najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-03-29 13:26 91%

Zasady drobnym druczkiem pisane: Kupowanie gier w Videoworld

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Ta historia będzie na pewno przestrogą dla innych osób, które mają zamiar skorzystać z oferty kupna gry w jednej z elbląskich wypożyczalni filmów i gier. W reakcji na list od naszego czytelnika postanowiliśmy przyjrzeć się na jakich zasadach można zwrócić zakupiony produkt.

Treść e-maila od pana Macieja, naszego czytelnika:
„W Videoworld sprzedali mi grę za 139 zł z gwarancją odkupu. Miałem tydzień aby odsprzedać grę i dostać za nią 20 zł mniej. Pani przy kasie zagwarantowała odkup i zwrot pieniędzy (nie byłem wtedy sam więc jestem pewien na 100% że tak właśnie było). Po tygodniu oddając grę okazało się że 119 zł które miałem dostać wpływa na Moje konto w Videoworld i tylko u nich mogę je wykorzystać. Wartość rynkowa gry to 70 zł i gdybym wiedział że tak będzie nie kupiłbym jej. Pani niestety nie przyznaje się do błędu i pozostaje mi wydać te pieniądze u Nich. Zwykłe oszustwo!”

Polskie prawo nie reguluje zasad zwrotu towaru w tego typu sytuacjach. Jedynie w sprzedaży internetowej czy telefonicznej mamy możliwość zwrotu towaru w stanie nienaruszonym w ciągu dziesięciu dni od daty zakupu. Zwrot produktu w sklepie stacjonarnym zależy jedynie od dobrej woli sprzedawcy.

Podając się za potencjalnego kupca gry w tejże wypożyczalni, zapytaliśmy panią z obsługi o zasady zwrotu i zostaliśmy poinformowani o regulaminie:
1. Grę można zwrócić w ciągu 7 dni od daty zakupu.
2. Jeżeli gra kosztowała 100 zł lub mniej to potrącane jest 10 zł od jej ceny, natomiast jeżeli cena gry przekracza 100 zł to w tym wypadku odbierane jest 20 złotych.
3. Za każdy kolejny dzień zwłoki powyżej tygodnia zabierane jest 10 zł/dzień od ceny pierwotnej.
4. W przypadku zwrotu gry, nie dostajemy GOTÓWKI do ręki lecz równowartość do wykorzystania na koncie Videoworld. Za co możemy kupić/wypożyczyć inny produkt.

Regulamin ma jasno określone zasady, które trzeba bardzo dokładnie czytać. Niestety pan Maciej swoich pieniędzy do ręki już nie dostanie, niech ten przypadek będzie przestrogą dla innych osób.

