najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
eijk
2015-02-05 06:53 67%

Błędy w elblag.net, znamy przyczynę

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Borkowski

Nikt nie jest wolny od wad. Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Te maksymy znane są wszystkim. Nie każdy jednak dąży do zmian i pracuje nad poprawą. My staramy się to robić, choć jak się okazuje jest osoba, której się to nie podoba.

Długo zastanawialiśmy się, czy poniższe informacje powinny ujrzeć światło dzienne. Łatwo podnieść przecież dywan i pozamiatać. Doszliśmy jednak do wniosku, iż praca całej redakcji oraz wszystkich osób zaangażowanych w pracę przy elblag.net jest godna obrony i wytłumaczenia się.

Duża część naszych czytelników od kilku miesięcy zgłaszała (lub wręcz w komentarzach wytykała) błędy, pojawiające się w artykułach. Ilość kolegiów redakcyjnych poświęcona temu wątkowi była już wyjątkowo nużąca. Z jednej strony opór dziennikarzy, którzy uważali, że dobrze wykonują swoją pracę, z drugiej strony fakty i dziesiątki błędów w publikacjach.

Po ostatnich wyborach samorządowych doszliśmy do wniosku, iż skład redakcyjny z wielu powodów powinien ulec zmianie. Dziś te powody są już mało istotne, a życie w elblag.net toczy się dalej. Staramy się dobierać tematy według pomysłów i możliwości dziennikarzy. Nierzadko brakuje nam dużo do założonego poziomu. Spotykamy się z krytyką jak i gratulacjami. Żyjemy w kontraście emocji, starając się zawsze na pierwszym miejscu postawić odczucia czytelników. Może właśnie ten artykuł najbardziej należy się właśnie Im.

Przejdźmy jednak do meritum...

W listopadzie 2014 r, rozwiązaliśmy umowę o pracę z ówczesnym redaktorem naczelnym elblag.net – Marcinem Pszczółkowskim. Głównym powodem, była zarzucana tendencyjność POlityczna jak i nasze odczucia o braku zaangażowania w rozwój i pracę w serwisie. To, czego Marcinowi nie można było zarzucić, to lekkie pióro, którego brakuje nam do dziś. Biorąc jednak pod uwagę ponad 1,5 roku wspólnego rozwijania elblag.net, zgodziliśmy się na dalszą, mniej zobowiązującą współpracę. Ta, pewnie gdyby nie przypadek, trwałaby do dziś...

Autorzy kilku artykułów przesłanych na skrzynkę redakcyjną prosili o usunięcie błędów w swoich tekstach, które powierzyli nam do publikacji. Przy wstawaniu treści do serwisu, można wszak potknąć się o ENTER lub SPACJĘ. Sumiennie błędy poprawialiśmy i przepraszaliśmy za, nazwijmy to – niedopatrzenie. W międzyczasie zatrudniliśmy dziennikarza, z którym już po miesiącu rozwiązaliśmy współpracę. Główny powód – błędy! Przyszedł czas świąt, wszystko się uspokoiło, karp na wyprzedaży był ważniejszy. Naszym postanowieniem noworocznym było: uzupełnić skład redakcji i brać się do pracy. Zgłosiła się do nas osoba młoda, ambitna, troszkę przestraszona, ale na pewno z pomysłami. Tydzień, dwa – znowu czytelnicy wytykają błędy. Powoli zacząłem dochodzić do przekonania, że elblag.net stał się magnesem dla dyslektyków. Błędy zaczęły pojawiać się często i w ilościach do tej pory niespotykanych. Kłótnia redakcyjna sprzed roku, gdzie redaktor naczelny wytykał dziennikarce 1 (słownie: jeden) błąd, wydaje się dziś pięknym wspomnieniem.

Wzajemne oskarżenia, należące się nam negatywne komentarze (akceptowane w myśl zasady – popełniasz błędy pisząc artykuł – tłumacz się czytelnikowi), zamiast jednak popsuć relacje w redakcji, umocniły nas w przekonaniu – coś jest nie tak!

