najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-06-08 15:56 68%

Wybierz skuteczne zarządzanie. Elżbieta Gelert prezentuje swój program wyborczy

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

„Wybierz skuteczne zarządzanie”. Z takim hasłem do wyborów idzie poseł Elżbieta Gelert, która ubiega się o urząd prezydenta miasta. Podczas sobotniej konferencji kandydatka przedstawiła swój spot wyborczy oraz założenia programowe.

Elżbieta Gelert uważana jest za jedną z faworytek w wyścigu wyborczym o urząd prezydenta miasta. Nic więc dziwnego, że z dużym zainteresowaniem czekano nie tylko na hasło wyborcze ale również na program wyborczy kandydatki Platformy Obywatelskiej.

W sobotę mogliśmy się przekonać, jakie cele stawia sobie poseł Gelert, gdy zostanie prezydentem miasta.

- Przede wszystkim administracja samorządowa ma być oszczędna. Czynsze w mieszkaniach komunalnych zaś obniżone – mówił poseł Gelert. – Mój program jest dostosowany nie tylko do tej skróconej kadencji, ale także do normalnej, ustawowej, do 2018 roku. – Likwidacji musi ulec Departament Komunikacji Społecznej. Jego obowiązki przejmie biuro prasowe prezydenta miasta.

Poseł Gelert chce odejść od budowy aquaparku, za to stawia na szybkie, ponowne uruchomienie kąpieliska miejskiego. Jeszcze w tym roku.

- To będzie priorytet, aby odtworzyć kompleks plażowo – rekreacyjny przy miejskim kąpielisku dla elblążan – deklaruje Elżbieta Gelert. – Chcemy też szybko i dobrze zakończyć remonty dróg i mostów w Elblągu.

Prezydent musi przejawiać wrażliwość społeczną na ludzi i ich problemy, szczególnie tych najuboższych. Gelert chce też walczyć z bezrobociem poprzez tworzenie nowych miejsc pracy oraz zacieśnić współpracę z Gdańskiem.

- Nie ma sensu spierać się o zmianę przynależności wojewódzkiej naszego miasta – mówił poseł Gelert. – Bo to się nie uda. Nie ma też znaczenia, w jakim województwie się znajdujemy, ale jak i z kim współpracujemy. – Będę chciała również doprowadzić do ożywienia elbląskiego portu, aktywizacji Zalewu Wiślanego oraz wykorzystania małego ruchu bezwizowego z Obwodem Kaliningradzkim.

Elżbieta Gelert zapowiada też kontynuację budowy nowego stadionu miejskiego i wykorzystania potencjału turystycznego Elbląga. Jeśli chodzi o gospodarkę komunalną, nie będzie pozwolenia na prywatyzację spółek komunalnych. Natomiast restrukturyzację powinny przejść – ZBK oraz MOSiR.

- Mogę swoją osobą i swoim doświadczeniem zagwarantować elblążanom, że potrafię dobrze zarządzać miastem. Od 15 lat kieruję Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu. Podlega mi 1500 pracowników. Można mieć różne opinie na temat tego szpitala, jednak świadczą o nas wyniki, które są doskonałe – dodaje Elżbieta Gelert. – Stworzyłam doskonały zespół fachowców, z którymi pracuję od 15 lat.

Na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej znajduje się 50 kandydatów na radnych, ale tylko 10 z nich wcześniej zasiadało w ławach radnych miejskich. Jednak Elżbieta Gelert zapewnia, że po skutecznym referendum w elbląskiej Platformie Obywatelskiej nie ma rozłamu. Niektórzy działacze PO natomiast zrezygnowali z ubiegania się o funkcje publiczne.

- Na listach mamy natomiast wielu młodych ludzi, na których warto w tych wyborach zagłosować – przekonywała Gelert.

Pytana o los Szpitala Miejskiego, Gelert zaproponowała jego połączenie ze Szpitalem Specjalistycznym (były wojskowym). Kandydatka Platformy Obywatelskiej chce też rozmawiać z wojskiem na temat udostępnienia dla mieszkańców basenu znajdującego się w obiektach koszarowych.

Po ewentualnych wygranych wyborach na urząd prezydenta miasta, Elżbieta Gelert zamierza zrezygnować z kierowania Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym.

- Nie będzie żadnego bezpłatnego urlopu – zapewniła posłanka PO.

Znani politycy Platformy Obywatelskiej mają wkrótce pojawić się w Elblągu,aby wesprzeć kampanię Elżbiety Gelert. Mówi się, że może pojawić się minister Radosław Sikorski.