oceń wątek 21 2 zgłoś do moderacji
2013-03-29 15:28 33%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez .an
Zróbcie artykuł o złodziejach z 4lo, tam jest masa tego
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-03-29 16:05 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
jakich złodziejach? o czym ty mówisz?
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-03-29 15:51 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Czech
A trzeba było sobie z neta ściągnąc hehe a co! I
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-04-02 18:53 57%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez xx
a czy szanowny pan redaktor widzial regulamin?? i gdzie tam jest cos małym (drobnym) druczkiem i o jakim oszustwie mowa??
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-04-03 16:21 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez gracz
wszytko wyjaśnione jest takim samym drukiem!!! Więc o co codzi!
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-02 19:50 60%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez komentująca:)
Skoro redakcja sprawdziła że obsługa (mimo zapewnień tego PANA) informuje o tym że pieniądzy w gotówce się nie dostaje to może jednak ten PAN sobie conieco wymyślił, a że TEN człowiek się w domu pewnie nudził to i napisał...
Mam wrażenie że nie mieliście o czym napisać a Portel.pl tego PANA odesłał (lub też odesłałby) z kwitkiem!
odpowiedz oceń post 12 8 zgłoś do moderacji
2013-04-03 08:16 41%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez lux
mialem taka sama sytuacje, PANI z videoworld zapewniala mnie ze otrzymam gotowke do reki, gdy przyszedlem po pieniadze, PANI powolala sie na regulamin.. nie polecam
oceń post 7 10 zgłoś do moderacji
2013-04-03 11:41 78%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez maciej
a macie kamery? to może sprawdzimy jak było naprawdę?
oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-04-03 15:56 67%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez klient wideo world
ja kupowałem grę i wszytko było wyjasnione bardzo dobrze! Od razu wiedziałem na czym odkup - wypożyczenie polega! Więc może owy pan się zapatrzył na bardzo ładną Panią z obsługi i nie dosłyszał co nieco :)
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-04-03 16:24 82%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez :)
pani w czarnych włosach fajna i blondynka też niczego sobie! można nie dosłyszeć wszystkiego co mówią :)
oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2013-04-05 08:57 29%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez art
aaa tam wcześniej fajniejsze tam pracowały, nie wiem co ci sie w nich podoba ??
oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-04-05 21:10 60%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez ROKYY
ART! JAK TOBIE TE KOBIETY SIE NIE PODOBAJĄ TO CO TY MASZ ZA GUST!
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-04-03 16:02 67%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez gracz
oddaje tam swoje gry i kupuje na nowo!
Panie tłumaczą regulamin, na początku mialem problem zeby to zrozumiec ale Pani wzieła mnie do siebie do lady i mimo tego ze nic nie kupowalem a kolejka za mną zrobiła sie spora pomału tłumaczyła aż zrozumiałem, takze nie wiem o co tyle hałasu!
Moim zdaniem obsługa na 5+ , a fakt w regulaminie który stoi na pólce wszytko pisze!
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-04-05 08:52 27%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez sebo
gdybys dostal opier.... od szefa to tez bys pozniej wszystko ladnie tlumaczyl
oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2013-04-03 17:53 50%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Klient
Obsługa jest bardzo miła i zawsze pomaga w wyborze filmu - szczególnie szefowa. Nie wierze zeby tak miłe babeczki oszukiwaly klientów. Ja nie kupuje gier ale z ciekawości zainteresuje sie nimi. Polecam ta wypozyczalnie
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-04-04 21:52 67%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez gośc 33
szefowa hehe mila bo to jej interes! ale dziewczyny tam pracujące są bardzo miłe i w wyborze filmu pomogą i wytłumaczą wszytko, nie jeden sklep- wypożyczalnia mogła by pozazdrościc takiej obsługi!
oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-04-03 21:04 0%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
diablo 3 też wypożyczacie?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-04 21:03 60%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez maxx
nie tego nie mają, ale ogólnie mają tańsze gry niż na zawadzie w "wypozyczalni" więc polecam, ceny porównywałem i róznica jest!
oprócz tego obsługa o której się tu tak pisze naprawde miła i bardzo ładna! szczegolnie pani z grzywką :) więc ja polecam tą wypożyczalnie!
oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-04-04 22:56 58%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez miszczu87
No dzięki za takie pochwały urody mojej pięknej żonki;))
odpowiedz oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
2013-04-14 17:15 50%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
daj zdjęcie tej pani z grzywką bo zaczynam już wierzyć tym wszystkim komentarzom
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-04-14 15:56 25%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez arek
Jestem stałym bywalcem wypożyczalni i sam kupywałem tam gry zaraz po tym jak wprowadzili taka możliwość. Pani bardzo uprzejma już nie mówiąc o tym że atrakcyjna i z nietypową fryzurą ( krótko przystrzezony bok) ;) . Pani nawet nie musiała mi dawać żadnego regulaminu bo dokładnie mi wszystko wyjaśniła
( nie wiem jak można tego nie rozumieć!!!) a nawet jakby ktoś nie zrozumiał to może doczytać bo przy kasie i na pólkach tam gdzie sa gry są regulaminy- WSZYSTKO PISANE TAKIM SAMYM DRUKIEM!!! POzdrowienia dla Pan, wszczegolnosci brunetki z weekendów:)
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-12-08 19:32 0%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez oszukany
Złodzieje złodzieje i jeszcze raz złodzieje. Wypozyczyłem gre którą do 7 dni moge oddac - tak mi powiedziała pani. kiedy przyszedłem powiedziano mi że gier nie skupują i mają urządzenie uszkodzone. Przepraszam bardzo - ale jest na grach napisane że 7 dni kosztuje 10zł i do 7 dni różnice oddają. I nie uwględnili mi tego - chamstwo o złodziejstwo. Sprawa jest oczywista - nie idzie im interes, więc pozbywają się gier w ten sposób. UWAŻAJCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-12-08 21:49 0%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez si
To videło łorld jeszcze istnieje? Myslalem ze to juz historia. Jak widac trza kombinowac zeby przetrwac!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-12-10 01:38 0%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez ja:-)
Chodze do innej wypozyczalni i nigdy nie mam problemow. Wszystko jasne i czytelne przy plytach i grach dostepne regulaminy oraz cenniki, a jak czegos nie wiem to obsluga wytlumaczy. Chyba logiczne jest to, ze skoro chce sie z czegokolwiek korzystac to kazdy dobrowolnie zgadza sie z regulaminem.
No, ale skoro ktos nie potrafi czytac ani myslec....
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.