Nanieśliśmy zmiany w systemie do zarządzania treścią serwisu (CMS), uruchomiliśmy dodatkowe zabezpieczenia, wprowadziliśmy nieograniczoną historię zmian i aktualizacji treści. Po kilku dniach, wszystko stało się jasne.

Osoba, która zakończyła karierę redaktora naczelnego w naszym serwisie, współpracując z nami dalej (mając dostęp do systemu elblag.net w ramach dalszej współpracy), regularnie logowała się na konta swoich byłych kolegów i „dopieszczała artykuły” na wszelkie możliwe negatywne sposoby. Jeszcze kilka miesięcy temu ta sama osoba poprawiała błędy kolegów tylko po to, żeby teraz zwrócić im je z nawiązką. Aby dodatkowo uwydatnić swoją radosną twórczość - Marcin Pszczółkowski, następnie jako anonimowy czytelnik, udzielał się w komentarzach pod tymi samymi artykułami.

Dla przykładu, były naczelny zmienił wczoraj jeden z artykułów, a następnie, już jako specjalista / polonista grzmiał w komentarzach:

„Panie Chorąży, jak nie umiemy pisać, to nie piszemy. Po co się wygłupiać? Przede wszystkim nazwa związku to Samoobrona, a nie jakżeś Pan napisał Samobrona.Co oznacza to zdanie: "Szykuje się pikieta pod Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie blokady dróg"...i dalej, co to oznacza: "że ceny trzody chlewnej spadły to zakład mimo to sprowadzają mięso zza granicy." Na koniec kwiatek najlepszy: "Blokadami dróg i pikietami pod Urzędem Wojewódzkim chcą odzyskać odszkodowania spowodowane przez dziki", czyli odszkodowania spowodowały dziki? Panie Chorąży, Pan nie dość, że błędy soli to jeszcze zdania bez sensu, ładu i składu pisze. Wstyd!”

Posiadacz lekkiego pióra, wie, jak usuwając lub dodając kilka znaków, pozbawić wszelkie zdanie sensu i logiki. Gdy takie działania wykonuje się co kilka dni lub w kilku artykułach dziennie – to dziegciu pojawia się więcej niż jedna kropla. Na domiar tego, co kilka dni Marcin Pszczółkowski odwiedzał siedzibę wydawcy, kontynuując inne formy współpracy, chętnie dawał rady i sugestie odnośnie poprawy błędów.

Manipulacja, oszustwo, złośliwość, przetrącony dziennikarski kręgosłup moralny. Brak mi słów! Osoba, przez wiele lat związana ze światem mediów, posiadająca swoich czytelników, stawiająca się w świetle obrońcy faktów i prawdy – stała się negatywem samego siebie.

Jak już wspomniałem, na początku artykułu – temat i sytuację łatwiej byłoby zamieść pod dywan. Czyż jednak w artykułach publikowanych w elblag.net nie przestrzegamy przed oszustami, przed zawiłościami prawa? Czy nie piszemy o rzeczach kontrowersyjnych i smutnych? Czy na przykładzie ludzkich błędów nie uczymy innych? Dziś my stajemy się przykładem...

Korzystając z okazji, chcielibyśmy przeprosić wszystkich naszych czytelników za błędy i wynikające z nich dyskusje w komentarzach. Czy to oznacza, że błędów już nie będzie? Będą, zawsze będą. Nikt, żadna redakcja w Polsce i na świecie nie może się od nich ustrzec. Będą to jednak nasze błędy, za które zawsze przeprosimy...