 

oceń wątek 19 9 zgłoś do moderacji
2013-06-08 16:32 36%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Konik Garbusek
Partia liberalna a program bolszewicki rozdawania tego co nie moje. Bo dlaczego z podatków elblążan mamy dopłacać do obniżonych czynszów. PO otrzymuje z budżetu państwa kilku dziesięciomilonową dotację i nie z tych pieniędzy dokłada do czynszów anie z kasy miejskiej. Dostali polecenie z góry wygrać za wszelką cenę - stąd te obiecanki. Fuj wstydu nie macie.
odpowiedz oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2013-06-08 18:12 25%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Kolego a dlaczego mamy do czegokolwiek dopłacać ? Na razie o ile wiem ZBK za 2012 był na zero i cała ta podwyżka była tylko dla zarobienia z czynszów na wycieczki do Pacanowa...
oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2013-06-08 17:25 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez botak
Polecam felieton na: http://janusznowak.info/felietony.html . Prawda o programach kandydatów.
odpowiedz oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2013-06-08 18:10 25%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Ale bardziej 'tyż "czy bardziej " gówno " prawda ? Wróbelek może polegnie na słonince ale i Nowa/czy/k może się pośliznąć na skórce od banana....
oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2013-06-08 18:15 20%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Nick
TO MA BYĆ KONIEC Z PO W ELBLĄGU A NIE TYLKO KONIEC NOWACZYKA!
odpowiedz oceń post 3 12 zgłoś do moderacji
2013-06-08 18:25 39%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez za referendum
Szczerze mówiąc referendum miało na celu odwołać Nowaczyka i jego POpapraną ekipe w UM, RM została odwołana przy okazji.Ci co chcą głosować na Gelert musza zdawać sobie sprawę, że wygrana tej Pani , we władzach miasta kompletnie nic nie zmieni, Pozostanie cała szarańcza niekompetentnych Dyrektorów i zastępców w UM a na stanowiska wiceprezydentów kto wie czy nie wróci Tomasz-mieszkanie czy Witek -koperta. Zwolennikom tej Pani radzę się opamiętać bo inaczej po co było referendum ?
odpowiedz oceń post 7 11 zgłoś do moderacji
2013-06-09 05:08 14%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Ja sądziłem że walczymy o zmianę sposobu sprawowania władzy i Elbląg dla elblążan a tu się okazuje ze nie ... Może po raz kolejny dowiem się że nadal jestem żonaty ? To prawda że beton Nowaczykowych trzeba było kruszyć dynamitem ale uwierzcie mi jest tego betony jeszcze dość i w pozarządówce i urzędach centralnych i w spółdzielniach mieszkaniowych. Jest co robić na lata ....
oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2013-06-08 18:27 78%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez KURA DOMOWA
Wreszcie znalazł się ktoś, kto zauważył, że trzeba podnieść z ruiny kąpielisko miejskie, serdeczne dzięki! Bo te akwaparki to pomysł prowincjonalny, podobnie jak niegdyś hasło "w każdym powiecie po uniwersytecie". Warto zadbać o to, co oryginalne i co wyróżni nasze miasto.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-06-09 05:09 17%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Święta prawda ale może to jakoś połączyć ...
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-06-08 19:08 33%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez na zawsze elblążanin
Jest skreślona choćby dlatego, że nie popiera inicjatywy zmiany przynależności naszego miasta do województwa pomorskiego
odpowiedz oceń post 5 10 zgłoś do moderacji
AmoneXar
2013-06-09 10:53 38%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez AmoneXar
Nie popiera, bo dostała cynk z centrali wojewódzkiej, od wojewody szuwarowo-bagiennego, pana Mariana Podziewskiego co ma mówić i że POD ŻADNYM POZOREM nie przenosić, bo Olsztyn straci pieniądze za Elbląg...
oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2013-06-08 19:37 71%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Aleksandr Galicz
Niestraszny żar piekła, niestraszna moc wściekła
Niestraszno, gdy piorun uderzy,
Lecz straszny ten człowiek, co wstanie i powie
"Ja jeden wiem, co należy"
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-06-08 19:41 58%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez internauta niezależny
Szanowne Redakcje portali elbląskich wzywam do bojkotu komentarzy, wpisów itd Pana Mariusza Lewandowskiego. Z tym człowiekiem jest coś nie tak, ma chłop problem ze sobą. Dzięki sieci zaistniał i dzięki sieci powinien zniknąć. Kto jest za proszę o odpowiednie wpisy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
2013-06-08 20:46 60%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez normalny komentator
POPIERAM! ZERO TOLERANCJI DLA MARIUSZA LEWANDOWSKIEGO
oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-06-08 19:53 60%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez wow
