najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Mieszkańcy nie chcą szlabanów. Spółdzielnia nie odpuszcza
2015-02-19 10:19 92%

Mieszkańcy nie chcą szlabanów. Spółdzielnia nie odpuszcza

rozpoczęty ponad rok temu przez Michał Libuda

- W związku z możliwością pozyskania środków z Unii Europejskiej przedstawiamy Państwu propozycje montażu szlabanów ograniczających wjazd na osiedle osób nieuprawnionych – czytamy w piśmie, jakie zostało przesłane na jesień 2014 roku do mieszkańców osiedla Na Stoku przy ul. Robotniczej. Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka miała nadzieję na ich wybudowanie jednak mieszkańcy wyrazili swoją opinię.

Przypomnijmy, że Sielanka w formie ankiet zapytała mieszkańców czy zamierzają się zgodzić na budowę dwóch szlabanów. Miały one znajdować się między budynkami 128 i 168 oraz przy 162 gdzie jest wyjazd z osiedla. Pilot miał kosztować około 70 zł.

Mieszkańcy większością głosów odrzucili tę propozycję.

Jednak spółdzielnia nie zamierza zaniechać budowania szlabanów. W tym roku będą znów wysyłane drogą listowną informacje do lokatorów. Dlaczego spółdzielni tak zależy na ich budowie? Trudno na ten temat powiedzieć. Wydaje się, że osiedlowy głos nie zmienia się tak często jak chorągiewka na wietrze.
 