oceń wątek 94 47 zgłoś do moderacji
2015-02-05 07:31 73%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Do Redakcji
Zgłoście to na Policje. Może znajdą jakiś paragraf na to.
odpowiedz oceń post 19 7 zgłoś do moderacji
2015-02-05 09:13 94%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez MK
Z drugiej strony trochę niedbalstwo. Osoba odchodzi z pracy to i powinno się dostęp zablokować....
oceń post 16 1 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 09:45 33%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
niby tak, ale osoba dalej współpracowała z nami i musiała mieć dostęp do panelu zarządzania
oceń post 6 12 zgłoś do moderacji
2015-02-05 10:20 67%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez MK
...a to zmienia postać rzeczy :)
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2015-02-05 07:36 53%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez dsv
W waszych tekstach nie ma błędów, a jeśli-to sporadycznie, za to sąsiedni portal w nich celuje....tam by trzeba zatrudnić jakigoś korektora bez dyzortografii...
odpowiedz oceń post 10 9 zgłoś do moderacji
2015-02-05 09:26 90%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez :/
dySortografii
oceń post 9 1 zgłoś do moderacji
2015-02-05 08:20 80%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez czytelniczka
w tym tekście także jest kilka błędów
odpowiedz oceń post 20 5 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 08:59 15%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
proszę wskazać, artykuł był pisany dość późno
oceń post 4 23 zgłoś do moderacji
2015-02-05 09:26 67%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez :/
Popieram, ale nikt mi za poprawę nie płaci
oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 09:44 18%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
za pisanie komentarzy chyba też nie ? :)
oceń post 3 14 zgłoś do moderacji
2015-02-05 08:33 97%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez znafca
To nie błędy ortograficzne są największym problemem tego portalu. Problem macie z tekstami pisanymi na siłę i o niczym,często bez weryfiacji źródeł lub wykazujące brak wiedzy merytorycznej o Elblągu i jego realiach.
odpowiedz oceń post 32 1 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 09:44 15%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Jak już wspomniałem w artykule, nie zawsze trzymamy założony poziom i robimy wszystko aby to wyeliminować
oceń post 4 23 zgłoś do moderacji
2015-02-05 08:41 70%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez dziwne to
Dziwne, ze taki tekst powstal akurat w czasie kiedy to wasz byly naczelny zaczal pracowac dla konkurencyjnego portalu.
odpowiedz oceń post 28 12 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 08:58 32%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
A jakie to ma znaczenie? Tekst pojawił się 4 godziny po ustaleniu, kto pomaga nam redagować teksty :)
oceń post 12 25 zgłoś do moderacji
2015-02-05 09:10 82%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez dziwne to
Dziwny zbieg okolicznosci bledy u was sa od dawna nawet jak pszczolkowski u was pracowal a akurat teraz nagle ustaliliscie ze to pszczolkowski jest winny
oceń post 23 5 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 09:43 28%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
błędy były zawsze i zawsze będą. Ostatnie błędy były jednak wyjątkowo perfidne i ciężkie.
oceń post 9 23 zgłoś do moderacji
2015-02-05 08:44 30%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez turban
hhaha pszczolkowski i wszystko jasne! to tak zwany pijarowca i propagandzista parti obludy,parti czosnkowych zwanej PO. ci z PO tak juz maja ze szkaluja i podkladaja klody POd nogi tym lepszy od siebie. zalosne!
odpowiedz oceń post 13 30 zgłoś do moderacji
2015-02-05 08:45 78%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez MK
...a Ryś niech przestanie sie wozić po mieście nocą :)))) ( taki żarcik )
Bartku, na serio to życze powrotu do zdrowia :)


