najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

rozwój elblag.net

masz wpływ na rozwój elblag.net i podserwisów - podziel się uwagami
eijk
2012-06-22 15:00 100%

motoel.pl zmieniamy na moto.elblag.net

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Borkowski

Od zarania dziejów rzeczy mają się tak samo. Gdy przychodzi nowe, stare zwykle odchodzi... Czasem wiąże się to z nostalgią, czasem ze smutkiem, czasem jest zwiastunem zmian na lepsze.

Popularna stała się ostatnio reklama największego polskiego ubezpieczyciela. Wraz ze zmianą logo, zmieniła się struktura firmy, procedury oraz wizerunek. Występujący w reklamie moloch i jego duch... odchodzą.

Nie inaczej przedstawia się sytuacja jedynego elbląskiego serwisu motoryzacyjnego. Powstał on w 2008 roku i przez ostatnie 4 lata wraz ze zmianą grafiki i funkcjonalności, zmieniał właścicieli. Do dziś jego głównymi elementami były: ogłoszenia motoryzacyjne, baza firm, porady oraz ceny paliw. W tej formie serwis zdobył wierną grupę czytelników i klientów, którzy na jego podstronach promowali swoje firmy.

Pomysł zmiany i rozbudowy pojawił się już ponad 2 lata temu. Oczekiwania klientów, zmiany na elbląskim rynku motoryzacyjnym i kryzys spowodowały, iż dopiero dziś możemy przedstawić Państwu naszą nową wizję. Jej główny nurt to integracja naszego serwisu z powstającą multiplatformą internetową elblag.net. Jest to też powodem zmiany nazwy serwisu z motoel.pl na moto.elblag.net.

W poniższej tabeli przedstawiamy podstawowe różnice, pomiędzy starą a nową wersją serwisu.

moto.elblag.net

  motoel.pl
OGŁOSZENIA - nowoczesny system ogłoszeń z wieloma cechami samochodów, innowacyjne dodawanie zdjęć, przedłużanie ogłoszeń, przenoszenie ich do i z archiwum. Integracja z wieloma serwisami i stronami www klientów. 
 
  OGŁOSZENIA - prosty system ogłoszeń z prostą zawężarką połączony z wieloma stronami klientów z branży motoryzacyjnej.
ARTYKUŁY - autorskie treści, pisane przez dziennikarzy, na tematy związane z Elblągiem, motoryzacją, bezpieczeństwem drogowym oraz inwestycjami. Dodatkowo wywiady, analizy i statystyki. Z artykułami połączono nowy system komentarzy z możliwością ich oceniania.
 
  ARTYKUŁY - treści pozyskiwane od partnerów, bez własnego warsztatu dziennikarskiego. Zwykle nie zmuszały one do komentowania - traciła na tym dyskusja i rozwój tematów.
BAZA FIRM - nowoczesna baza firm połączona z innymi serwisami. Prezentowanie firm zostało rozbudowane o nowe możliwości: wiele podstron z treścią, kilka galerii, połączenie z ogłoszeniami oraz stroną klienta. Wszystko w nowoczesnej formule. Dodatkowo oferta firm wyświetlana jest rotacyjnie. Zachowano możliwość uruchomienia osobnej strony w jednej z kilku domen.
 
  BAZA FIRM - proste wpisy z ograniczoną ilością treści, zintegrowane z niektórymi stronami klientów. Istniała również możliwość uruchamiania ich pod osobnym adresem związanym z domeną motoel.pl
CENY PALIW - większa ilość elbląskich stacji paliw, połączona z mapą i w przyszłości ze statystykami cen. Dodatkowo wyliczana jest średnia cena paliw w Elblągu.
 
  CENY PALIW - ceny tylko kilku stacji, bez statystyk.
ANKIETY - możliwość głosowania w kilku aktywnych ankietach. Połączenie ankiet z artykułami, galeriami itp.
 
  ANKIETY - jedna ankieta, bez możlwości podejrzenia archiwalnych sondaży.
FORUM - nowoczesna jakość forum w Elblągu. Integracja z różnymi branżami. Brak konieczności logowania. Możliwość oceniania wpisów na forum, dodawania zdjęć i linków do youtube. Dodatkowo połączenie z komentarzami do artykułów.
 
