najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Jacek Gmoch wspiera wydanie książki elblążanina. Zachęcamy do licytacji! (+ wideo)
2019-05-10 18:45 100%

Jacek Gmoch wspiera wydanie książki elblążanina. Zachęcamy do licytacji! (+ wideo)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Sylwetki Jacka Gmocha chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Były selekecjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz znakomity piłkarz postanowił wesprzeć wydanie pozycji elbląskiego dziennikarza i filmowca Sławomira Malinowskiego, wystawiając na licytację trzy książki pt. „Najlepszy trener na świecie”. 

Przypomnijmy, że niedawno elblążanin napisał książkę „Telewizja Dziewcząt i Chłopców – złota karta Telewizji Polskiej”, dzięki której wielu z naszych Czytelników będzie mogło wyruszyć w podróż do krainy dzieciństwa. Na jej wydanie potrzebne jest 9 tys. zł.

„Zwierzyniec”, „Piątek z Pankracym”, „Zrób to sam”, „Latający Holender”, „Liga Entuzjastów Wakacji”, „Niewidzialna Ręka”, „Telewizyjny Klub Pancernych”, „Ekran z Bratkiem”, „Teleferie”, „Teleranek” – dla dzisiejszych 30, 40, 50 i 60-latków te nazwy są synonimem wspaniałego dzieciństwa. Cykle wymyślone zostały w latach 60. i 70. w ramach Telewizji Dziewcząt i Chłopców (TDC), za którą odpowiadał Maciej Zimiński. Sławomir Malinowski napisał książkę o wspaniałych programach i ludziach, którzy te programy tworzyli. Ma ona walor edukacyjny, jest także cegiełką dla osób tworzących przekaz, który zmienił (na lepsze) życie, ukształtował wielu młodych wówczas Polaków. 

O książce więcej Sławomira Malinowskiego możecie przyczytać w naszym artykule, który opublikowaliśmy jakiś czas temu.

Dlaczego Jacek Gmoch postanowił zaangazować się pomoc w sprawie zebrania funduszy na wydanie książki o Telewizji Dziewczący i Chłopców możecie dowiedzieć się z załączonego poniżej materiału filmowego. Dziś tylko przypomnimy, że legendarny piłkarz w latach 60-tych XX wieku uczył w „Ekranie z Bratkiem” historii piłki nożnej, techniki oraz taktyki. To dzięki Telewizji Dziewcząt i Chłopców w całym kraju, w tysiącach miast, miasteczek i wsi rozgrywano turniej o „Złotą piłkę”. Tam tysiące młodych ludzi zdobywało pierwsze piłkarskie ostrogi.

Książka „Najlepszy trener na świecie” to wywiad rzeka, który przeprowadzili Arkadiusz Bartosiak i  Łukasza Klinke  z legendarnym piłkarzem i selekcjonerem kadry narodowej Jackiem Gmochem, który mówi o piłce, zawodnikach i trenerach, dawnych i obecnych, politycznych i biznesowych relacjach w sporcie, pracy trenera w Europie i w Ameryce.  Ze wspomnień legendarnego piłkarz i szkoleniowca wyłania się barwny, żywy obraz środowiska piłkarskiego, oraz całej epoki tej dyscypliny, kiedy to reprezentacja Polski należała do światowej czołówki.

Jacek Gmoch wspiera wydanie książki, która ma się ukazać pod koniec 2019 r. Przeznaczył na aukcję trzy egzemplarze swojej najnowszej książki. Osoba, która zaoferuje najwyższą cenę (po przekroczeniu kwoty minimalnej) otrzyma książkę nie tylko z autografem Jacka Gmocha, ale i imienną dedykacją! Cały zysk zostanie przeznaczony na wydanie książki o TDC.

Link do aukcji

Pierwsza aukcja trwa do 16 maja 2019 roku.

Druga aukcja rozpocznie się1 czerwca  2019 roku.

Trzecia aukcja rozpocznie 1 lipca 2019 roku.

W ciągu dwóch tygodni po rozstrzygnięciu każdej z aukcji zwycięzca otrzyma na adres domowy książkę z autografem i imienną dedykacją Jacka Gmocha.

Jeżeli zaś chcecie wesprzeć wydanie książki nie biorąc udziału w aukcji, zapraszamy do portalu: www.zrzutka.pl/tdc

Zobacz wideo

oceń wątek 4 0 zgłoś do moderacji
2019-05-09 08:32 16%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez wzruszające doprawdy
He he tyle czasu trwa ZRZUTA takiej wspaniałej pozycji i uzbierano żz 1/3 kwoty mówi wam to coś? Brawo Wy!
odpowiedz oceń post 10 51 zgłoś do moderacji
2019-05-09 11:59 88%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez dolar
do "wzruszające doprawdy" . Cymbałów nie brakuje, a tutaj jak widac od czasu do czasu jakis zamiesci komentarz. 1/3 kwoty to dobry wynik. Gdybys gosciu nie wiedział wiekszość takich akcji niewypala. Ta idzie dobrze i to cie boli. Niech boli. Cymbala wszystko boli. Jak naprzykład poparcie Gmocha dla książki Malinowskiego. Kapewu?
odpowiedz oceń post 56 8 zgłoś do moderacji
2019-05-10 08:56 33%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez marka
Pajacu abyś nie skończył jak ten dolar usa. Kapewu frajerze?
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2019-05-09 13:02 14%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez hahaha
kredyt, znowu żebracy, idz pod kościół
odpowiedz oceń post 9 56 zgłoś do moderacji
2019-05-10 19:42 76%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Robi
No, no, no. Jestem pod wrażeniem. Legenda polskiej piłki nożnej popiera pana Sławomira. Gratuluję. To powód do dumy. I życzę powodzenia.
odpowiedz oceń post 22 7 zgłoś do moderacji
2019-05-11 15:10 72%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Gibas
Gnoch i Malinowski. Nie macie sumienia? Przecież elbląskie szmule tchawice sobie przegryzą z zawiści. Po nocach spać nie będą jak wam dokopać bo tylko tak mogą zaistnieć. Czym zabysną w tym grajdole? Miejcie dla nich choć trochę miłosierdzia. Proszę
odpowiedz oceń post 13 5 zgłoś do moderacji
2019-05-12 22:17 25%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez dolar
Słuszna diagnoza Gibas. Szkoda na nich czasu.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2019-05-11 16:15 20%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Żałosne!
Coś ciężko idzie zbieranie pomimo takiego "wielkiego " wsparcia?!
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2019-05-13 07:18 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Regina
Życzę z całego serca powodzenia i czekam na książkę bo to również moje dzieciństwo.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.