najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Witold Wróblewski: „Ten wiadukt kłuje Jerzego Wilka w oczy, bo to ja dotrzymałem obietnicy”
2018-10-26 15:40 100%

Witold Wróblewski: „Ten wiadukt kłuje Jerzego Wilka w oczy, bo to ja dotrzymałem obietnicy”

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Prezydent Elbląga (a jednocześnie kontrkandydat Jerzego Wilka w rywalizacji o ten urząd) Witold Wróblewski postanowił odnieść się do medialnych zarzutów w przedmiocie bezpieczeństwa wiaduktu łączącego elbląską dzielnicę Zatorze z resztą miasta. Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem (25 października) w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej został wyemitowany reportaż (w ramach cyklicznego programu „Alarm!”), w którym na wiadukcie nie pozostawiono suchej nitki, m.in. podważając bezpieczeństwo konstrukcji. O sprawie pisaliśmy rano.

Dzisiaj, 26 października, prezydent Witold Wróblewski oraz wiceprezydent Janusz Nowak zorganizowali na wiadukcie krótką konferencję prasową, podczas której wszyscy obecni dziennikarze otrzymali informację dotyczącą procedury odbioru oraz potwierdzającą bezpieczne użytkowanie wiaduktu. Prezydent odczytał oświadczenie, w którym ustosunkował się do medialnych zarzutów:

Po wczorajszym materiale w Telewizji Polskiej, dochodzę do wniosku, że kampania wyborcza przekroczyła granice absurdu i zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

 

Jak można dla partyjnego interesu żerować na bezpieczeństwie elblążan? Gdzie szacunek do miasta i jego mieszkańców? Ważna jest wygrana za wszelką cenę według zasady po trupach do celu?

 

Dla mnie i myślę, że dla elblążan też, jest to wyjątkowo obrzydliwa droga do wygranej.

 

Dziwę się, tym bardziej , że zaledwie parę godzin  wcześniej na konferencji prasowej Jerzy Wilk zapewniał o prowadzeniu kampanii pozytywnej, merytorycznej, a za chwilę pokazuje swoją prawdziwą twarz.

 

Ja wiem, że ten wiadukt kłuje Jerzego Wilka w oczy, bo to ja dotrzymałem obietnicy. Czy zdaje sobie sprawę, że takim podejściem do miasta szkodzi mu, a nie pomaga? Uderzył nie we mnie, uderzył w Elbląg i jego mieszkańców. W naszą  dobrą opinię.

 

Zastanawiam się, co jeszcze wymyśli Jerzy Wilk w tej kampanii? Jakim błotem mnie obrzuci? Brak słów. To już jest polityczne szambo.

Następnie głos zabrał wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, który dał do zrozumienia, że nie jest dopuszczalne oczernianie środowiska inżynierów, mówiąc, że obiekt został zrealizowany niezgodnie z projektem, z zastosowaniem materiałów też niezgodnych z projektem, że dokonano odbioru na podstawie szczątkowej dokumentacji, która była dostarczana w trakcie realizacji.

To są zwykłe kłamstwa i pomówienia. Z tym nie możemy się pogodzić.

– podkreślił.

Wiceprezydent Elbląga poinformował także, że dwie panie, które wzięły udział w reportażu zachowały się nieetycznie:

Próbowały wymusić na nas zainstalowanie w ich mieszkaniach instalacji centralnego ogrzewania. Pomijam już fakt, że jest to niezgodne z prawem, że nie możemy przeznaczać środków publicznych na prywatne inwestycje. Jest to po prostu nieuczciwe. Zdaję sobie sprawę, że wszyscy mieszkańcy budynków zlokalizowanych w obrębie wiaduktu spotykali się z dużymi uciążliwościami w trakcie realizacji inwestycji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poprosiłem EPEC, aby w ramach rekompensaty doprowadził rurę ciepłowniczą i zainstalował węzeł cieplny w piwnicy jednego z budynków. Prywatnych instalacji CO2 zrobić nie możemy. Dlatego dziwię się, że te panie, rozgoryczone na pewno tym, że nie otrzymały tego, co chciały, opowiadają nieprawdy, domysły, czy półprawdy. Tak być nie powinno.