panie Lewandowski , ktoś na innym forum zadał panu dobre pyttanie. znowu bez odpowiedzi pozostanie ? :)
odpowiedz oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-06-09 05:10 25%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A jakie ? Staram się nadążać ale koń okulał... proszę wybaczyć nie nadążam.
oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2013-06-08 20:47 30%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca
druga tura to Gelert-Wróblewski reszta nie ma szans
odpowiedz oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
2013-06-08 21:20 41%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez głos rozsądku
Bardzo rozsądnie powiedziane. Widzieliście już stronę i cały program? Wydaje się dobrze pomyślany i opracowany. Nie jestem w 100% przekonany do PO, ale to jedyna kandydatura warta głosu. p.s. strona: www.prezydentgelert.pl
odpowiedz oceń post 7 10 zgłoś do moderacji
2013-06-09 05:12 31%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Program Nowaczyka był lepszy i co z niego wyszło ? Nowe wraca co widać po jedynkach .... Szkoda mi Pani poseł .
oceń post 4 9 zgłoś do moderacji
AmoneXar
2013-06-09 10:48 25%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez AmoneXar
Widziałem stronę i w żadnym wypadku nie wierzę i nie ufam tej kobiecie. Ona, tak jak Nowaczyk, stanie się chciwa i też pogrąży miasto... A pomysł z łączeniem dwóch szpitali to kompletna bzdura! Widać, jaki z niej zarządca...
oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2013-06-08 22:04 37%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez Sasza
Nie wierze tej kobiecie, nie jej.
odpowiedz oceń post 7 12 zgłoś do moderacji
2013-06-08 22:25 36%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez {Pi 3,14
PO skrzywdziło Elbląg najbardziej ze wszystkich partii. To Tusk wyprowadził z Elbląga do Gołdapi jednostkę rakietową (z rodzinami to kilka tysięcy ludzi). Zrobił prezent kolesiowi burmistrzowi Gołdapi i nieważne, że "rakietówka" na strzelania (na poligon) jeździła 250 km na zachód a teraz będzie jeździła 550 km na zachód - co tam kasa ??? To Tusk na pytanie co z przekopem Mierzei odpowiedział, że dopóki on jest premierem to możemy zapomnieć !!! Ludzie PO to szkodniki pospolite...
odpowiedz oceń post 5 9 zgłoś do moderacji
2013-06-08 22:26 31%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez Pi 3,14
PO skrzywdziło Elbląg najbardziej ze wszystkich partii. To Tusk wyprowadził z Elbląga do Gołdapi jednostkę rakietową (z rodzinami to kilka tysięcy ludzi). Zrobił prezent kolesiowi burmistrzowi Gołdapi i nieważne, że "rakietówka" na strzelania (na poligon) jeździła 250 km na zachód a teraz będzie jeździła 550 km na zachód - co tam kasa ??? To Tusk na pytanie co z przekopem Mierzei odpowiedział, że dopóki on jest premierem to możemy zapomnieć !!! Ludzie PO to szkodniki pospolite...
odpowiedz oceń post 4 9 zgłoś do moderacji
2013-06-08 22:33 25%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez pamiętliwy
Baba co na partyjnym logo jeździ już raz startowała w wyborach prezydenckich, kasa szła kryptoreklamowa z Biura Senackiego i słusznie Elblążanie powiedzieli nie !
odpowiedz oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2013-06-08 22:38 29%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez Pitowiecki
Oni już byli i zarządzali (PO z Tuskiem co Elbląga ma gdzieś) a za ich zarządzanie będziemy jeszcze przez lata płacić. P. Gelert ma czelność walczyć o fotel prezydenta, żeby Nowaczyka i Kluge zrobić wice-prezydentami....
odpowiedz oceń post 4 10 zgłoś do moderacji
Gifas
2013-06-08 23:51 40%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
coś mi się wydaje że jeżeli wybiorą Gelert na prezydenta to los szpitala miejskiego będzię policzony :p
odpowiedz oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2013-06-09 00:39 40%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez kapitan bomba
Elżbieto idz wnuki bawić. Nie dobrze mi gdy patrze na twój (...)
odpowiedz oceń post 6 9 zgłoś do moderacji
2013-06-09 09:16 27%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez Pikuś
Jakoś trudno w tej twarzy dopatrzyć się szczerości. A w ogóle to ta twarz wcale mi się nie podoba , za dużo w niej cwaniactwa widać. Ta twarz wręcz krzyczy JA WAM JESZCZE POKAŻĘ A PO I TAK WYGRA, CZY CHCECIE CZY NIE !!! Elblążanie w Was nadzieja aby stare nie wróciło !!!
odpowiedz oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2013-06-09 12:02 20%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez Xman
Ta kobieta nie nadaje się na urząd prezydenta. Nawet nie posiada własnego programu wyborczego, tylko zerżnęła od PIS, czyli od kandydata Wilka. Da jej kosz z jajami i na rynek, tam jej miejsce, a nie polityka.
odpowiedz oceń post 2 8 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.