najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Bartłomiej Ryś
2014-12-06 06:00 63%

W Elblągu WOŚP nie zagra. Nie będzie ani Finału, ani wolontariuszy

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

To już pewne – w Elblągu zabraknie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nikt nie podjął się zorganizowania zbiórki pieniędzy. Zabraknie nie tylko sceny i występów artystów, ale i również wolontariuszy z puszkami na ulicach.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje, których nie chciał komentować Urząd Miejski. WOŚP w Elblągu nie zagra. Do 21 listopada można było zgłosić lokalny sztab Orkiestry w danym mieście. Nikt się nie podjął tego ambitnego i szczytnego zadania. Powód? Prawdopodobnie wszystko rozbija się, jak zwykle, o pieniądze, których nie ma. Nie jest tajemnicą, że to właśnie miasto dokładało do organizacji WOŚP najwięcej.

Już kilka dni temu do naszej redakcji zaczęły spływać informacje, mówiące o tym, że być może zabraknie finału WOŚP. Na nasze zapytania biuro prasowe Urzędu Miejskiego do dziś nie udzieliło odpowiedzi. Nikt jednak nie przewidywał, że zabraknie również samej kwesty i wolontariuszy z puszkami. Elblążanie nie będą mieli okazji wesprzeć fundacji Owsiaka i otrzymać w zamian charakterystyczne, czerwone serduszko.

Na terenie naszego miasta zbierać pieniążki, przynajmniej oficjalnie, będą dwie szkoły podstawowe oraz dyskoteka „Epoca”, która wspólnie z sztabem w Braniewie wczoraj podpisała porozumienie. Szkoły natomiast zbiórkę pieniędzy będą organizowali wyłącznie w swoim, zamkniętym gronie. Nie wykluczone, że podczas finału w Epoce elblążanie będą świadkami elementu kulminacyjnego finału WOŚP, czyli Światełka do Nieba. Trwają w tej sprawie negocjacje z elbląskimi firmami.

Elbląg ponownie będzie sławny. Niestety, sława ta będzie miała wydźwięk negatywny. Szkoda, zwłaszcza mając na uwadze fakt, że cel WOŚP to pomóc chorym dzieciakom.

