najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Concordia Elbląg zremisowała z Pelikanem. Japoński ukłon zadecydował
2014-03-09 15:04 100%

Concordia Elbląg zremisowała z Pelikanem. Japoński ukłon zadecydował

rozpoczęty ponad rok temu przez Michał Libuda

Tłumy na trybunach, wyczekiwanie przed pierwszym kopnięciem piłki, piękna pogoda niczym z najcieplejszych krajów. W takiej scenerii odbył się pierwszy mecz o punkty Concordii Elbląg wzmocnionej obcokrajowcami. Było to spotkanie na pewno emocjonujące, ale pod względem piłkarskim obfitowało w dużą liczbę niedokładnych zagrań. Jednak remis był sprawiedliwym rezultatem.

Czytając skład przed meczem trzeba było powiedzieć, że na boisku w Elblągu jesteśmy świadkami historycznych rzeczy. Trener Jesus Vivente Gimenez wystawił do tego spotkania tylko trzech Polaków, a oprócz nich pięciu Hiszpanów i trzech Japończyków. W tym wydarzeniu nie mógł wziąć udziału Kameruńczyk Song bo jest problem z jego transferem. Prawdziwy międzynarodowy zespół. Tylko czy potrafili się ze sobą dogadać? Język piłki jest uniwersalny więc nie było z tym problemów.

Od początku zespoły nie bawiły się w kalkulację, tylko zaczęły na poważnie grać w piłkę. Pelikan jakby skupiał się na swoich założeniach taktycznych. Tylko nie potrafił ich zrealizować w taki sposób, jak wymagał tego trener Maciej Bartoszek. Concordia nie panikowała na własnej połowie. Chociaż dawało się odczuć delikatny stres. Po kilkunastu minutach gospodarze zaczęli przeważać. Te klepki były dokładniejsze. W 10 minucie podanie Kiyoshi Nakataniego na długi słupek a tam Tomoki Fujikawa nie sięgnął piłki. W 17 minucie po kilku akcjach Pelikana dobrym strzałem popisał się Shotaro Okada, który minął zwodem rywala i z dystansu chybił. Concordia grała coraz szybciej, lepiej piłką, kontrolowała wydarzenia. Akcje gości odbijały się od obrony. W 23 minucie prostopadłe podanie Fujikawy do Zapaty, który zagrywa wzdłuż pola karnego, jednak nikt nie przejął tego zagrania.

Gdy wydawało się, że to Concordia zdobędzie bramkę w 35 minucie drugą żółtą kartkę dostał Raul Haro. Był wściekły na sędziego i schodząc z murawy kopnął w obudowę stadionu. To była okazja dla Pelikana i w 42 minucie Adrian Świątek dostał znakomite podanie prostopadłe, i wykorzystał sytuację sam na sam z Kamilem Hrynowieckim. To nie był koniec emocji. Chwilę potem ostry faul Piotra Komana i czerwona kartka dla zawodnika Pelikana.

W drugiej części Concordia atakowała. W 53 minucie zamieszanie w polu karnym i wszyscy kibice łapali się za głowy gdy Okada z bliska nie zdołał strzelić gola. Widać było kilkudziesięciometrową przestrzeń w środkowej formacji. Zespoły na zmianę atakowały. W 75 minucie wprowadzony Adolfo Fernandez dośrodkował w pole karne, jednak strzał jednego z piłkarzy gospodarzy został zablokowany. Wydawało się, że te dośrodkowania ze skrzydła będą wybijane przez obrońców do zakończenia spotkania. W doliczonym czasie upór Concordii okazał się opłacalny. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Fujikawa zaprezentował klasyczny japoński ukłon, witając się z rozgrywkami w drugiej lidze a zarazem zdobywając gola na wagę remisu z Pelikanem.