odpowiedz oceń post 14 4 zgłoś do moderacji
2015-02-05 09:23 70%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez rafal
Ladnie zwalic wine na innych.Mam nadzieje ze sprawa trafi do sadu.Takie pomowienie to musi miec solidne dowody bo inaczej byly naczelny bedzie skreslony w tym zawodzie.
odpowiedz oceń post 26 11 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 09:42 27%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Chyba logiczne jest że są dowody. Nikt przecież nie oczerniałby nikogo, gdyby nie miał twardych dowodów.
oceń post 10 27 zgłoś do moderacji
2015-02-05 09:29 53%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez :P
Pan P. też popełniał błędy, tylko jakoś komentarze moje nie pojawiały się pod artykułem
odpowiedz oceń post 8 7 zgłoś do moderacji
2015-02-05 09:46 89%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez hehe
...Nierzadko brakuję nam dużo do założonego poziomu....... pisze się "brakuje"
odpowiedz oceń post 24 3 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 10:01 34%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
już poprawione
oceń post 10 19 zgłoś do moderacji
2015-02-05 09:57 77%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez rafal
To nie jest takie oczywiste.Skoro dostep mial pomowiony to kazdy w redakcji podszywajac sie pod niego tez mogl miec...
odpowiedz oceń post 24 7 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 10:00 21%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
jest takie coś jak IP :)
oceń post 7 27 zgłoś do moderacji
2015-02-05 10:07 78%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez ggg
IP? Lewandowski przegral taka sprawe ze Strzelcem
oceń post 25 7 zgłoś do moderacji
2015-02-07 12:50 88%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez ID
Jest takie coś jak IP ale też jest coś takiego jak routery WiFi i dostęp do nich bez zabezpieczeń ! Zorientowanie wiedzą czyje będzie się wtedy wyświetlało IP.
oceń post 7 1 zgłoś do moderacji
2015-02-05 10:01 46%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez obserwator
A ja lubię czytać Pana artykuły, Panie Arturze. I są to jedyne tutaj, które czytam z przyjemnością. A! Raz z przyjemnością przeczytałam jeszcze tekst Pana Rysia :-)
odpowiedz oceń post 12 14 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 10:09 26%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
haha, poranne słodzenie lepsze od kawy :)
oceń post 8 23 zgłoś do moderacji
2015-02-05 10:19 50%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez MK
...oj nie prędko - Ryś tak jak pisali wcześniej rozwozi się po mieście :D :D :D

A tak na poważnie - jak ma pisac artykuły z miasta siedząc na d....ie ?
Bartek - rozwoź się, oby jak najdłużej :P
oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2015-02-05 10:03 96%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez myśl
Dla mnie szok, jeżeli to prawda. Pan Pszczółkowski nie ma innego wyjścia albo podać sprawę do sądu o pomówienie albo odejść z zawodu. Nie wiem czy redakcja zrobiła dobrze publikując ten tekst.
odpowiedz oceń post 26 1 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 10:09 40%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
też mieliśmy wątpliwości czy warto komuś robić wstyd... Piszę o tym jednak w artykule...
oceń post 16 24 zgłoś do moderacji
2015-02-05 10:07 68%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez rafal
IP niczego nie przesadza Szanowny Panie redaktorze :).Mam nadzieje ze sprawa zajmie sie sad.
odpowiedz oceń post 27 13 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 10:13 33%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
splot wydarzeń poprzedzających sytuację w ciągu 2-3h, w tym przypadku przesądza i traktuje IP jako jeden z dowodów. W przypadku sprawy sądowej z chęcią się na nią udam - nawet jako oskarżony...
oceń post 14 28 zgłoś do moderacji
2015-02-05 10:15 100%
35

odpowiedziano ponad rok temu przez ccccccccccc
ulala, ale heca, no nieźle
odpowiedz oceń post 11 0 zgłoś do moderacji
2015-02-05 10:27 66%
36

odpowiedziano ponad rok temu przez Jakub
Swoje brudy powinniście prac w dyskrecji. Taki tekst w stylu elblag24 nic dobrego wam nie daje. Myślałem, ze jesteście innym portalem i nie plujecie publicznie na ludzi. Postawiliscie sie ponad sądem niczym Trybuna Ludu w czasach PRL. Juz osadziliscie i wydaliście wyrok.
odpowiedz oceń post 37 19 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 12:08 23%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Ciężko przejść obojętnie nad taką sytuacją, ciężko również nie wyrokować, kiedy ma się twarde dowody i rzeszę zbulwersowanych osób, które te patologiczne zachowanie dotknęło
oceń post 7 24 zgłoś do moderacji
2015-02-05 12:32 50%
38
odpowiedziano ponad rok temu przez ssij
oko za oko ząb za ząb
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2015-02-05 12:48 72%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez szkodagadać
do eijk

