najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Marcin Pszczółkowski
2013-02-17 15:47 71%

Elbląska Gala Sportu. Zobacz filmowe podsumowanie 2012 roku

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

To było prawdziwe multimedialne show. Na dużym ekranie, w sali kina Światowid, mogliśmy oglądać filmowe skróty najważniejszych wydarzeń sportowych, które odbyły się w naszym mieście w 2012 r. Również prezentacje nagrodzonych sportowców zostały przedstawione w formie krótkich obrazów. Gala Sportu robiła naprawdę profesjonalne wrażenie.

16 lutego sala kina Światowid pękała w szwach. Na zaproszenie prezydenta Grzegorza Nowaczyka na Galę Sportu przybyli elbląscy sportowcy oraz działacze naszych lokalnych klubów. Byli również parlamentarzyści z naszego miasta, radni miejscy, przedstawiciele elbląskich firm i przedsiębiorstw miejskich. Jednak najważniejsi w tym dniu byli Oni, czyli Ci, którzy przez cały 2012 rok dostarczali nam radości ze zwycięstw, emocji wynikającej z rywalizacji sportowej i czasami też smutku i goryczy porażki. Elbląscy sportowcy i działacze sportowi spotkali się dziś na najważniejszym wydarzeniu w roku, czyli Elbląskiej Gali Sportu.

Na początku dla zebranych wystąpił elbląski zespół muzyczny „Alaya”, który zaprezentował repertuar z gatunku poezji śpiewanej. Samą Galę prowadzili Hanna Szuszkiewicz i Adam Matwiejczuk.

Zebranych gości przywitał prezydent miasta Grzegorz Nowaczyk, który zauważył, iż ubiegły rok obfitował w wiele ważnych, także dla Elbląga wydarzeń sportowych.

- W 2012 r. mieliśmy zarówno Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, których współgospodarzem była Polska, jak i Olimpiadę oraz Paraolimpiadę. Także w naszym mieście działo się bardzo dużych wydarzeń sportowych. Razem z moimi współpracownikami policzyliśmy, że takich wydarzeń było prawie 100. Co trzy dni odbywała się w Elblągu impreza sportowa – mówił prezydent miasta Grzegorz Nowaczyk. – W tym roku również czeka nas dużo wspaniałych wydarzeń. Mogę już powiedzieć, że Elbląg będzie gospodarzem meczu polskich piłkarek ręcznych z reprezentacją Szwecji, w ramach Mistrzostw Świata Piłki Ręcznej Kobiet. Miasto wiele też robi dla rozwoju sportu. Mamy 7 Orlików, rozpoczynamy budowę nowoczesnego kompleksu sportowego przy ul. Agrykola, wybudowaliśmy nową marinę żeglarską, będziemy budowali profesjonalny skatepark. Dzieje się bardzo dużo i nie mamy się czego wstydzić. Jak mówi znane powiedzenie, o sukcesie decyduje 1 procent talentu i 99 procent ciężkiej pracy. Dziś będziemy ciężką pracę naszych sportowców nagradzali.

Jako pierwsi nagrody otrzymali sportowcy seniorzy skupieni w Klubie Sportowym „Nestora”. Nagroda w ich imieniu odbierała nasza słynna olimpijka Helena Pilejczyk, która stwierdziła, że nawet po 50 latach od zdobycia przez nią olimpijskiego złota mieszkańcy miasta jeszcze o tym pamiętają.

- Spotykają mnie na ulicy i o tym wspominają. To bardzo sympatyczne – dodała Helena Pilejczyk.

Kolejna nagrodzona, weteranka lekkoatletyki Marianna Biskup stwierdziła w materiale filmowym, że nadal startuje w zawodach dla seniorów ponieważ nie potrafi usiedzieć w domu i być tylko sportowym kibicem. Potrzebuje tych emocji do życia.

- Mąż mnie cały czas motywuje przed kolejnymi zawodami. Powtarza, że dam radę, no i daję – dodała Marianna Biskup. - Podejmuję kolejne wyzwania.

