moderacji
2014-05-20 21:57 17%
53

odpowiedziano ponad rok temu przez miszmasz
Dlaczego ani słowa o Amber Gold , przeciez tam ulokował swoje oszczędności pewien polski naukowiec i wszystko stracił - dlaczego nie było ostrzeżenia, dlaczego tak późno?
odpowiedz oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.