najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2014-03-10 06:47 41%

Wojsko przygotowuje powołania dla rezerwistów

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Czy możemy obawiać się wojny? Czy Rosja zaatakuje? Na te i inne pytania nie znamy jeszcze odpowiedzi. Wiemy natomiast, że wojsko „dmucha na zimne” i przygotowuje pisma wzywające żołnierzy z rezerwy do gotowości.

Jak informuje nas anonimowy pracownik Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu, zaczęto przygotowywać powiadomienia dla rezerwistów, aby pozostawali w gotowości do ewentualnego wezwania. Oznacza to, że wojsko z pełną powagą obserwuje sytuację za wschodnią i północno-wschodnią granicą oraz zabezpiecza się na wszelką ewentualność.

Według informacji podawanych przez MON polska armia dysponuje 100 tysiącami żołnierzy. Największą grupę stworzą wojska lądowe – 45870 osób, najmniejszą – marynarka wojenna 8063 osoby. Natomiast Narodowe Siły Rezerwowe w swoich szeregach posiadają 20000 osób.

Wielokrotnie wspomina się o tym czy prezydent Rosji Władimir Putin zaatakowałby Polskę, i jakie by to miało konsekwencje. Nawet jeżeli tak się nie stanie to jednak „przezorny zawsze ubezpieczony”.