Następnie przyszedł czas na wręczanie nagród dla pozostałych elbląskich sportowców.

Nagrody prezydenta miasta Elbląga za osiągniecia w 2012 r. otrzymali: Marianna Biskup (lekkoatletyka), Sandra Kruk i Żaneta Cieśla (boks),  Kamil Stemplewski (trener - boks) , Patrycja Grześkowiak (karate), Igor Janik (szachy), Wojciech Załuski (kajakarstwo), dyrektor Klubu IKS „Atak” Aneta Rękas-Woźna oraz reprezentanci piłki siatkowej na siedząco i plażowej piłki siatkowej na stojąco, Antoni Czyżyk (taniec), Grzegorz Rajkowski (podnoszenie ciężarów), Maciej Bobek (piłka nożna), Wladimir Paszyc, Jerzy Kruszewski (piłka ręczna), Andrzej Basista (organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych na rzecz Elbląga).

Zebrani w sali Kina Światowid minutą ciszy uczcili pamięć tych sportowców, których już między nami nie ma: Franciszek Wiśniewski, Jacenty Zych, Mieczysław Pleśniak.

Zapraszamy do obejrzenia sportowego podsumowania 2012 roku.

 

Redakcja elblag.net była współrealizatorem oraz patronem medialnym Elbląskiej Gali Sportu 2013.

 

