najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-05-09 06:45 67%

Wybory samorządowe to szansa dla elbląskich organizacji pozarządowych

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

- Z wypowiedzi ekspertów oraz z doświadczenia wynika, że jeżeli organizacje pozarządowe chcą mieć realny wpływ na rozwój wspólnoty lokalnej, powinny mieć swoich przedstawicieli we władzach lokalnych, inaczej zawsze będą klientami proszącymi o wsparcie, a nie partnerami skutecznie kreującymi nowe rozwiązania - pisze Arkadiusz Jachimowicz, przewodniczący Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych.

W Radzie Miejskiej Elbląga jeszcze nigdy nie było reprezentacji elbląskich organizacji pozarządowych. Oznacza to, że najbardziej aktywne i pracowite grupy elblążan nie mają wpływu na poczynania władz złożonych z przedstawicieli partii politycznych. A przecież organizacji pozarządowych jest w Elblągu ponad 300, natomiast partii kilka - ta zadziwiająca dysproporcja powinna zniknąć. Już w poprzednich wyborach samorządowych pojawiła się wspólna lista wyborcza organizacji pozarządowych.

Tym razem – gdy elblążanie pokazali w referendum czerwoną kartkę partyjnym władzom Elbląga – trzeba w sposób skuteczny wprowadzić radnych obywatelskich. Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych jest reprezentacją elbląskiego sektora pozarządowego. Jej zadaniem jest dbanie o to, aby organizacje mogły mówić pełnym głosem i w skuteczny sposób wpływać na rozwój Elbląga. Nikt za nas tego nie zrobi. Sami musimy podjąć kolejny wysiłek i aktywnie włączyć się w wybory samorządowe.

Apelujemy o współpracę organizacji, łączenie sił, podejmowanie wspólnego wysiłku na rzecz wprowadzenia do Rady Miejskiej w Elblągu reprezentantów elbląskich organizacji pozarządowych. Mamy prawo i obowiązek współuczestniczyć w zarządzaniu naszym miastem.

