najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2020-03-23 08:52 100%

„Zakażony” koronawirusem trzy miesiące posiedzi w celi

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

39-letni mężczyzna informował pracowników szpitala w Morągu, że jest zakażony koronawirusem. Podzielił się tą wiadomością w mediach społecznościowych. Okazało się, że to nieprawda. Mężczyzna spędzi trzy miesiące za kratami. 

Policjanci dostali zgłoszenie, że w szpitalu w Morągu jeden z pacjentów przebywających na izbie przyjęć awanturuje się. W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się spokojnie, oświadczył, że podda się badaniom i będzie zachowywał się w sposób prawidłowy. Decyzją personelu został przyjęty na oddział. Niedługo po interwencji oficer dyżurny Komisariatu Policji w Morągu otrzymał informację ze szpitala, że ów pacjent twierdzi, że jest zarażony koronawirusem, że miał kontakt z cudzoziemcami i ma wszystkie objawy choroby wywołanej tym wirusem. 39-latek został poddany badaniom na obecność koronawirusa. 

Przez kilka godzin oczekiwania na wyniki badań morąski szpital był sparaliżowany. Pełnić służby nie mogli również interweniujący w tej sprawie policjanci, którzy zostali odizolowani od innych osób. Na szczęście okazało się, że mężczyzna jest zdrowy

- informuje policjant z Moraga.

To jednak nie uspokoiło 39-latka. Po wyjściu ze szpitala zaczął umieszczać publiczne wpisy na portalu społecznościowym informujące o tym, że jest zarażony koronawirusem. Według niego zarażona miała być również jego rodzina. Ponadto, mężczyzna dzwonił do szpitala, sanepidu oraz do komisariatu twierdząc, że jest zarażony. Inspektor sanitarny podjął decyzję o ponownym poddaniu go badaniom na obecność wirusa. Do jego mieszkania przyjechał lekarz, który pobrał próbki od niego i członków rodziny. Kolejny raz badania dały wynik negatywny. Jednak mężczyzna wciąż nie wydawał się być przekonany.

Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny, który mimo przeprowadzonych badań wywołał niepotrzebną reakcję służb, spotkało się ze zdecydowaną reakcją policjantów.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu 39-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut wywołania przekonania o istnieniu zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób i wywołania czynności Policji, Szpitala Miejskiego w Morągu oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

- czytamy w komunikacie policji. 

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, jednak nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.

Na wniosek śledczych o tymczasowe aresztowanie sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu za kratami.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2020-03-23 18:21 27%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez wesoły wirus
No tak, ktoś zmarł na raka ale przypadkowo przy sekcji zwłok wykryto koronawirusa i mamy komunikat: "Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. To xx-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w xxx. Jak podaje ministerstwo, osoba miała choroby współistniejące." Jednym słowem P A R A N O J A !!! Ludzie opanujcie się i dajcie normalnym normalnie żyć!!! Normalni nie dajcie się ogłupić przez oszołomów i nie popadajcie w histerię!!! Ludzie wyjdźcie na spacer, jest ładna pogoda. Przewietrzcie siebie i mieszkania. Jak będziecie łykać jak pelikan ryby wszystko to co trąbią w mediach to zachorujecie od smrodu i nie wiadomo od jakiego badziewia siedząc w czterech ścianach!!! Wirusów wszelkiego rodzaju jest dużo i są one wszędzie. Żeby się niczym nie zarazić to ludzie musieliby zamknąć się w inkubatorach. Kto ma zachorować ten zachoruje a kto ma być zdrowy ten będzie i tego się nie zmieni!!! Taka jest natura i takie jest życie człowieka. Ludzie codziennie
odpowiedz oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2020-03-23 22:23 56%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Pisior
Te wirus weź się jebnij!
oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2020-03-24 19:03 0%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez wesoły wirus
Te Pisior zrób sobie testy na swoją mózgownicę bo pewnie zagnieździł się Ci tam...!
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2020-03-23 19:12 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Raczej
Mam nadzieje że to będzie 3 miesiące i 50 tys kary
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2020-03-23 20:12 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Elb.
Obciążyć kosztami.15tys. to dlugo będzie pamiętał ten dzieńm
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2020-03-23 20:45 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Obserwator
Co za Debil...
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2020-03-24 06:37 50%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez zorro
Wreszcie ktoś znalazł sposób na zrobienie testów w Polsce.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.