najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Elbląg zyska tor dla drifciarzy?
2017-02-15 14:15 100%

Elbląg zyska tor dla drifciarzy?

rozpoczęty ponad rok temu przez Maciej Markowski

Na co dzień nie mieszka w Elblągu, tylko zagranicą - w Wielkiej Brytanii. To właśnie za kanałem La Manche podpatrzył i zainteresował się driftem, czyli pochodzącą z Japonii techniką jazdy opartą na kontrolowany poślizgu. Michał Kruszyński, bo o nim mowa, chciałby, żeby także w jego rodzinnym mieście taki tor funkcjonował i w związku z tym zwrócił się z tym do elbląskich urzędników. Motoryzacyjny pasjonat jest przekonany, że organizowanie tego typu wydarzeń pomogłoby ściągnąć do miasta ludzi z innych części Polski, gdzie tego typu imprezy są bardzo popularne. Władze miejskie odpowiedziały na prośbę elblążanina i na początku marca dojdzie do spotkania w tej sprawie.

Michał Kruszyński chciałby od Miasta uzyskać kawałek terenu, na którym mogliby uczyć się tej bardzo trudnej techniki jazdy wszyscy nią zainteresowani. Drift to młody sport, ale bardzo dynamicznie się rozwijający i dlatego elblążanin nie ma wątpliwości, że przyciągnąłby wielu chętnych, nie tylko z samego Elbląga.

- Zainteresowanie przyszło z zagranicy. Sam bardzo chciałbym się nauczyć driftować dokładniej. Do Elbląga z pewnością przyjeżdżaliby ludzie z innych miast, przez co nasze stałoby się popularniejsze, nie wspominając o zysku. To jest bardzo dobrze rozwijający się sport i na pewno wiele osób chciałoby spróbować czegoś nowego, żeby - mówiąc potocznie - wypuścić z siebie nieco adrenaliny - wyjaśnia Michał Kruszyński.

Pomysłodawca stworzenia toru driftowego nie ma wątpliwości, że uczenie się tej trudnej techniki jazdy przyniosłoby także korzyści dla sprawności kierujących na co dzień, a co za tym idzie, zmniejszenia ryzyka wypadków na drogach.

- Dzięki driftowi można nauczyć się, jak wyjść cało z poślizgu. Tego typu umiejętności za kółkiem pozwoliłyby na zmniejszenie liczby wypadków na ulicach naszego miasta - mówi elblążanin.

Takimi argumentami ma nadzieję przekonać miejskich urzędników, aby przyznali pod ten cel kawałek terenu, na którym mogliby się zbierać cyklicznie zainteresowani driftem motomaniacy.

- Myślałem o dawnej jednostce wojskowej przy ulicy Lotniczej - zdradza Michał Kruszyński. - To nie musi być jednak to miejsce. Nie widzę problemu, aby dostosować się do miejsca wyznaczonego przez Miasto.

Czy marzenia młodego elblążanin się ziszczą, dowiemy się pewnie na początku marca. Wtedy też mają się odbyć rozmowy zainteresowanych stron. A Wy myślicie, że tor driftowy przydałby się w naszym mieście?

 

oceń wątek 7 0 zgłoś do moderacji
2017-02-15 21:50 44%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez John
Nie
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2017-02-15 23:07 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Kimar
John to siedz dalej przed tv ;) oczywiscie ze tak
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2017-02-17 10:56 33%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez John
Uprawiam aktywnie sport. Poprostu uwazam ze pomysł jest do dupy, będą to pieniądze wywalone w bloto
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2017-02-16 08:38 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez tick
co trzeci elblążanin mieszka w UK. Nie kumam po co ta informacja na początku.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2017-02-16 15:41 67%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Ormiel
Jeszcze jak by motocykliści mogli polatać po torze to było by świetnie :3
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
klark
2017-03-29 06:28 0%
6

Jaho

odpowiedziano ponad rok temu przez jaho

Oj przydałby się.


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.