"(...)które te patologiczne zachowanie dotknęło" - "te" dotyczy liczby mnogiej, w pojedynczej jest "to" - kawał drogi od e do o - literówka czy gramatyka w lesie?
oceń post 21 8 zgłoś do moderacji
2015-02-05 16:21 22%
40
odpowiedziano ponad rok temu przez aldona
Jakub -dlaczego w dyskrecji? Jeżeli opluwani są bogu ducha winni ludzie i obrażani w komentarzach przez zbulwersowanych czytelników,to redakcja ma obowiązek się bronić.A jak już znalazł się winny to z całą pewnością powinien być przedstawiony społeczeństwu mało,ze zdjęciem.Niech będzie ostrzeżeniem dla innych ,bo to wyjątkowa szumowina musi być skoro take rzeczy robi swoim ;Kolegą;
oceń post 5 18 zgłoś do moderacji
2015-02-05 10:30 45%
41

odpowiedziano ponad rok temu przez Karolina
Nauczka dla redakcji. Po co współpracować z osobą, która wcześniej straciła już zaufanie...
odpowiedz oceń post 22 27 zgłoś do moderacji
2015-02-05 11:08 34%
42

odpowiedziano ponad rok temu przez Nick
Ale jaja - cwaniacki charakter wziął górę nad dziennikarską etyką i profesjonalizmem! Faktem jest, że błędy się u Was pojawiają często (nie tylko u Was oczywiście), dzięki czemu p.Pszczółkowski mógł to wykorzystać jako doskonały słaby punkt :) Gdzie są dziennikarze z prawdziwego zdarzenia?... :/
odpowiedz oceń post 13 25 zgłoś do moderacji
2015-02-05 11:20 79%
43

odpowiedziano ponad rok temu przez sobiepani
Używacie imienia i nazwiska bez przedstawienia twardych dowodów( artykuł każe czytelnikowi uwierzyć na słowo piszącego)-to ociera się o pomówienie.
odpowiedz oceń post 31 8 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-05 12:06 25%
44
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Dowody przedstawia się w sądzie. Ich podanie naruszałoby już ustawę o ochronie danych osobowych. Pomówienie jest wtedy, gdy czegoś nie można udowodnić. W tym przypadku tak nie jest.
oceń post 10 30 zgłoś do moderacji
2015-02-05 12:34 83%
45
odpowiedziano ponad rok temu przez jakub
Takie sprawy zostawia sie dla sądu Pan Borkowski sędzia nie jest. Jstescie jak sad kapturowy za komuny
oceń post 33 7 zgłoś do moderacji
eijk
2015-02-07 22:58 33%
46
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Marcin Pszczółkowski jako dziennikarz praktykujący od wielu wielu lat, naczelny w kilku redakcjach nie jest osobą publiczną. Dowody są bardziej jak twarde.
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2015-02-05 11:23 47%
47

odpowiedziano ponad rok temu przez desmond
Sami żeście go sobie wyhodowali. Ten gość jest tak sam0 niewiarygodny jak SBK i nie powinien pracować w mediach. Co do Waszego zaangażowania politycznego - wiedzieliście co robi "Pszczoła" i nie reagowaliście. Miał widocznie pdzyzwolenie od Was na takue działania. Poza tym nadal jesteś proPO, szczególnie za sprawą jednego redaktora. Dlaczego redaktora, a nie dziennikarza? Nie oszukujmy się - ani Wy, ani info, ani tym bardziej e24 nie macie dziennikarzy. Niedobitki kryją się w portElu, TV Elbląskiej, czy Dzienniku. Taka smutna prawda. Weźcie to na klatę i zróbcie coś z tym, bo naprawdę brakuje u nas dziennikarstwa z prawdziwego zdarzenia.
odpowiedz oceń post 25 28 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.