Wiceprezydent Janusz Nowak stanął też w obronie powiatowego inspektora nadzoru budowlanego oraz wszystkich tych, którzy brali udział w realizacji inwestycji:

Nie powinno się też szkalować powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, który wydał pozwolenie na podstawie dogłębnej analizy dziesiątków dokumentów, protokołów odbiorów, sprawdzeń i  jakości materiałów. Nie wolno mówić, że wiadukt został zrobiony po łebkach. To jest krzywdzenie nie tylko powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, ale wszystkich ludzi, którzy pracują u niego i całej kadry technicznej, inżynieryjnej, która uczestniczyła w procesie budowy tego wiaduktu  

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2018-10-26 17:03 85%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez mmmmmm
trzeba być tak bezczelnym i ograniczonym żeby lżyć mieszkańców swojego miasta
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2018-10-26 17:17 79%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanka
Współczuję Prezydentowi tak brudnej kampanii wyborczej i rozumiem jednocześnie, że wszyscy zwolennicy pisu nawet jedną nogą nie staną na wiadukcie! Jak tak Was gryzie w oczy proszę jeździć na około!
odpowiedz oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2018-10-26 19:20 8%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Anty lewak
Ilu ciapatych i ukraińców ściągniecie? Ilu żydkom rozdacie paszporty?
odpowiedz oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2018-10-28 15:54 60%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Suwere
O-chyba jestes katolikiem? Wnioskuje z nienawistnej wypowiedzi...
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2018-10-27 10:45 62%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez MALINA
Pisiory Kłamią i będą kłamać.
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2018-10-27 18:21 31%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Eryk
UWAGA ujawnił sie "Geniusz " wróbla - Wilka miał niecałe 1,5 roku dzieki czemu powstała kompleks wypoczynkowy "Dolinka", Wróblewski maił 4 CZTERY lata gdzie obietnice skończył dokładnie na 1,5 miesiąca przed upłynięciem terminu.
odpowiedz oceń post 5 11 zgłoś do moderacji
2018-10-28 07:44 69%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ksamol
Na miejscu władz miasta oraz kadry inżynieryjnej odpowiedzialnej za budowę podałbym Wilka do sądu i oczy wiście nagłośnił to w mediach.
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2018-10-30 20:40 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Zatorzanka
Ksamol , powiem ci tak , mam nadzieję , ze zrozumiesz . Gdybyś miał na łbie chociaż jedno pęknięcie , to leciałbyś do szpitala na założenie szwów , ale niestety , szczeliny i pęknięcia na wiadukcie , to nie szczeliny na twoim łbie , tylko bezpieczeństwo ludzi i zapowiedź katastrofy budowlanej . Słowa p. Wróblewskiego , ze ktoś mu zazdrości , świadczy , że jego ego bardziej się liczy aniżeli zdrowie i życie elblążan . To przedszkole i piaskownica , czy powazne podejście do zgłoszeń dot. bezpieczeństwa .
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2018-10-30 20:47 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Małgośka
Proponuję tym nieświadomym zagrożenia rozpadu wiaduktu przed głosowaniem na p. Wróblewskiego iść i obejrzeć te miejsca , a jest ich mnóstwo - pęknięć i szczelin na wiadukcie.... z bliska . Nie z daleka oglądać i podziwiać !!!! Twierdzenie , ze zdążyłem przed wyborami i mi zazdroszczą jest dyskwalifikacją od zaraz . Liczy się jakość p. prezydencie , a ignorował pan jakość kontaktu z mieszkańcami , a teraz okazuje się , ze i nie zrobiła na panu jakośc oddanego obiektu . Szok .
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.