W imieniu REOP
Arkadiusz Jachimowicz
Przewodniczący Rady

oceń wątek 14 7 zgłoś do moderacji
Kazimierz Falkiewicz
2013-05-09 07:42 35%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Kazimierz Falkiewicz
Bardzo słuszna sugestia ze strony Pana Arkadiusza Jachimowicza. W związku z czym zapraszam w najbliższy poniedziałek do Ratusza Staromiejskiego o godz. 16,00 na kolejne spotkanie z kandydatem na stanowisko prezydenta Lechem Kraśniańskim i bezpartyjnymi kandydatami do Rady Miejskiej. Chcesz być bezpartyjnym kandydatem do Rady Miejskiej z listy Wolny Elbląg. Przyjdź do nas, przedstaw siebie i swój program, jawnie na forum publicznym.
odpowiedz oceń post 7 13 zgłoś do moderacji
2013-05-09 09:47 56%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Bezpartyjna
I pięknie Panie Kazimierzu, brawo za postawę jednoczącą elblążan i wszelkie REOP-y, natomiast obawiam się, że pracowity i aktywny pan Jachimowicz, jako prezes i przewodniczący wielu "swoich" komórek, raczej czasu na rozmowę w Ratuszu nie znajdzie. Ale cóż, pożyjemy, zobaczymy.
oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-05-09 10:27 50%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez minek
a to Wy nie jesteście z Ruchu Palikota? Przecież sam prezes mówił, że doprowadził do odwołania prezydenta w Elblągu. Wg mnie powinniście jakoś się do tego odnieść i " jawnie na forum publicznym" Palikota opieprzyć.
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-05-09 11:25 21%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
drogi minku to byłoby właśnie partyjniactwo referendum jest sukcesem wszystkich którzy je poparli a dzielenie kto ile wniósł to właśnie partyjniactwo. Dlatego koledzy zdecydowali się zdać legitymacje partyjne bo na listach podpisali się i ci z PIS-u i ci z PO nawet. Nikogo nie przekreślamy o ile osobiście nie " nagrabił " w sprawach miasta.
oceń post 3 11 zgłoś do moderacji
2013-05-09 09:11 57%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Świetny artykuł. Współpraca to podstawa, wymiana poglądów i szukanie odpowiednich działań. Także organizacje pozarządowe, łączcie siły i wspólnie startujcie w wyborach. Kto jak nie my Elblążanie wiemy lepiej, co należy poprawić :) a PO i PiS niech idą w odstawkę, im zależy na władzy, nie na ludziach.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-05-09 09:36 8%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
I tu się z tobą zgodzę ale drobna uwaga - co z tymi co interesy tej starej władzy reprezentowali ? Co z ludźmi którzy wręczyli odwołanym radnym Asy ? Co z tymi którzy brali dotacje i dofinansowania z których wypłacali sobie i znajomym po kilkaset złotych za takie szkolenia ? Czy mamy postawić kolejną grubą kreskę czy ich rozliczyć z tego co było dotąd ? Chwała Odwołanym ?
oceń post 1 12 zgłoś do moderacji
2013-05-09 13:01 50%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Panie Mariuszu, skłaniam się ku rozliczaniu tych, którzy jak Pan mówi, działali tylko dla siebie. Co do tych, którzy reprezentowali władzę, ale działali dla społeczeństwa mogliby się jakoś zrehabilitować, natomiast ci, którzy byli tylko po to, by zapełnić swoją kieszeń to dla tych nie powinno być miejsca w Urzędzie. Rozliczyć przeszłość i walczyć o przyszłość.
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-09 10:58 8%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca z Elblaga
Czujność Falkiewicza i Wolnego Elbląga, walczących o uczciwość, zdecydowanie osłabła albo też ukrywa swoje intencje. Dobrze, że chociaż Lewandowski ma drobne uwagi. Panowie, nie widzicie, że apel Pana Jachimowicza, to ukrywany skok na kasę! REOP i ERDPP, ESWiP i kilka innych stowarzyszeń, a także przedstawiciele dotychczasowej wladzy, to jedna wielka koteria ciągnąca publiczne pieniądze dla swoich interesów? Czy Wolny Elbląg idzie w tym samym kierunku, kosztem mieszkańców?
odpowiedz oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2013-05-09 11:19 29%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Zdecydowanie nie idziemy tym torem. Osobiście jestem za obywatelskim audytem wszelkich organizacji pozarządowych i publicznym decydowaniu o ich finansowaniu . Walczę o to od 2010 r i nie ustąpię.
oceń post 4 10 zgłoś do moderacji
2013-05-09 15:34 25%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez też wyborca
Kiedy ten audyt będzie? Obyście zdążyli przed wyborami. Później będzie za późno a komitety wyborcze i kandydatów na radnych trzeba prześwietlić wczesniej.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-05-09 21:21 13%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Publicznie poprosiłem Pana Jachimowicza ./ wpis na Port-el/ o dostęp do wyciągów bankowych - nie odpowiedział . Zabić go nie zamierzał włamania robić też nie. Ale pytał będę do skutku .
oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2013-05-10 13:07 40%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez kompetentny
"Publiczne pieniądze dla swoich interesów" - widać jaki jesteś obeznany. Proponuje zapoznać się z ustawą "działalności pożytku publicznego i o wolontariacie" i ustawą "prawo o stowarzyszeniach" oraz wielu innych aktom regulujących działalność organizacji. Jeśli nie ma się wiedzy na dany temat to się nie wypowiada.. porażający jest poziom merytoryczny tych wypowiedzi. Ale malkontenci muszą być, dorzucić zbędne 5 gr do kotła. Taki naród.
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-05-10 19:08 33%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Bezpartyjna
Kompetentny- jeśli ktoś tworzy 1500 komórek, na każdą dostaje dofinansowania, a potem organizuje pod każdym z tych szyldów szkolenia za które bierze kasę, to czyje interesy reprezentuje, hę?
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-05-10 19:41 40%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez świadomy
BezPartyjna - fajnie byłoby mieć 1500 utworzonych komórek..., a po drugie skoro myślisz, że dotacje to same szkolenia to jesteś mało doinformowana/y, poczytaj na czym polega projekt i wtedy możemy pogadać, póki co niestety nie mamy o czym. Mam nadzieję, że po oczytaniu się nie tylko o formach prowadzenia organizacji ale też otrzymywania dotacji a później jej realizacji przejrzysz na oczy, że to co piszesz teraz to jeden wielki absurd.
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-05-10 19:56 20%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Bezpartyjna
Świadomy, ja nie zamierzam dyskutować, ja stwierdzam fakty, bo te mechanizmy znam z autopsji, krótko mówiąc: veni, vidi, vici. Co do jednego ma pan rację- REOP to jeden wielki absurd. :-)