oceń wątek 19 27 zgłoś do moderacji
2014-03-10 09:27 80%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Maciej
A ja mam w du...e te Państwo te wojsko i nic nie będę bronić.Mam 25 lat i szczę na obowiązek służby wojskowej.Nie będę ginąć za jakiś popaprańców!!! Niech Tusk,Komorowski, i reszta tych starych pierdzieli ruszy swe zady i idzie bronić tego śmiesznego Państewka!!!! Nigdzie nie pójdę a jak przyjedzie żandarmeria wojskowa to ich wyśmieje,nie pójdę po dobroci a nawet nie będę słuchać nikogo w wojsku.Odrazu mnie zamknijcie a i tak nie pójdę z bronią służyć komu kolwiek!!!! teraz się nie robi wojen a zabijanie tylko wojny gospodarcze,jak debile tego nie wiedzą to mają problem!!!
odpowiedz oceń post 56 14 zgłoś do moderacji
2014-03-10 13:57 94%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez ds
Niech sobie walcza politycy razem ze swoimi rodzinami....ja mam to gdzies....bede protestowal.
oceń post 30 2 zgłoś do moderacji
2014-03-10 18:07 23%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Pan_Samo_Zło
Chyba cię rurki za bardzo w kroku uciskają. Mam nadzieję, że trafisz do mojej jednostki...
oceń post 8 27 zgłoś do moderacji
2014-03-10 19:24 73%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez asd
Pan samo zło: jak ja trafie do Twojej jednostki to na froncie od razu Ci w leb strzele.
oceń post 22 8 zgłoś do moderacji
2014-03-10 23:14 17%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez ego_maciej
jedz do rosji tam bedziesz doceniony
oceń post 3 15 zgłoś do moderacji
2014-03-11 21:36 8%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Polak..
Wszystkim takim jak ty gdy tylko dojdzie do wojny powinni strzelać w łeb i na koniec oszczać. Jeżeli nie chcesz bronić RP czy jak to ty piszesz "śmiesznego Państewka" to zawijaj z niego swoją nic nie wartą d..e puki jeszcze możesz i najlepiej nigdy już nie wracaj. Jeżeli bedzie trzeba to wszyscy powinniśmy walczyć, a nie uciekać i myśleć tylko o sobie. Nie jesteście godni mieszkać w Polsce mówić po polsku i nazywać się polakami skoro gdy może pojawić się konflikt to nie chcecie bronić swojej ojczyzny.
oceń post 2 22 zgłoś do moderacji
2014-03-10 10:07 84%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Gagatek
Brawo Maciej - Niech najpierw ruszą d..y nieroby z koszarów w wielkim brzuchami - biorą za to kasę .... to jest chory kraj - nie mam zamiaru ginąć za UPA i za Polskę która nas uczciwych ludzi doi jak krowy i okrada z każdej strony. Nie czuję się nawet Polakiem....w tym złodziejskim kraju rządzonym przez nieodpowiedzialnych idiotów.
odpowiedz oceń post 36 7 zgłoś do moderacji
2014-03-10 11:50 91%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Maciej
Cieszy mnie to że ktoś mnie popiera.Ludzie już wystarczająco dużo przelali krwi za ten kraj i co...? Na darmo bo my zwykli obywatele nie mamy żadnych praw.emerytury nam zabierają,renty są tak małe że nawet na leki nie starczają,zasiłki z MOPS-u i z Up tak śmiesznie malutkie że nawet tego do wegetacji nie można porównać.I co ja mam za coś takiego ginąć żeby jeden polityk z drugim siedział na du..e i pierdział w stołek.Nic z tego MON niech zapomni o rezerwistach.Masowo ludzie albo będą uciekać albo protestować!
oceń post 32 3 zgłoś do moderacji
2014-03-10 13:52 14%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez lolek
to wypier.... z tego kraju
oceń post 6 37 zgłoś do moderacji
2014-03-10 11:00 17%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
to spier...uciekajcie z Polski jak najdalej, do Anglii za najniższą krajową na zmywak albo do Holandii przesadzać tulipany bo wystarczy nam w Polsce już takich idiotów jak Wy dwaj ;)
odpowiedz oceń post 9 44 zgłoś do moderacji
2014-03-10 11:53 84%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Maciej
Chcesz ginąć jako mięso armatnie to twoja sprawa,ginąć za ludzi którzy tyle nam naobiecywali a słowa nie dotrzymali.Pomyśl 10 razy zanim coś napiszesz ok !!!
oceń post 27 5 zgłoś do moderacji
2014-03-10 11:13 84%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Człowiek
elblążanin jesteś w wielkiej mniejszości wielkich idiotów. Ceniących życie i zdrowie jest więcej w Polsce niż idiotów chcących walczyć za kawałek ziemi na Ziemi.
odpowiedz oceń post 27 5 zgłoś do moderacji
2014-03-10 20:40 26%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
jak wolisz żeby jakiś ruski cep za przeproszeniem bzykał Ci matkę/żonę/córkę to spoko, ja się na to nie zgodzę i będę walczył nie o tych idiotów na stołkach w warszawce, ale o swoje kobiety i dzieci ;)
oceń post 5 14 zgłoś do moderacji
2014-03-10 11:42 14%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez `tot
Widzę, że rosyjscy hejterzy opłacani przez Moskwę pojawili się nawet na tym portalu.
odpowiedz oceń post 5 30 zgłoś do moderacji
2014-03-10 11:51 86%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Maciej
Jesteś w błędzie! Tu są porządni obywatele tego kraju co nie chcą ginąć za debilizm i głupotę urzędasów
oceń post 30 5 zgłoś do moderacji
2014-03-10 11:56 82%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez dadokol
i co będa wysyłac je do anglii :D
odpowiedz oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2014-03-10 11:56 67%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez ofelia