oceń wątek 32 13 zgłoś do moderacji
rwel
2013-02-16 20:48 81%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez rwel
miszczuRedachtorze ~ wypowiedź niewątpliwie przesympatycznej Pani Marianny została odtworzona na filmowych skrótach ..jedynie nagradzany Pan Basista przedłużył swą mową ten jaaakże przydługi 'szoł'
odpowiedz oceń post 13 3 zgłoś do moderacji
2013-02-16 20:54 28%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Informujemy, że komentarze niecmerytoryczne, nie odnoszące się do tematu, obraźliwe dla innych, nie będą zamieszczane. Redakcja
odpowiedz oceń post 7 18 zgłoś do moderacji
rwel
2013-02-16 21:12 86%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez rwel
ponieważ jedynym komentem do tego artykułu jest moja wypowiedź, w której merytorycznie zwróciłem uwagę autorowi, że podał wypowiedź Pani Marianny, jaką osobiście nie wypowiedziała podczas Gali Sportu - więc zapytuję się: Panie Mariuszu Lewandowski, czy ma Pan jakąś merytoryczną wypowiedź ad vocem, czy n-ty raz musi Pan po prostu zaistnieć (..czuć się obrażonym;)
P.S. Zapomniałem zacząć od szczerych wyrazów uznania dla pasji wszystkich elbląskich sportowców i działaczy - za co teraz przepraszam i z głębi serca wyrażam swój podziw i największe moje uznanie.
oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2013-02-16 21:12 14%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez rock
Mając patronat wydziergaliście taki mini-artykuł? Żenada
odpowiedz oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2013-02-16 21:18 67%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez redakcja
Jako patroni medialni informujemy, że to dopiero pierwszy materiał. Będą kolejne na ten temat, w tym materiały video. Zapraszamy do odwiedzania elblag.net i tego materiału.
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
rwel
2013-02-16 21:35 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez rwel
zdjęcia najmłodszychSportowców w judogach przesłodkie! Jakże dające nam wszystkim Nadzieję ..i do myślenia władziEl
odpowiedz oceń post 11 0 zgłoś do moderacji
2013-02-16 22:08 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez :)
czy będzie udostępniona lista wszystkich nagrodzonych?
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2013-02-16 22:14 75%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
Cytat. "Gala Sportu robiła naprawdę profesjonalne wrażenie". Ta relacja niestety nie
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2013-02-17 08:12 40%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Kary
Czy pan redaktor widział kiedyś multimedialne show? Wątpię....
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-02-17 12:22 60%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez syliwa29
a Ty widziałeś kiedyś w Elblągu multimedialne show ?
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-02-17 08:16 29%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Kary
Cytat: "Na zaproszenie prezydenta miasta Elbląga"- panie redaktorze piszę się: Na zaproszenie prezydenta Elbląga lub druga forma: Na zaproszenie prezydenta miasta Elbląg.
Czego was w tych szkołach uczą...?
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-02-17 09:24 60%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez hela
czy napiszesz też Rada Miasta Elbląg? Czy też poprawna będzie Rada Miasta Elbląga? Podobnie ma się rzecz z prezydentem miasta Elbląga - tu forma również jest poprawna. Aby dawać rady najpierw samemu trzeba trochę przypomnieć sobie zasady.
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-02-17 10:48 100%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Bogdan
Please do not feed the trolls
oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2013-02-17 11:36 75%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez Kary
@hela- oczywiście, że Rada Miasta Elbląg, Radni Miasta Elbląg etc
oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
eijk
2013-02-17 12:15 100%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Wszelkie występujące zwroty zostały do nas przekazane w formie scenariusza - nie ingerowaliśmy w treść...
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2013-02-17 13:29 0%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez prof.
Poprawna forma stosowana w J. Polskim to prezydenta miasta Elbląga. Kłania się odmiana jak widzę. Niepoprawna forma to prezydenta miasta Elbląg albo rady miasta Elbląg to formy niepoprawne językowo.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2013-02-17 10:33 36%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Galowicz
Byłem na gali i multimedialnego show to nie widziałem te filmy były bardzo kiepskie jakość słaba materiały video zdjęciami zastąpione kalejdoskop to część nie na temat musi sie rozeznać w temacie wcześniej zanim sie czegoś podejmiecie bo aż wstyd takie wydarzenie promować takimi słabymi filmami
odpowiedz oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
eijk
2013-02-17 12:21 86%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Filmy to filmy - elementy multimedialne bardziej oznaczały w artykule otoczkę graficzną. Niestety sport w Elblągu traktowany jest przez media po macoszemu. Nie ma normalnej instytucji, która posiadałaby dobrą bazę filmów z wydarzeń sportowych. Filmy, które udało się zdobyć pochodziły od klubów, telewizji elbląskiej oraz z UM. Elblag.net powstał dopiero w grudniu 2012 - nie dysponował w związku z tym archiwum wydarzeń sportowych z 2012 roku. Jest co prawda jedna instytucja w elblągu, która działa na korzyść społeczeństwa (teoretycznie) i posiadała większość materiałów ale nie chciała ich udostępnić na potrzeby gali czy to za darmo czy to za pieniądze. Powyższy komentarz pochodzi mam wrażenie właśnie od tej firmy. Nie mniej jednak wszyscy którzy wypowiadali się na temat otoczki graficznej gali wyrażali pozytywne opinie i skok jakościowy w porównaniu z rokiem poprzednim.
oceń post 6 1 zgłoś do moderacji
2013-02-17 14:45 30%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Kary
@eijk- hmhmhmh- z tego rozumiem, że elblag.net uprawia metody dziennikarstwa, które nazywam kontrolowanym – ctrl C, ctrl V.
:-)
oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
eijk
2013-02-18 21:41 100%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
z tego wynika że słowo rozumiem - używasz bez zrozumienia - czyt. nie rozumiesz :) Przygotowanie materiałów powierzonych, nie ma nic wspólnego z pracą redakcji ani patronatem miedialnym. Jeśli nie podobała Ci się otoczka graficzna, dźwięki, efekty przejść video itp - to możesz komentować naszą pracę. W kalejdoskopie w 95% musieliśmy użyć cudzy - powierzony materiał. Bo firma, która w Elblągu działa na jego rzecz i w Elblążanach widzi beneficjentów - nie była zainteresowana sprzedażą swoich "dobrych" materiałów ani tym bardziej ich udostępnieniem. To nie ma znaczenia w sumie. Jeśli za rok odbędzie się gala i zostaniemy zaproszenie do jej współorganizacji (pod tym samym kątem) - będziemy posiadać dużo lepsze materiały...
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2013-02-17 10:58 60%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez dzefrej kot
Nie ma takiej dyscypliny sportowej jak lekka atletyka. Jest lekkoatletyka.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-02-17 11:13 100%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez redakcja
Dziękujemy za uwagę - poprawione.
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2013-02-17 12:13 100%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez polonista
lekka atletyka występuje na równi z lekkoatletyką. Proszę sprawdzić w słowniku jęz. polskiego
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2013-02-17 17:54 75%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez miłośnik j.
SZKODA, ŻE W REPORTAŻU NIE MA INFORMACJI O OGÓLNOPOLSKICH OTWARTYCH MISTRZOSTWACH ELBLĄGA DZIECI I MŁODZIKÓW W JUDO

