najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Władysław Kosiniak-Kamysz w Elblągu: „Trzeba oddać władzę w ręce ludzi. Trzeba dać też kontrolę społeczną”
2020-01-12 00:22 100%

Władysław Kosiniak-Kamysz w Elblągu: „Trzeba oddać władzę w ręce ludzi. Trzeba dać też kontrolę społeczną”

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

10 stycznia 2020 roku Władysław Kosianiak-Kamysz odwiedził Elbląg. Wizyta prezesa ludowców w naszym mieście byłą związana z dwoma wydarzeniami – otwarciem biura parlamentarnego Zbigniewa Ziejewskiego (PSL) oraz oficjalną inauguracją Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej. Przypomnijmy, że lider Koalicji Polskiej jest od niedawna kandydydatem na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nie obyło się zatem bez konferencji prasowej, podczas której były omawiane bieżące tematy polityczne, społeczne i gospodarcze.

Władysław Kosiniak-Kamsysz powiedział, że istnieje duża różnica pomiedzy stylem prezydentury Andrzeja Dudy a jego propozycją –otwartej prezydentury dialogu

Chcę być prezydentem dialogu, współpracy, porozumienia, a nie nienawiści 

– zapowiedział.

Niestety nie ma otwartości prezydenta Andrzeja Dudy na rozmowy z opozycją, która reprezentuje miliony wyborców. Więcej głosów w roku 2019 w wyborach parlamentarnych padło na partie będąde dziaiaj w opozycji – na nas, na Koalicję Obywatelską, na Lewicę czy na Konfederację – niż na partię rządzącą. Z nami nie chciał rozmawiać pan prezydent. Niestety, nie podjął tego wyzwania też pan premier. My wzywamy do dialogu, do rozmowy, do wypracowania wspólnego stanowiska 

– dodał, informując, że chce się wzorować na dobrych doświadczeniach samorządowców, którzy budują wspólnotę, tak jak w Elblągu. Zapowiedział, że będzie dążył do przesuwania kompetencji na szczebel samorządowy.

Chyba jesetm jedynym kandydatem, który gwarantuje przekazanie kompetencji samorządowcom, bo dla mnie bardzo ważna jest zasada państwa zdecentralizowanego, opartego o zasady pomocniczości, która jest wspiana do Konstytucji (...) Ona została zachwiana i zaburzona w ostatnich latach. Zabrano część kompetencji. Te, które pozostawiono – nie daje się na nie pieniędzy. Z tym trzeba skończyć. Trzeba wzmocnić polską samorządność, polski samorząd. Trzeba oddać władzę w ręce ludzi. Trzeba dać też kontrolę społeczną, o czym mówi Paweł Kukiz. To jest też w moim, w  naszym programie, czyli więcej obywateli w sprawowaniu władzy, więcej kontroli społecznej

– podkreślił.  

Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę, że PSL otrzymał w ostatnich wyborach parlamentarnych duże popracie w miastach, co jest bez precedensu w ostatnich kilkudziesięciu latach: 

Pierwszy krok uczyniliśmy w 2019 roku. Pierwszy raz od 1947 roku, kiedy Stanisław Mikołajczyk został posłem z Warszawy z wyboru warszawiaków mamy mandat w stolicy. Władysław Bartoszewski z wyboru warszawiaków oraz Polaków głosujących za granicą został wybrany posłem. W miastach powyżej 500 tys. mieszkańców dostaliśmy 6 procent poparcia. Drugą kadencję nasz kandydat, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego pan Wróblewski jest prezydentem Elbląga, Krzysztof Kosiński (ur. 1988 – przyp. red.)  jest prezydentem Ciechanowa,  więc w miastach prezydenckich średniej wielkości, ale ważnych ośrodkach miejskich mamy swoich gospodarzy i na ich doświadczeniu będę się wzorował. Dlatego też tak często jestem tutaj, żeby też czerpać z tego doświadczenia prezydenta Wróblewskeigo. Przełamaliśmy tę barierę. Ostatnie wybory pokazały, że 50 procent głosów dostaliśmy na wsi, 50 procent dostaliśmy w miastach, więc staliśmy się autentycznie partią ogólnonarodową, ogólnospołeczną, wszechstronną, powszechną. To rozszerzenie i sformowanie projektu Koalicji Polskiej, gdzie jest Kukiz'15, gdzie jest Unia Europejskich Demokratów, gdzie są konserwatyści Marka Biernackiego daje szanse na zdobywanie głosów w miastach.  

oceń wątek 7 0 zgłoś do moderacji
2020-01-12 08:49 19%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez STOP USTAWIE 447
Tylko Konfederacja!
odpowiedz oceń post 5 22 zgłoś do moderacji
2020-01-12 11:24 70%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Emeryt
PSL brał udział w gnębieniu narodu nie tylko przez 8 lat dziękujemy temu panu.
odpowiedz oceń post 21 9 zgłoś do moderacji
2020-01-12 21:15 66%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Obserwator
KTO PODPISAŁ UMOWE NA NAJDROŻSZY GAZ W EUROPIE DLA POLSKI PAWLAK Z PSL
odpowiedz oceń post 21 11 zgłoś do moderacji
2020-01-13 00:44 58%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Zbig
Podaje pan nieprawdziwe informacje. A to prawda: http://pnp24.pl/gaz-ceny-naimski
oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
2020-01-13 00:45 73%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Zbig
I jeszcze to: http://pnp24.pl/gaz-pawlak
oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2020-01-12 21:17 72%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Argo
13 lat temu oddałem głos na psl i gdyby was oderwali od koryta to musiałbym pracować do 67 lat
odpowiedz oceń post 18 7 zgłoś do moderacji
2020-01-12 21:54 73%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ELBLAG.
Ludziom tak ale twojej partii na pewno nie - pamiętam jak wasz człowiek podpisał umowę na gaz od Rosji.
odpowiedz oceń post 19 7 zgłoś do moderacji
2020-01-13 13:47 25%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Wiktoria
PSL to chyba jedyna partia wolna od sponsorów z zagranicy. Kosiniak budzi zaufanie, ale chciałabym zobaczyć czy spełni swoje obietnice.
odpowiedz oceń post 8 24 zgłoś do moderacji
2020-01-13 22:30 73%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez ELBLAG.
Tylko PIS
odpowiedz oceń post 19 7 zgłoś do moderacji
2020-01-15 19:08 75%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez APOLITYCZNY
Nigdy na PSL i na PO.
odpowiedz oceń post 18 6 zgłoś do moderacji
2020-01-19 09:58 19%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez lepszy PSL niż PiS
Gaz najdroższy jest teraz a nie za Pawlaka!
odpowiedz oceń post 3 13 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.