najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Elbląg. Dwugłos w sprawie otwartego basenu, przy ul. Spacerowej
2019-09-03 11:39 100%

Elbląg. Dwugłos w sprawie otwartego basenu, przy ul. Spacerowej

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Radny Rafał Traks pyta o rozwiązanie problemu braku otwartego basenu (kąpieliska). Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że teraz nie jest możliwa rewitalizacja obiektu, ale w „dalszej perspektywie zamierza się starać o środki unijne” na ten cel. 

Radny Rafał Traks w interpelacji dot. braku otwartego basenu (kąpieliska) pyta Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga:

Czy podczas najbliższych sesji Rady Miejskiej przedstawi Pan propozycję rozwiązania problemu braku otwartego basenu (kąpieliska)  dla mieszkańców Elbląga, ewentualnie rozpocznie debatę?

Czy jest Pan za tym, by w Elblągu stworzyć takie otwarte  baseny osiedlowe, jak w Toruniu, na następny sezon wakacyjny zanim ruszy wielka inwestycja dużego kąpieliska? 

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga w odpowiedzi, na początek przypomina losy kąpieliska przy ul. Spacerowej. W 2012  roku wyłączono je z eksploatacji. Potem złożony został wniosek o unijne pieniądze na rewitalizację obiektu, ale nie udało się zdobyć dofinansowania. Na razie nie ma możliwości uzyskania go. 

W dalszej perspektywie zamierzam się starać o środki unijne na działania związane z rewitalizacją kąpieliska miejskiego

- obiecuje prezydent Elbląga. I dodaje:

Priorytetem moich działań jest budowa kompleksu, nie przewiduję budowy innych małych basenów osiedlowych. 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2019-09-03 12:09 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez arczi
nie ma pan Rafał poważniejszych tematów na zimę ? obok stoi basen, ale nie, musi być i drugi. politycy PiSu byli tacy żarliwi ws. wiaduktu na zatorze ? Skończyło się na gadaniu i rozpatrywaniu opcji, a obecny prezydent po prostu wziął zrobił i jest. Bez pogadanek i pompowanego PRu.
odpowiedz oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2019-09-03 12:59 54%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez 20 litrów ludowego spirytusu
Były listonosz niech najpierw przeprosi mieszkańców miasta i nie tylko - za popieranie kłamstwa i fałszowania dokumentów przez swego partyjnego guru.
odpowiedz oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
2019-09-03 14:19 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez pływak
Basen musi być i basta!!!!
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2019-09-03 15:32 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez wkurzony
do d... z takim włodarzem!!!!!!!!!!!!!!!!!Elbląga
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2019-09-06 14:05 33%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Piekarczyk
A co Prezydent może? Cudotwórca??? Też człowiek ma uwiązane ręce. Poczytajcie kilka artykułów m.in. tu choćby o przekopie mierzei z dialogiem SAMORZĄD - RZĄD Polecam
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2019-09-03 15:39 20%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez %$%$%$
" ZAMIERZA SIĘ STARAĆ " ze wzruszenia nie mogę podnieść się z podłogi
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2019-09-06 14:07 0%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Piekarczyk
to może jakąś ścierkę zawczasu, czy papier toaletowy - ale rozumiem , że już po fakcie ;)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2019-09-03 18:00 67%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Do_pomorskiego
Od 1999 r. wmawia nam się kłamliwie, że z Olszczynem nam lepiej, bo:" to województwo jest bardziej dotowane z Unii, a jako drugie miasto jesteśmy drudzy w kolejce". A tymczasem - Bażantarnia nadal brak kasy, miasto nie ma kasy na przejęcie Góry chrobrego, na amfiteatr i basen itd. A wszystko w woj. niby nastawionym na turystykę. To, jak to jest z tymi naszymi wielkimi szansami z woj. szuwarowo-bagiennym? No przecież jesteśmy drudzy w najbardziej dotowanym województwie! :) A tymczasem wmawia nam się - również kłamliwie - że w pomorskim bylibyśmy, uwaga, 10-tym miastem :) Czyżby te osoby nie wiedziały, że raczej 3. (po Gdańsku i Gdyni) ewentualnie 2. po całym Trójmieście. Poza tym nawet taki n-ty wielkością Nowy Dwór ma kasę na rewitalizację wąskotorówki. A wszystko w biednym pomorskim z pazernym Gdańskiem. Pomijam już odwieczną przynależność "geograficzno-historyczną" Elbląga do Wybrzeża. Wszak to z Gdańskiem dzielimy wspólną krainę geograficzną - Żuławy Wiślane. Z Olszczynem nic...
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2019-09-04 03:25 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Albert Pierrepoint
Dajcie ludziom pracę dobrze płatną to podatki zostaną w mieście. A unię to ja mam w d.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2019-09-05 15:27 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Marco
Dawaj Basen!!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2019-09-06 14:02 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Piekarczyk
Zdawkowy bardzo materiał .... Ale być może o to tu chodziło Nie spodziewałem się po przeczytaniu nagłówka. Ale rozumiem, że taki był cel Pani redaktor. ( dwugłos)

Wiadomo , że nie będzie pieniędzy To raczej logiczne W przyszłym roku szykujmy się na duże cięcia Obietnice sięgnęły apogeum A może się mylę? Może można dalej, więcej? Myślę, że przy obecnym okresie "łapania +" wyborców sporo się im dało i trzeba będzie zabrać . Środki unijne???? Chciałbym bardzo, ale jakoś nie wierzę zwłaszcza przy obecnej polityce zew.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2019-09-09 17:53 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Nasz szalony doręczyciel jak zawsze błyszczy refleksem – jak była rozmowa o Górze Chrobrego doprowadził do jej odroczenia i obiekt przez rok był nieczynny. Dziś nasz doręczyciel wraca do tematu aktualnego w roku 2013 gdy zapadała decyzja o budowie CRW Dolinka. Można było rewitalizować basen otwarty ? Jerzy Wilk bardzo słusznie zdecydował budować obiekt całoroczny i dziś bicie piany o brak kąpieliska otwartego przypomina doręczenia zaproszenia na ślub w tydzień po pogrzebie „panny młodej”….
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.