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:09 20%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Obaj kompetentny i świadomy pokażcie przepis który zabrania lokować środki na oprocentowanych kontach to raz i drugi który zabrania organizacji udostępniać dokumenty księgowe do wglądu obywateli . Jeśli nie jesteście w stanie go wskazać to niestety jesteście niekompetentni i nieświadomi. A dla obu Panów zalecam lekturę " Polityki Rachunkowości" .......oraz mój blog gdzie dokładnie podaje co EROP robi tak naprawdę ...
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:19 33%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez ale się rozbawiłem
Lewandowski - ty to już lepiej się w ogóle nie odzywaj. blog jest o czymś, a twój blog to stek kłamstw i pomówień. i tak nikt ciebie nie słucha. jesteś śmiesznym, malutkim człowiekiem.
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:39 17%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Dzięki nie urosnę ale spokojnie - nadrabiam wagą . Blogu czytać nie musisz ale skoro chcesz to miej pretensje do siebie . Po co czytasz moje kłamstwa ? Napisz własne może ja cię pochwalę...
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:47 50%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez rozbawiony
Lewandowski ty nie nadrabiasz wzrostem, a tym bardziej inteligencją. Nie możemy mieć wszystkiego - w twoim przypadku nie ma nic, ani wzrostu ani rozumu. twoj blog mam gdzieś, szkoda tylko że musze natykać się na twoje żałosne komentarze, bo internet to jedyne narzędzie "dialogu" jakie ci pozostało, ale do czasu.
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:53 0%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Groźby bywają karalne. Za poczucie humoru jeszcze nie sadzają. Boję się Boga ciebie nie. Ale dzięki za troskę i zrozumienie .
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-05-10 11:59 63%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez wolny
Panie Lewandowski, znajdź pan sobie uczciwą pracę a nie szukasz sensacji, na prawdę robisz się już pan nudny ze swoimi historiami rodem z science fiction. Swoje przekręty już pan zrobił w życiu. Może jeszcze zażądasz pan wglądu do prywatnego konta Kaczyńskiego albo Tuska? Troche pokory i mądrości życzę panu... jesteś pan tak wiarygodny ze swoimi poglądami jak "mama Madzi" w swoich zeznaniach, banalne porównanie ale świetnie obrazuje pana "działalność".
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:37 17%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Prywatnych nie ale konta ich komitetów i partii jak zechcę to przejrzę . A przepraszam...........to do której " bandy " należy bo z deklaracji do Kaczyńskiego a z działania i kumotrów do Tuska. Ale dylemat - kto się na co farbuje i po co... ?
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-05-10 12:53 63%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez LC
Lewandowski ale z ciebie bezczelny typ! innych pomawiasz, do portfela wchodzisz, a to ciebie skarbówka ściga! przemawia przez ciebie zazdrość, bo ty sam do niczego nie doszedłeś. Brzydzę się takimi jak Ty.. ja będę z kolei bronić dobrego imienia i dobrej pracy takich ludzi jak Jachimowicz!
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:16 20%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Chłopczyku nie rozśmieszaj mnie proszę,,,, Ile miejsc pracy stworzył .............." w Elblągu poza miejscami dla pociotków i znajomków ? Chętnie policzę razem z tobą ..... Nie ma dobrego imienia ktoś kto nie ma efektów . Dorośnij i zrozum że bez efektów można dobrze wyglądać tylko w polityce i organizacjach tyle że ten czas dla Elbląga się skończył. Tworzenie dotacyjnych tworków-potworków niczego nie poprawi i czas zrobić tu eutanazję bo to coś jak glizdy ludzkie w jelitach - choroba
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:23 40%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez LC
Lewandowski to z ciebie śmieje się cały elbląg, jesteś niezłym pośmiewiskiem. I to twoje bawienie się w "eksperta" od wszystkiego to też niezły cyrk! jesteś jedynym wstrętnym i obleśnym pasożytem w tym mieście. A z tymi efektami to mnie dopiero rozbawiłeś! ha ha ha
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:31 20%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Ciesze się że poprawiam ci samopoczucie. I na wzajem uszanowanie po pachy.
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-05-10 13:01 17%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez Nowa Prawica
no tak - szansa dla organziacji pozarzodwych na zgarniecie kasy podatnikow i ciaglosc etatow w tych organizacjach
odpowiedz oceń post 2 10 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:43 17%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Słuszna opinia i realna obawa. Zapraszam na mój blog Folwark Elbląski właśnie o tym i większość tekstu to cytaty ... ale to też pewnie moje kłamstwa..
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:49 50%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez a ten blog
ten blog to jedno wielkie kłamstwo, napisz lepiej o swojej przeszłości! pokaż prawdziwe oblicze!
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:56 0%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Napisz własny i wybierz temat. Mojego mi nie cenzuruj. A gdzie t kłamstwa ? No dobra parę sam znalazłem w tym co zacytowałem. Ale z pretensjami do autorów.
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:50 50%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez zico
Lewandowskiemu nie wyszło ze spółdzielnią socjalną to winy szuka wszędzie tylko nie u siebie, co tam było z wkładem własnym niech pan lepiej opowie
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-10 22:37 0%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Wkład własny nie dotyczy spółdzielni socjalnych ale o to trzeba spytać Arkadiusza Jachimowicza. Pewnie Panu odpowie ile środków dostał a ile wydał i na co ... Mi nie che powiedzieć - pewnie mnie nie lubi. Pana może PO-lubi...
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-05-11 14:01 50%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez bezpartyjny
lewandowski to przekręt i śmieszny człowiek, dajcie mu trochę się pobawić w zbawiciela, może szuka poklasku i sławy żeby zatrzeć swoją przestępczą przeszłość
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-11 19:12 0%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Dzięki za ten poklask..
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-05-11 14:24 33%
35