  FORUM - z racji słabej intuicyjności nie przyjęło się wśród fanów motoryzacji w Elblągu.
GALERIE ZDJĘĆ - autorskie zdjęcia w tematyce zbliżonej do tematyki artykułów. Zawsze w wysokiej jakości. Możliwość komentowania i oceniania osobnych zdjęć. Duża ilość galerii z dużą ilością zdjęć. Możliwość dogrania automatycznego zdjęć przez użytkowników.
 
  GALERIE ZDJĘĆ - prosty system pokazywania fotografii, bez zdjęć autorskich, nierzadko niezwiązanych z naszym miastem

Prezentujemy również krótki opis nowych rozwiązań dostępnych już dziś. Wraz ze skończeniem wdrażania serwisu elblag.net lista ta zostanie kilkakrotnie powiększona.

nowości w moto.elblag.net

   
MATERIAŁY VIDEO - za ich pomocą chcemy pokazać elbląską motoryzację w inny i nowoczesny sposób. Oprócz wywiadów, filmów bez komentarza, sylwetek firm, także ciekawe testy (niekoniecznie samochodów) i analizy.
 
  MOTORYZACYJNA MAPA MIASTA - nowa mapa ukazująca utrudnienia w mieście, stacje paliw wraz z cenami oraz firmy. Mapa została również zintegrowana z artykułami.
KONTO UŻYTKOWNIKA - nowoczesny osobny system do zarządzania ogłoszeniami, zdjęciami, komentarzami, ocenami i innymi opcjami związanymi z późniejszą multiplatformą. 
 
  WYSZUKIWARKA - nowoczesna i szybka wyszukiwarka ogłoszeń, firm i artykułów. Dodatkowo do ogłoszeń intuicyjna zawężarka według wszystkich popularnych kryteriów.

Jak wynika z powyższego zestawienia, zmian jest sporo - czy spełnią one Państwa oczekiwania ? Mamy nadzieję, że TAK. Zapraszamy do częstych odwiedzin... Już wkrótce kolejne serwisy z rodziny elblag.net.

Jeśli posiadają Państwo jakieś sugestie i pomysły, interesuje Państwa współpraca, prosimy o kontakt.

oceń wątek 16 0 zgłoś do moderacji
2012-06-20 02:23 60%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez komis
łoł - nie wchodziłem tu dawno . Zmian sporo, czy tylko ja mam takie wrażenie, że zmieniło się wszystko?
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
Blue_Marine
2012-06-20 09:53 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Blue_Marine
Ja ja, jest gute. Nareszcie coś ok w elbląskim necie.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2012-06-20 16:12 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez don
ciekawe jak długo będzie fajnie - bo start niezły - ciekawe artykuły, kiedyś były takie na info
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
DragonóW
2012-06-20 17:46 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez DragonóW
Bardzo fajna modernizacja strony
pozdrawiam :)
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2012-06-24 08:43 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez tomek12
jest troche inaczej i musze sie przyzwyczaic ale ogloszenia zrobione o niebo lepiej
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-06-26 20:23 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez piotr
mi sie najbardziej podobaja ogloszenia - dziwne ze nie ma jeszcze w komentarzach fali krytyki - gdzie elblascy krytykanci, he ?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Czech
2012-06-29 08:27 0%
7

Nie jest złe

odpowiedziano ponad rok temu przez Czech


Jak dla mnie zmiana jest ok, jednak serwis stracił troche na przejrzystości poprzez wiekszą ilośc tekstów. Reszta jak najbardziej na plus, ale spodziewałem sie wiekszych kokosów ;D hiehie


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
super ;)
2012-06-29 17:00 25%
8

super ;)

odpowiedziano ponad rok temu przez bartosz


serwis bardzo mi sie podoba :) motoel.pl był ok, ale to jesty o niebo lepsze


odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
super ogłoszenia
2012-06-30 13:21 25%
9

super ogłoszenia

odpowiedziano ponad rok temu przez bartosz


podobaja mi się ogłoszenia, są świetnie obrobione, nie ma to jak profesjonalisci 


odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2012-08-02 14:14 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez wombat


super to napewno nie jest ale lepsze to niz nic....


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.