najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Agnieszka Światkowska
2013-05-20 12:34 65%

Wojciech Penkalski nie chce być prezydentem Elbląga

rozpoczęty ponad rok temu przez Agnieszka Światkowska

Moja rola w dniu dzisiejszym się zakończyła- zapowiedział podczas zwołanej konferencji prasowej poseł Wojciech Penkalski. Mandat poselski daje mi przyjemność w 100%, więc nie zamierzam kandydować na prezydenta. Jeszcze w tym tygodniu Ruch Palikota przedstawi swojego kandydata na najwyższy urząd w mieście. Jak podkreślał Wojciech Penkalski, będzie to osoba apolityczna, nigdy wcześniej nie związana z żadną partią, kompetentna i poparta zarówno przez Janusza Palikota, byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza.

- Odwołanie prezydenta i Rady Miejskiej miało na celu wyrażenie niezadowolenia znacznej części mieszkańców Elbląga, a co za tym idzie, również tego że panująca władza z platformą Obywatelską na czele doprowadziła do zastoju, do dużego kryzysu – komentował poseł. - Moje zaangażowanie, a przede wszystkim zaangażowanie Ruchu Palikota w skuteczne odwołanie Prezydenta Grzegorza Nowaczyka i Rady Miejskiej, miało na celu przede wszystkim spełnienie społecznego obowiązku wobec arogancji władzy, nepotyzmowi, kolesiostwu i niejasnym decyzjom - wyjaśniał.

Kandydat jednak będzie i to najlepszy...
Mimo, że sam poseł Wojciech Penkalski dementuje plotki, jakoby sam miałby kandydować w przedterminowych wyborach, zapowiada iż wystawią swojego przedstawiciela do walki o prezydenturę. - Szczegółów na razie nie zdradzam, mogę powiedzieć tylko tyle, że będzie to przedsiębiorca z Elbląga i z pewnością rozpoznawalna. - Jestem przekonany, że jeśli ta osoba wybory wygra, pokaże co to znaczy prawdziwa jakość. Po wielu rozmowach z tym kandydatem, wiemy, że mamy wspólny cel: zrobić porządek w mieście, zatrudnić fachowców i przede wszystkim zmniejszyć bezrobocie – komentował Wojciech Penkalski. I tu od razu dodam, że Ruch Palikota jako partia, w żaden sposób nie będzie ingerowała w rozwój i wpływ na decyzje, które będą wiążące w Elblągu dla przyszłego kandydata.

W godzinach przedpołudniowych Wojciech Penkalski rozmawiał z Komisarzem Elbląga Markiem Bojarskim, składając na jego ręce oficjalne pismo z prośbą o niepodejmowanie kluczowych decyzji, które w najbliższym czasie mają zapaść co do rozstrzygnięć konkursów na stanowiskach dyrektorskich w elbląskiej oświacie. Komisarz Bojarski pozytywnie ustosunkował się do naszej prośby i jeszcze dziś ma on się spotkać z stronami zainteresowanymi - mówił Penkalski.

Korzystając z okazji i obecności mediów, poseł RP podziękował elblążanom za udział w referendum. - My jako część sceny politycznej w Elblągu byliśmy wyrazicielami ich oburzenia.

oceń wątek 11 6 zgłoś do moderacji
2013-05-20 13:33 75%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
Koszulka -wypas :) Plusik za foto
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2013-05-20 14:03 56%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez as
Maszka na Prezydenta. Lepiej nie będzie , ale przynajmniej śmiesznie.
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-05-20 15:56 50%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez as
I więcej huku by było....
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-20 14:36 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez ilios
Ja wiem kto bedzie kandydatem z ruchu palikota!!!! wiem wiem wiem!!!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-20 15:58 33%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez tuk
Zaraz, ale przecież mówili,że Ruch Palikota nie miał NIC wspólnego z referendum? To jak?
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-20 14:57 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Opus
Co to za egzemplarz obok pOSLA?
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-05-20 15:56 0%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez eh
oj, to jest niezły egzemplarz, mówię Ci...ciekawe czy ujawni swoje dossier.....chyba niepredko....
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-20 15:57 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ewaa
Oj! I znowuż pan nie kandyduje!A jutro?Jutro będzie pan kandydował? Policzmy,jak to się rozpisze na dni do wyborów...na co wypadnie 22 czerwca....
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-20 16:50 60%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
Jak słychać na mieście to podobno kandydatką ma być pani Białkowska, która podpisała się pod listą założycielską w sprawie referendum. A pan Penkalski był tylko dla ściemy.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-05-20 21:22 40%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
Elblążanie przepraszam za Maszkę, Penkalskiego i cały ten palikotowy Ruch
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-05-20 22:57 40%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Grocki
Znalazłem dzisiaj w skrzynce pocztowej list od Penkalskiego z obrazkiem sejmu.Gość sobie robi chyba jakieś jaja.Nie przeczytałem i podarłem.
Czy mam napisać na skrzynce nie życzę sobie odbierania śmieci od Penkalskiego!
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.