IM. CZESŁAWA MISIUKA

W dniu 12.05.2012r. w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu, odbyły się OGÓLNOPOLSKIE OTWARTE MISTRZOSTWA ELBLĄGA DZIECI I MŁODZIKÓW W JUDO IM. CZESŁAWA MISIUKA.

W turnieju rozgrywanym na czterech matach wystartowało 252 zawodników i zawodniczek z 21 klubów Elbląga, Gdańska, Gdyni, Kończewa, Grudziądza, Olsztyna, Koszalina, Słupska, Warszawy, Ełku, Wrześcia, Ostródy, Szubina, Żukowa i Braniewa.
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2013-02-17 20:23 9%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez Edward Pukin
Przez dwa letnie miesiące - lipiec i sierpień 2012 r. rozgrywany był w Elblągu turniej tenisowy GRAND PRIX - Elbląg 2012 o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta zakończony we wrześniu turniejem MASTERS. Turniej był relacjonowany przez redakcję sportową Telewizji Powszechnej i elbląskie media. Zwycięzcą cyklu został Andrzej Gajewski z Gdańska, który w finale pokonał elblążanina Radosława Łuczaka. Sami tenisiści i sponsorzy prywatni finansowali organizację turnieju i nagrody pieniężne a Puchar Przechodni stoi w gabinecie Prezydenta w oczekiwaniu na kolejnego zwycięzcę. Gratulując sportowcom, a szczególnie tym, którzy sławili w ubiegłym roku nasze miasto, nie sposób nie dostrzec koterii i poplecznictwa w nagradzaniu, zastosowanym zresztą nie tylko w przypadku Gali Sportu. Czy wobec takiego postrzegania przez władze społecznej roli i pracy wielu różnych działaczy, warto angażować siły i środki ? - ktoś zapyta. Odpowiem, że jednak warto gdyż ci, którzy tego nie dostrzegli lub nie chcą dostrzec, nie są w stanie zniechęcić - nie tylko mnie, do społecznej aktywności tym bardziej, że robimy to z przekonaniem dla mieszkańców i dla naszego miasta.
odpowiedz oceń post 1 10 zgłoś do moderacji
2013-02-17 22:24 0%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Red
Brak na koniec filmu informacji o realizatorze materialu
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
2013-02-18 12:39 100%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez do Pukina
Jak się czyta te twoje mądrości to naprawdę mam wile wątpliwości ......Masz racje twoje "działanie" oceniło i oceni społeczeństwo jeśli uznają, że wart. Żałosne miotanie się u8dowadnia to co mówią inni.
odpowiedz oceń post 8 0 zgłoś do moderacji
2013-03-02 22:38 0%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez kocham was
Szczególne gratulacje dla elbląskich judoków za gorące przyjęcie ,,wybitnego" sportowca,Wojciecha Janika,,fachowca" , ,,trenera"do swojego,,elitarnego" grona. Pewnie za jego błyskotliwą karierę sportową, umiejętności w ,,sztukach walk wszelakich" przede wszystkim za jego 20 letni ,,dorobek " zagraniczny, ale jaja......
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.