Jesus Vicente Gimenez (trener Concordii Elbląg): To był ważny mecz dla naszego zespołu. Mieliśmy kilkanaście okazji do zdobycia gola. Zespół zaprezentował się tak, jak bym chciał.

Maciej Bartoszek (trener Pelikana Łowicz): Chciałbym pogratulować remisu zespołowi Concordii. Dużo zmian w obydwu klubach. Dla mnie mecz mojego zespołu był dużą niewiadomą. Skupiłem się przede wszystkim na ustawieniu. Były momenty tego co bym chciał jednak było również dużo elementów, których nie chciałbym oglądać w poczynaniach zespołu. Trochę martwi mnie forma niektórych piłkarzy. Rywal był niewiadomą. Najbardziej obawiałem się szybkości tych zawodników względem mojej drużyny. W końcówce ruchliwy zespół gospodarzy zdobył bramkę.


Concordia Elbląg - Pelikan Łowicz 1-1 (0-1)

Bramki: Fujikawa 90 +1. - Świątek 42.

Żółte kartki: Haro - Koman, Solecki, Adamczyk

Czerwone kartki: Haro 35. - Koman 43

Concordia: Hrynowiecki – Burzyński, Garcia, Tomczuk (85. Galeniewski), Nakatani, Okada, Hector (71. Adolfo), Juanma, Haro, Fujikawa, Zapata.

Pelikan: Perzyna – Kowalczyk, Brodecki, Dremliuk, Derbich, Wyszogrodzki (76. Ekwueme), Koman, Solecki (71. Golański), Adamczyk, Świątek (61. Gamla), Bojańczyk (81. Pomianowski).
 

oceń wątek 9 0 zgłoś do moderacji
2014-03-09 16:41 36%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez balcerek
hahaha Tłumy!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 5 9 zgłoś do moderacji
2014-03-09 18:04 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Bolek
Bylem na meczu.Ludzi może z 200. Mecz taki sobie ale podziwiam zawodników Concordii za waleczność do końca. Potrafią walczyć, robić swoje. Super zespół.
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2014-03-09 18:38 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez piknik
Byłem na meczu ludzi wpuszczali tylko na te zadaszone trybuny które były pełne, a nie wiem ile tam jest siedzisk;) Aha i wcale nie było ciepło w cieniu wymarzłem nieźle;)
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2014-03-09 19:04 43%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Fuerraaaa
O tym tłumie to chyba napisał niezły tłumok
odpowiedz oceń post 6 8 zgłoś do moderacji
2014-03-09 20:55 67%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Kibic
Polacy tylko potrafią wyśmiewać!
Tak naprawdę to nasze dzieci powinny uczyć
Sie profesjonalnego podejścia do uprawiania
Piłki nożnej. Oprócz tego, ze trzeba dobrze grać
Trzeba być też dobrym człowiekiem, a nie PANEM
PIŁKARZEM. Hiszpania jest najlepsza na świecie
Bo oni zaper....., a nie tylko przychodzą na trening.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2014-03-09 23:06 22%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Matys
Panie Romanowicz dawaj Pan do Concordi ze swoją
kasą:) za polowe wydanych pieniedzy na OE bedzie
Pan miał 10x lepszy zespół. Za dużo ma Pan w klubie
Ludzi którzy się nie nadają a kasę ciągną!
Pewnie połowy Pan nie wie ci sie w klubie dzieje.
W conce zarabiają tylko trenerzy! A pracownica z biura ...., mało kto jest tam poważny. Tylko stołki.
odpowiedz oceń post 2 7 zgłoś do moderacji
2014-03-10 15:59 25%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez uuu
Bolek - nie wiem na jakim meczu Ty byles ze widziales tylko 200 kibicow ale chyba nie w elblagu.
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-04-02 16:13 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez KOLO
co za ..... prowadz ta strone sportowa .Ja sie czyta jego komentarze to az mi sie wegiel sam w piwnicy przewraca na druga strona .ZALOZNY ....
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.