odpowiedziano ponad rok temu przez lewwyyy
hahahaha groźba ? człowieku ogarnij się :D ! hahaha, filmów się naoglądałeś ! prawda jest taka że nie jesteś w pełni normalnie rozumujący i z tego co słyszałem to nie utrzymujesz się z normalnej pracy. tak więc poczytaj co to jest groźba to raz, dwa - jesteś chory i zrozum to, żyjesz w jakimś dziwnym swoim świecie chłopczyku i po prostu już się ucisz bo na prawdę robisz się żałosny. OKRADŁEŚ NASZ SKARBIEC SWOIMI PRZEKRĘTAMI A TERAZ SZUKASZ WSZĘDZIE OSZUSTÓW ! jesteś zwykłym przekrętem szukającym rewolucji ! BEZPARTYJNY I LC popieram was, oby takich ludzi jak lewandowski zamykali w pokoju bez klamek. PS. Nie zapomnij zgłosić na policję że wyrażam swoje zdanie i CI grożę pokojem bez klame ! :D hahahahahaha
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-11 20:10 0%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Cieszę się że moje szaleństwo zajmuje twoja uwagę. Dzięki pomódl się za mnie jutro rano. Co do świata i klamek to ja też jestem zwolennikiem strefowych detektorów ruchu i polecam czujniki Shnaidera . Co do wieści gminnej to odróżnij Akrę Przymierza od Ploteczki Sąsiadeczki. Co do podatków to chętnie się z tobą policzę i sprawdzimy kto zapłacił więcej podatków czy składek.. Polecam się na przyszłość - debata z Panem to sama przyjemność .
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-05-12 14:38 0%
37

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
http://mariusz-lewandowski.elblag.name/wpisy/folwark-elblaski,257
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-05-17 23:26 0%
38

odpowiedziano ponad rok temu przez lewwyyy
Nie będę się niczym dzielił ze złodziejem :) Po prostu się przyznaj Panie Lewandowski że byłeś i jesteś oszustem i tyle, po co to zatajasz? za nic nie odsiedziałeś prawda... hmmm ? czy może się mylę ? zaraz napiszesz, że cała policja, sądy, prokuratura to też złodzieje i Ciebie wrobili ? Tandeta i tyle...
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.