najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Janusz Buczkowski odchodzi z Olimpii? Czuję się rozczarowany
2015-07-01 11:14 85%

Janusz Buczkowski odchodzi z Olimpii? Czuję się rozczarowany

rozpoczęty ponad rok temu przez Michał Libuda

W Olimpii Elbląg zmiany trenerów. Oczywiści nie dotyczą zespołu trenera Adama Borosa. Te zmiany odnoszą się do niektórych trenerskich stanowisk na zupełnie innych szczeblach klubowej hierarchii. W związku z tym pracę w Olimpii najprawdopodobniej zakończy trener Janusz Buczkowski. Dodajmy, że jest tym faktem bardzo rozczarowany.

Trener Janusz Buczkowski to postać znana, szanowana przez środowisko piłkarskie w naszym mieście. Wychowanek klubu, który poprzez wszystkie etapy grup młodzieżowych trafił do pierwszego składu Olimpii. Na zapleczu Ekstraklasy zagrał ponad 150 spotkań w barwach Żółto Biało Niebieskich. Na dodatek to wielokrotny kapitan zespołu.

W poprzednim sezonie prowadził zespół juniorów młodszych. Wywalczył awans do rozgrywek makroregionalnych, a przedtem mistrzostwo województwa. To był efekt kilkuletniej pracy z tą młodzieżą, którą przygotował na taki poziom sportowy.

- Po zakończeniu sezonu 2014/2015, w którym moja drużyna z rocznika 1998/99 po raz pierwszy w historii uczestniczyła w rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorów młodszych, otrzymałem od prezesa Olimpii dwie propozycje pracy: trener juniorów starszych lub trener koordynator grup młodzieżowych (takie same propozycje dostał trener Dariusz Kaczmarczyk). Myślałem, że ze względu na swój staż pracy, doświadczenie zawodowe i uzyskane wyniki będę kontynuował pracę z tym rocznikiem. W ostatnich trzech latach z tym rocznikiem wygrałem ligę województwa warmińsko- mazurskiego, dwóch zawodników grających w mojej drużynie było na konsultacjach kadry narodowej, jeden z nich zadebiutował w oficjalnym spotkaniu reprezentacji Polski, a trzech moich zawodników zostało sprzedanych do Lechii Gdańsk – mówi trener Buczkowski.

- Oczywiste było dla mnie to, że jeśli nie zostanę trenerem juniorów starszych to obejmę funkcję trenera koordynatora grup młodzieżowych. Trenerem juniorów starszych został decyzją prezesa Dariusz Kaczmarczyk. W totalne osłupienie wprawiły mnie słowa prezesa, na trzy dni przed wygaśnięciem umowy z Olimpią, abym został trenerem rocznika 2003, a nie wcześniej proponowanym trenerem koordynatorem grup młodzieżowych. Tą decyzją prezesa klubu czuję się oszukany i rozczarowany – wyjaśnia trener Buczkowski.

Trzeba dodać, że tej funkcji nie chciał przyjąć trener Kaczmarczyk. Trener Buczkowski mówi, że w klubie po sezonie były dwa wakaty na opisane stanowiska. Trenerem juniorów starszych, mimo spadku z Centralnej Ligi Juniorów, jest nadal trener Kaczmarczyk. 

To wydaje się byłby dla trenera Buczkowskiego spadek w sportowej hierarchii. Trudno się dziwić jego reakcji – W klubie spędziłem ponad 30 lat jako zawodnik i trener,dlatego wydaje mi się, że zasługuję na szacunek ze strony prezesa.

Trener sugeruje, że nie wszyscy trenerzy w klubie są traktowani jednakowo. – W 2013 roku po połączeniu dwóch elbląskich klubów Olimpii i Olimpii 2004 jako trener byłem pełen optymizmu i nadziei na lepszy rozwój piłki nożnej w klubie. Myślałem, że trenerzy będą traktowani jednakowo. – mówi.

Trener przygotował ciekawą tabelę pokazującą jak przedstawia się podział trenerów w klubie.

Rocznik 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 – trener poprzednio pracował w Olimpii 2004 Elbląg, 2004 – K.S Olimpia Elbląg, 2005 – K.S. Olimpia Elbląg/ Olimpia 2004 Elbląg, 2006 – Concordia Elbląg/ K.S. Olimpia Elbląg, 2007 – Concordia Elbląg, 2008 – K.S Olimpia Elbląg, 2009 – Concordia Elbląg

Trochę to dziwne, że klub nie chce wykorzystać doświadczenia wychowanka Olimpii. Czy klub stać na to by rezygnować ze współpracy z trenerem posiadającym dyplom UEFA A, osiągającym w młodzieżowej piłce sukcesy? Trener bardzo dziękuje za czteroletnią współpracę zawodnikom rocznika 1998/99 i ich rodzicom.