oceń wątek 41 24 zgłoś do moderacji
Gość
2014-12-06 07:08 76%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Gość
I bardzo dobrze nie będziecie szopek
odpowiedz oceń post 37 12 zgłoś do moderacji
2014-12-06 08:17 26%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez laponeczka
WSTYD JAK ZWYKLE ELBLĄG
odpowiedz oceń post 13 37 zgłoś do moderacji
2014-12-06 14:18 81%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Marek
Wstyd to kraść droga "laponeczko". A Pan Owsiak jak się okazuje wyciąga przez spółeczki zależne od WOŚP fortunę - i to jest wstyd!!! Co potwierdził Sąd.
oceń post 25 6 zgłoś do moderacji
2014-12-08 19:53 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Tom
komentarz równie głupiutki jak nick;-)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-12-06 09:07 79%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez sinuhe
Czyli koszty tego "show i bicia piany" są WYŻSZE niż zebrane do puszek pieniądze ?????? To chyba oczywiste , że czas z tym skończyć !
odpowiedz oceń post 34 9 zgłoś do moderacji
2014-12-06 09:22 4%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Michał Kamiński
to Sylwestra nie będzie, WOŚPU nie będzie, ciekawe czy w następnym roku Dni Elbląga będą? Dobrze, że pojechałem studiować do Torunia i raczej już tu zostanę, lecz nurtuje mnie to co się dzieje z moim rodzinnym miastem! Została tam moja młodsza siostra, chyba będę zmuszony ją wyciągnąć z tego nudnego miasta.
odpowiedz oceń post 1 26 zgłoś do moderacji
2014-12-06 10:49 62%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Krzyżak
Ja też się cieszę że wyjechałeś. Ojciec dyrektor niech ma Cię w swojej opiece.
oceń post 16 10 zgłoś do moderacji
2014-12-06 09:27 52%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez bynio199
Na koniec swojej kariery jako prezydent się popisał, no ale już były prezydent.
odpowiedz oceń post 16 15 zgłoś do moderacji
2014-12-06 09:46 61%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez wert
I bardzo dobrze! Brawo za decyzje, nie ma co dorabiac Owsiaka. Podajcie ile kosztowala irganizacja, a ile bylo kasy zebranej.
odpowiedz oceń post 23 15 zgłoś do moderacji
2014-12-06 09:55 33%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanka21
I to wszystko przez Wilka bo to on był jeszcze prezydentem i wolał myśleć o swoich sprawach niż o zbiórce szkoda słów tak źle jeszcze nie było ... a no i sylwestra brak...
odpowiedz oceń post 12 24 zgłoś do moderacji
2014-12-06 09:56 17%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez ????
Elblag jak zawsze znowu bedzie slynny ! Szkoda komentowac bo brak słów jak te miasto umiera ludzie wezcie sie wkoncu ogarnijcie uciekajcie z tego miasta zanim bedzie z apozno. Juz sie smieja z Elblaga a to dopiero poczatek
odpowiedz oceń post 5 24 zgłoś do moderacji
2014-12-06 14:19 74%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Marta
A co ci przeszkadza, że się śmieją z Elbląg?! Ty się śmiej z nich - proste.
oceń post 17 6 zgłoś do moderacji
2014-12-06 17:06 88%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Dex
No co ty? Czytam komentarze w ogólnopolskich mediach i wyglądają w większości tak: "godzinę temu - Elbląg tylko na tym zyska! Należy przekonywać mieszkańców innych miast, że organizując WOŚP tracą na rzecz prywatnej kabzy tego resortowego prymitywnego, cwanego POmiota".
oceń post 14 2 zgłoś do moderacji
2014-12-06 17:15 88%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez dex
Kolejne komentarze ogólnopolskie z cyklu: "to miasto podoba mi się bardzo dało odpór temu cwaniakowi, który żyje na koszt naiwnych ludzi"
oceń post 14 2 zgłoś do moderacji
2014-12-06 10:00 38%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
Nie mam wątpliwości, że załatwił to Wilk. Dobrze, że się go pozbyliśmy.
odpowiedz oceń post 14 23 zgłoś do moderacji
2014-12-06 12:29 84%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez klops
A czemu niby miasto ma dokładać a śmietankę spije kto inny?
oceń post 21 4 zgłoś do moderacji
2014-12-06 10:42 29%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez erazm
W katolickim, pisowskim mieście, Owsiak miał wstęp wzbroniony.
odpowiedz oceń post 9 22 zgłoś do moderacji
2014-12-06 10:44 25%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez zdrapka
Dobrze że już za 4 dni wyjeżdżam nic nie strace bo nic nie będzie heh :)
odpowiedz oceń post 5 15 zgłoś do moderacji
2014-12-06 11:52 60%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Lola
Jezus maria to jedź i nie wracaj, ariwederczi roma -.-
oceń post 12 8 zgłoś do moderacji
2014-12-06 10:44 19%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez zdrapka
Dobrze że już za 4 dni wyjeżdżam nic nie strace bo nic nie będzie heh :)
odpowiedz oceń post 3 13 zgłoś do moderacji
2014-12-06 10:52 74%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez Krzyżak
Buty na drogę, myślę iż wiele osób cieszy się z Twojego wyjazdu, a Elbląg na tym zyska. W końcu zasiłek możesz pobierać gdziekolwiek.
oceń post 14 5 zgłoś do moderacji
2014-12-06 11:11 28%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez gość
krzyżak jaki ty kozak jesteś,a sam pewnie marzysz żeby tylko wyjechać i choć na budowie pracować aby za euro
odpowiedz oceń post 5 13 zgłoś do moderacji
2014-12-06 13:10 69%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez Krzyżak
Nie wiem dlaczego mam marzyć o pracy na budowie za granicą? Sorry chłopie, nie wiem co bierzesz, ale bierz po pół.
oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2014-12-06 11:31 25%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez tuiteraz
Widzę po komentarzach, że w Elblągu sami nieudacznicy którzy myślą żeby wyjechac a nie przyjdzie nikomu do glowy żeby zrobić coś zeby wyjezdzać nie było trzeba. Ja na przyklad bylem biedny ale zmienilem to i zyje mi sie dobrze, uśmiecham się tylko jak ktoś mi mówi, że jego syn czy córka sobie PORADZILI... bo wsiedli w samolot i wyjechali do Anglii. A mieszkają tam w sześciu w mieszkaniu z jednym kiblem.
odpowiedz oceń post 6 18 zgłoś do moderacji
2014-12-06 11:37 18%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez gość
Wielka szkoda :/ A zwłaszcza że nasze miasto dostało więcej pieniędzy od orkiestry niż udało się zebrać..
odpowiedz oceń post 6 28 zgłoś do moderacji
2014-12-07 22:05 67%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez Marta
Udało zebrać to jedno, a wydano na organizację to drugie - wątpię, żeby udało się to zbilansować z wartością zakupionego sprzętu.
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2014-12-06 11:46 80%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez ssman
W końcu może ten złodziej owsik się skończy. Jeżeli wykażecie minimum zainteresowania osobą owsika i jego spółek to dowiecie się gdzie wrzucając złotówkę do puszki ląduje każde 80 groszy. Macie go za "świeckiego świętego" a to po prostu wyłudzacz kasy, żyje sobie za waszą kasę jak pączek w maśle. Nie mam nic do inicjatywy zbiórki charytatywnej aby pomóc potrzebującym, ale niech ten facet bez jaj i honoru stanie przed wami i powie uczciwie słuchajcie wrzucajcie do puchy ja tam coś dofinansuję ale tyle i tyle idzie na woodstock i moje fury i mieszkania oraz wakacje 20 razy w roku dla całej rodzinki. Z taką wiedzą ludzie już tak chętnie by nie wrzucali. Są inne fundacje, które docierają do konkretnych potrzebujących i tych warto wspierać. ps. Poczytajcie co pisze "matka kurka" bloger, który dotarł i zdemaskował rodzinne biznesiki owsika i jego rodziny. Miesiąc temu owsik przegrał z blogerem proces a sędzia nie zostawił na owsiku suchej nitki. Tego oczywiście nie powiedzą wam w tvn-ach

