najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-03-16 06:50 100%

Wojciech Penkalski: Podczas kontroli policyjnej mówię, że jestem posłem

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

W lutym informowaliśmy, że niechlubnym rekordzistą wśród posłów, którzy łamią przepisy ruchu drogowego jest Wojciech Penkalski – parlamentarzysta Ruchu Palikota. Tylko w styczniu br. poseł trzykrotnie został namierzony przez radar a raz zatrzymała go „drogówka”. Wojciech Penkalski postanowił teraz wyjaśnić całą sytuację.

Tylko w styczniu tego roku 15 parlamentarzystów złamało przepisy ruchu drogowego. Niechlubnym rekordzistą jest poseł Wojciech Penkalski z Ruchu Palikota. Braniewski parlamentarzysta trzykrotnie w styczniu trafił do tego rejestru, a raz zatrzymała go „drogówka”. Poseł tłumaczył, że polują na niego pewne służby, które chcą uniemożliwić mu sprawowanie mandatu posła. Zapowiadał też, że od tej pory będzie poruszał się pociągami.

Poseł przesłał również do lokalnych mediów swoje stanowisko w tej sprawie.

"Pojawiające się w ostatnim czasie liczne i nierzadko tendencyjne medialne doniesienia dot. wykroczeń drogowych będących moim udziałem, skłoniły mnie do odniesienia się do ich treści. Przestrzegając zasady, że nie można być sędzią we własnej sprawie, chciałbym uświadomić swoim oponentom, że immunitet nie jest atrybutem władzy, z którego poseł może korzystać swobodnie. Immunitet wiąże się przede wszystkim z obowiązkiem dbałości o jego przestrzeganie przez organy władzy państwowej i policję. Będąc posłem nigdy też nie zasłaniałem się tym uprawnieniem. Każdorazowo podczas kontroli drogowych informowałem legitymujących mnie funkcjonariuszy policji o swym statusie posła, okazując stosowny dokument. Nigdy też nie usiłowałem ukrywać czegokolwiek, proponując komukolwiek tzw. "załatwienie sprawy po cichu". Jako poseł prowadzę aktywną działalność parlamentarną. Potoczne wyobrażenie o pracy posła stanowi jego wizerunek w ławie sejmowej. Obejmując mandat poselski przyjąłem zgoła inny model pracy parlamentarzysty. Moje obowiązki to także te związane z dziesiątkami spotkań, udziałem w wielu konferencjach i obradach organów stanowiących lokalnych samorządów. Nierzadko, a właściwie jest to praktycznie regułą, że wszystkie te wydarzenia mają miejsce niemal w tym samym przedziale czasowym. Stąd konieczny pośpiech i świadomość, że nie zawsze można zdążyć na czas. Wykroczenia drogowe nie są efektem, czy wyrazem mojej arogancji wobec obowiązującego prawa. Mam też świadomość, że wchodzenie w kolizję z przepisami prawa o ruchu drogowym jest czymś nagannym. Jednak różnica pomiędzy wykroczeniem a przestępstwem jest ogromna”.

Wojciech Penkalski

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2013-03-16 08:47 40%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez quick
I ktoś taki stoi za referendum w Elblągu. Zgroza. Mówi wprost, że łamie przepisy bo się spieszy na spotkania. Panie pośle, inni pana koledzy jakoś dają radę bez mandatów.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-03-16 10:41 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
..oprócz Kurskiego :P
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-03-16 11:54 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez polak mały
I tyakich gigantów mamy w Sejmie, wiec czemu dziwimy sie narodowi ? MY ICH WYBRALIŚMY , A ONI DAJA NAM PRZYKŁAD. Ale jak weżmiemy innych może byc gorzej. Wiec niech żyja póki mogą. A dla pana Pekalskiego .... BANIA I W MIACHO/ TRASĘ.. A jak dalej pojezdzi to skończy jak europoseł Wałęsa
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
NoName
2013-03-16 12:10 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Tacy politycy jak Penkalski czy Palikot nie mają nic wartościowego do powiedzenia, więc swoją karierę polityczną opierają tylko na byciu kontrowersyjnym politykiem. Jeśli media przestały by pokazywać takich polityków to ich kariera w polityce szybko by się skończyła
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-03-16 14:19 33%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez gość
Jacy wyborcy tacy posłowie
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.