oceń wątek 11 2 zgłoś do moderacji
2015-07-01 13:08 77%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Pele
Nareszcie !!!
odpowiedz oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2015-07-01 14:47 83%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez wesoły
Dziękujemy prezesie !
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2015-07-01 14:48 25%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez 99
To chłopaki dziś popiją
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2015-07-04 18:19 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez wąsacz
Już opite
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-07-01 15:34 87%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez pytacz
A pan dażył szacunkiem swoich zawodników ?
odpowiedz oceń post 13 2 zgłoś do moderacji
2015-07-01 16:34 71%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez lolek
Co prezes ma do rocznika 2003, że chciał ich ukrzywdzić ?!
odpowiedz oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2015-07-01 19:31 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez as
Ja też czuję się rozczarowany, od dawna!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-07-01 22:03 67%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez observer
żal.....nikt go nie lubi
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2015-07-01 22:07 75%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez kibic Olimpii
Chore jest to , że z naszej kochanej Olimpii robi się prywatny klubik dawny ZKS 2004 począwszy od prezesa księdza...brak słów
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2015-07-02 07:43 60%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez kibol
Janek! Trzeba umieć ze sceny zejść! Znów pokazałeś że nie masz klasy! Mam nadzieje że za Tobą pojdzie Twój promotor Jacek P.
odpowiedz oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2015-07-02 09:04 84%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Parafianin
Prezesa nareszcie oświecił Duch Święty !
odpowiedz oceń post 16 3 zgłoś do moderacji
2015-07-02 09:47 20%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez turban
ta cala olimpia to jedno wielkie szambo. zlikwidowac ta pilke kopana na nedznym poziomie a stadion przeksztalcic w lekkoatletyczny z pelnowymiarowa bieznia bo obecnie elblag nie istnieje na mapie kekkiej atletyki. dosc juz tego burdeliku na a8
odpowiedz oceń post 3 12 zgłoś do moderacji
2015-07-02 11:10 89%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Kierowca
Dyplom UEFA ? Czy każdy kto ma prawo jazdy jest dobrym kierowcą ?
odpowiedz oceń post 16 2 zgłoś do moderacji
2015-07-02 12:11 89%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Robak
Naucz się grać w drużynie, zawsze myślałeś tylko o sobie, nawet wtedy jak miałeś myśleć o innych.
odpowiedz oceń post 17 2 zgłoś do moderacji
2015-07-02 13:47 29%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez drużyna
Dziękujemy za wszystko trenerze!:)
odpowiedz oceń post 7 17 zgłoś do moderacji
2015-07-02 14:00 77%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Zdziwiony
Dziwne,że brakuje komentarzy zawodników z rocznika 98 wyrażających żal po odejściu trenera.
odpowiedz oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2015-07-02 14:45 25%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez JSrr
Janusz mocno wierzyłem ,że Twoja drużyna błyśnie w lidze ogólnopolskiej. To było jeszcze przed startem sezonu ,wtedy zabrali Ci trzech podstawowych grajcarów i było wiadomo ,że nici z wyniku. Teraz siurki ,co pewnie kopią sie po czołach ,bez charakteru ,obrzympałki ,żeluski mają czelność ujadać sprzed monitora.Nic to. Trzymaj sie i powodzenia. PS Ksiądz prezes juz się zbliża,juz puka do mych drzwi....
odpowiedz oceń post 8 24 zgłoś do moderacji
2015-07-02 17:50 68%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Fan piłki młodzieżowej
"...trzech podstawowych grajcarów..."
Bramkarz który przyszedł jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem od tego który opuścił drużynę.
"Podstawowy "pomocnik w meczach w których wystempował grał średnio 7 minut/mecz.
Napastnika szkoda,ale bardzo udanie zastąpił go Damian Kozak.
Co Ty wiesz_w nogach śpisz .
oceń post 17 8 zgłoś do moderacji
2015-07-02 16:25 31%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez DRUZYNA
Trener Janusz bardzo fajnie prowadził rocznik 98, tylko zabrali mu 3 zawodników do Lechii Gdansk, gdzie cały prezes Klubu kłócił sie o wielka kasę za transfer za zawodnika z Olimpii, a teraz ma czelność odmawiać Januszowi rocznik 98 szkoda bo to sĄ tylko sukcesy trenera. POWODZENIA !!!
odpowiedz oceń post 8 18 zgłoś do moderacji
2015-07-03 11:13 67%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Fan piłki młodzieżowej
Hahaha, chyba "DRUZYNA" nie brała udziału w zajęciach treningowych ani w meczach.
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2015-07-02 16:30 20%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez DRUZYNA
powodzenia
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2015-07-03 13:03 76%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez ludwik
Ktoś pisze że z drużyny odeszło trzech zawodników, ja bym powiedział że odeszło zdecydowanie więcej chłopców. Pytanie dlaczego odeszli, czy przez prezesa czy też dlatego że widzieli że nie ma szansy na dalszy krok do przodu u trenera który ma taki charakter.
odpowiedz oceń post 13 4 zgłoś do moderacji
2015-07-03 17:12 58%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez (L)
Jak by był tak dobry jak o sobie opowiada to już dawno nie pracował by z juniorami tylko prowadził drużyny conajmniej I ligowe. Trochę pokory człowieku. Komuna się skończyła i nic się Tobie nie nalezy bo masz legitymacje!!! Zamiast wylewać żale w gazecie zaciśnij poślady i do roboty. Jak normalnego człowieka z pracy zwolnią to rzadko chodzi po prasie i opisuje jaki to on nie jest poszkodowany. Klub piłkarski to teraz przedsiębiorstwo nie zależnie z czyjej kasy(sponsorów,miejskiej, rodziców) jest finansowany. Nie nadajesz się- zaproponowali gorsze stanowisko. Ciesz się,że taką propozycję dostałeś... wielu ludzi po 15-20 latach pracy w jednej firmie jest zwalnianych bo ktoś ma inną wizję rozwoju firmy i dana osoba nie pasuje mu do układanki. Tak także bylo z Tobą. Przykre ale prawdziwe. Nie każda Pani po pedagogice nadaje się do pracy z dziećmi. KU CHWALE WIELKIEJ OLIMPII
odpowiedz oceń post 14 10 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.