odpowiedz oceń post 41 10 zgłoś do moderacji
2014-12-06 11:48 16%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez Nowodworzanin
Beka z dresiarskiego "Elblonga". :-D
odpowiedz oceń post 6 32 zgłoś do moderacji
2014-12-06 13:17 73%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez Szaman
Regulamin - Redakcja.
oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2014-12-06 11:56 74%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez zadowolony
Owsiak za duzo przekretów zrobił, dobra reakcja Elblążan
odpowiedz oceń post 31 11 zgłoś do moderacji
2014-12-06 12:06 24%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez powiec
Ja myślę, że to była celowa zagrywka Wilka, przecież pisiory nienawidzą Owsiaka i Orkiestry oni wolą kasę dawać ojcu biznesmenowi z Torunia na działalność pislamskiej semty!
odpowiedz oceń post 11 34 zgłoś do moderacji
2014-12-08 11:06 0%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Dorian
Pan Wilk zagwarantował w budżecie miasta pieniądze na ŚWIATEŁKO DO NIEBA, scenę etc... Zabrakło chętnych do pracy charytatywnej przez kilka miesięcy na rzecz Pana Owsiaka - ale nic straconego - bierz się powiec do pracy - dla chcącego nic trudnego! :-)
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2014-12-06 12:30 91%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez TRR
Do ludzi zaczyna powoli docierać prawda - poszukajcie "Matka Kurka" i historię jego procesu z Owsiakiem, a to jeszcze nie koniec... Nawet w arytykule pojawia się zdanie "Prawdopodobnie wszystko rozbija się, jak zwykle, o pieniądze, których nie ma" - własnie, żeby Orkiestra funkcjonowała musi na to iść masa pieniędzy z budżetu państwa i samorządów. Tego wsparcia nie mają inne fundacje.
odpowiedz oceń post 39 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.