Zasada jest prosta: cząstki -bym, -byś, -by z czasownikami w formie osobowej
pisze się łącznie. A więc ,, zaatakowalby". .....
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2014-03-10 12:02 63%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Redakcja
Poprawione, dziękujemy za zwrócenie uwagi.
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2014-03-10 12:24 85%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Polakus_maximus
Podstawowe pytanie za ile ? Ile płaca miesięcznie po powałaniu. Od 8000zł, czyli pensji szeregowego na wojnie w afganistanie można pomyślec, za niżej wolę siedziec za granica i lajkowac na fejsie poczynania rządu
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2014-03-10 12:25 67%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez xopiko
To nie wojna więc do służby wezmą ludzi po szkołach do 35-40 lat Starsi moga spac spokojnie na razie
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2014-03-10 12:36 6%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez sado
Niech mlodzi walcza za nasz kraj. To ich obowiązek
odpowiedz oceń post 3 44 zgłoś do moderacji
2014-03-10 13:11 64%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Polak nie pyta ilu tylko gdzie są
Polska armia Polska Husaria pokonywała wrogów, których ilość była 3x większa.
odpowiedz oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2014-03-11 00:14 67%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez go ichi to home
A czy teraz pokona 10x ?
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2014-03-11 11:00 29%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
To tylko odniesienie do starych czasów, gdzie Europa trzęsła tyłki przed husarią. Wiadomo, że dziś to inaczej by wyglądało, ale warto mieć ducha Spartan
oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2014-03-10 13:39 78%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez ofelia
Z przyczyn niewiadomych mój komentarz został skrócony. A przecież ,,prawdziwa cnota krytyk się nie boi..."
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2014-03-10 17:28 92%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez k665765567
sami idzcie sobie walczyć za tych polityków , a mam ich głęboko w d.......ie
odpowiedz oceń post 23 2 zgłoś do moderacji
2014-03-10 17:41 80%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez won!!!
Za tyfuska i szczynykowicza mam walczyć?Tttffffuuuu!!!!
odpowiedz oceń post 16 4 zgłoś do moderacji
2014-03-10 18:05 70%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez User_R
20 tyś NSR? Hahaha Marzenia. Nieprawda... Chyba, że na papierze!
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2014-03-10 18:19 85%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec E-g
taa, już to widzę... Ci co dostaną takie pisma łącznie ze mną za kilka godzin będą w UK :)
odpowiedz oceń post 28 5 zgłoś do moderacji
2014-03-10 20:42 22%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
leć już teraz, tylko zabierz ze sobą rodzinę, debili już w tym kraju wystarczy - są na stołkach w warszawce
oceń post 8 28 zgłoś do moderacji
2014-03-11 09:57 84%
31
odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec E-g
ty "elblążanin", już widzę jak lecisz do koszar po gnata i z wielką ochota oddajesz życie za nasz kraj... :) Mnie życie w naszym kraju nauczyło, że trzeba brać przykład z naszych włodarzy - trzeba myśleć tylko i wyłącznie o sobie i o swojej rodzinie. nie liczy się dobro kraju tylko dobro jednostki, przeżycie, nie zdechnięcie w tym kraju. nasi włodarze uświadomili mi, żeby "nie patrzeć ile można zrobić dla kraju, tylko ile kraj może dla Ciebie zrobić", że trzeba wydrzeć dla siebie ile się da, zanim kraj i włodarze wydrą z Ciebie, wyslą na front, wysrają, ważne jest tylko ich dobro - biorąc przykład z nich - ważne jest tylko MOJE dobro... !!!
oceń post 21 4 zgłoś do moderacji
2014-03-10 18:46 87%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez żenada
...........jesli szukacie taniej sensacyjki aby na ludzkim strachu podniesc sobie o 2% pczytnosc to najgorsze co moze byc.Ciebie pierwszego powinni wziasc do wojska i wysłać na przejscie graniczne z Ukraina
odpowiedz oceń post 20 3 zgłoś do moderacji
2014-03-10 19:08 86%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez realia
Na siłę chcą nam ściągnąć wojnę, niewiem co mają do ukrycia, czy w Polsce z finansami aż tak źle. Z czym do ludzi? dlaczego My mamy żyć w ciągłym stresie, tylko dlatego ,że Tusk Nas wystawia.Ja od razu, jak Rosjanie wejdą do Polski to się poddaję białą flagę wywieszam w oknie.Takiej szarpaczki to świat nie widział. Wojsko przygotowują a My cywile, to od razu na pożarcie, może najpierw jakieś przeszkolenie z samoobrony.
odpowiedz oceń post 18 3 zgłoś do moderacji
2014-03-10 19:23 90%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez paranoja
A co nas obchodzi ukraina.Mlodzi uciekac za granice, tusk niech dupe nadstawia i reszta przy korycie, mieszali sie to niech walcza sami.
odpowiedz oceń post 26 3 zgłoś do moderacji
2014-03-10 20:09 75%
35

odpowiedziano ponad rok temu przez RR
A ja myślałem że to poważniejszy portal. Te informacje macie chyba od sprzątaczek z "administracji wojskowej":))))
odpowiedz oceń post 15 5 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.