oceń wątek 12 1 zgłoś do moderacji
2015-02-19 11:39 73%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez przytulandia
wiadomo o co chodzi
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2015-02-19 11:43 78%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez życzliwy
" Dlaczego spółdzielni tak zależy na ich budowie? Trudno na ten temat powiedzieć." Zapomniałeś słówka jednego lub dwóch :)
A co do materiału, jak nie wybudują to kaska przepadnie, nie będzie co przytulić :)
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2015-02-19 12:10 78%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez gfff
Czyzby ktos zarabial na tym? Czy ktos z rodziny pracownika sielanki?
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2015-02-19 12:43 22%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez pil
zaszalałeś chłopie z tym artykułem
odpowiedz oceń post 2 7 zgłoś do moderacji
2015-02-19 13:10 67%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez mayk
Komuś nabijaja kasę.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2015-02-19 13:51 80%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez ella
Proszę się zainteresować szerzej tą sprawą. Też należę do tej spółdzielni. Przy okazji sprzedaży pilotów zainteresował mnie fakt, że Wykonawcą szlabanów jest firma z Gdynii, a piloty można było kupić w siedzibie filii firmy pod adresem odpowiadającym adresowi Spółdzielni. Kiedy zadzwoniłam się dowiedzieć w jaki sposób wyłoniony został Wykonawca szlabanów, mój rozmówca zapewniał mnie, że to solidna firma i że już wiele dla spółdzielni zrobili robót- wspomniał coś o wykonaniu i utrzymaniu domofonów. Potwierdził, że firma ta wynajmuje pomieszczenia od spółdzielni za opłatą i wyraził wdzięczność z tego powodu dla nich bo inaczej pomieszczenia stałby puste. Odpowiedzi na moje pytania odnośnie sposobu wyłonienia Wykonawcy nie uzyskałam, a dalsze drążenie tematu bardzo Pana bardzo denerwowało.
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2015-02-19 15:02 73%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Do mieszkanców SIELANKI
Możecie skorzystać z art. 296 Kodeksu Karnego i podać SIELANKĘ do sądu. Fundusze unijne nie są na szlabany.
odpowiedz oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2015-02-20 10:31 56%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez ella
Szlabany są finansowane z kieszeni mieszkańców
oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2015-02-21 17:48 43%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Do@ella
Znajoma mi pokazała kartkę ze spóldzielni nt.szlabanów. Jak wół było napisane , że to z funduszy unijnych, więc alo SIELANKa " wydaje" bezsensownie kasę , albo pan Szałachowski ma w rodzinie znajomego producenta szlabanów , któremu zleca robotę . innej możliwoście nie ma.
oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2015-02-19 15:04 50%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Snake
dostali kasę z ue więc muszą ją jakoś wykorzystać, nawet robiąc coś "na siłę"
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2015-02-19 15:39 35%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Mickeyy
Tak zle i tak nie dobrze... Te szlabany powstają po to by ograniczyc obecnosc obcych aut co ma na celu zwiększenie ilosci miejsc parkingowych jak i poziomu bezpieczeństwa na osiedlach. Ja jestem za!
odpowiedz oceń post 8 15 zgłoś do moderacji
2015-02-19 17:32 64%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Mieszkaniec innej spółdzielni
Samochody mieszkańców sielanki powinny mieć zakaz parkowania na terenach poza sielanką!!! Pod takim warunkiem się odgradzajcie szlabanami!!! Przez te wasze szlabany nie można nawet w odwiedziny pojechać.
oceń post 16 9 zgłoś do moderacji
2015-02-21 12:21 45%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez 12356
Jak to nie można przez szlabany pojechać w odwiedzin? Ja jeżdżę I rodzina mi szlaban otwier. Teraz mogę sobie wybrać miejsce parkingowe z posrod wielu a wcześniej wszystko było pozajmowane- nawet chodnik pod drzwiami klatki! Przed zalozeniem szlabanow nie moza było odwiedzić rodziny bo nie było gdzie zostawić samochodu. Musiałam jeździć autobusem który jedzie ponad 40 minut A samochodem jadę do 10 minu!
oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2015-02-19 15:39 60%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez to oczywiste
dlaczego zależy?
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2015-02-19 16:29 71%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez kizi
Tylko kasa się liczy. Montaż urządzeń, pilot po 70zł. W przypadku "chętnych" do oddzielenia się od spółdzielni będzie kłopot. Spółdzielnia się zabezpiecza na przyszłość, gdy prawo będzie ułatwiać odłączenie się tego tworu jakim jest to towarzystwo wzajemnej adoracji. Sielanka przoduje w wyawaniu kasy. Najpierw był fundusz termomodernizacyjny, teraz remontowy a ostatnio wymieniają stare nasadzenia na nowe, montują na osiedlach monitoring wizyjny co jest bezsensownym wydawaniem kasy.
odpowiedz oceń post 12 5 zgłoś do moderacji
2015-02-19 20:48 81%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Obsesja ? Były mieszkaniec .
Skąd ta mania odgradzania się osiedla od miasta ?? Szlaban tu szlaban tam ? Jaki to daje wizerunek ?? Czy to właściwa droga , skoro widać , że mieszkańcom nie do końca się to podoba ?? jak Ktoś już napisał przed szlabanami ustawcie wieżyczki strażnicze , Czasami trzeba przestać aby nie przedobrzyć .
odpowiedz oceń post 22 5 zgłoś do moderacji
2015-02-20 22:04 73%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
Sami sobie tworza getta. Jestem przeciwko!
odpowiedz oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2015-02-20 22:31 63%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez TR
Czy strażnicy z psami też będą ?
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2015-02-21 09:07 56%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez f1
........... a moźe tak szlabany przy wjeździe na dzielnicę ?????? Potem ogrodzenia, drut kolczasty, koncertina , pole minowe..... :)
odpowiedz oceń post 10 8 zgłoś do moderacji
2015-02-21 12:08 47%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez racjonalizator
Proponuję pójść dalej i na każdym wjeździe do miasta postawić szlabany i sprzedawać piloty do nich warte 5 zł za 70 zł. Zlikwidowałby się problem z miejscami do parkowania w mieście gdyż już żadna obca osoba niebędąca mieszkańcem Elbląga nie wjechałaby do miasta tylko musiałaby zaparkować swój samochód w polu przed miastem !
oceń post 7 8 zgłoś do moderacji
2015-02-21 09:38 31%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez ajs
mieszkam przy mącznej jestem zadowolona ze szlabanu po powrocie do domu mam wolne miejsce na swój samochód dziękuję sp.sielanka
odpowiedz oceń post 4 9 zgłoś do moderacji
2015-02-21 19:57 50%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez qaz
Skoro tak to pewnie na innych osiedlch nie parkujesz samochodem żeby mieszkańcom nie blokować miejsc czy tylko myślimy o wlasnej d...
oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2015-02-22 09:32 50%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez k9897
a w dzien parkujecz pod czyimś blokiem? hipokryto
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2015-02-21 12:08 67%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez jas fasola
Przecież pilot to koszt 15-25 zł. Jak chcę mieć 1 w samochodzie i 1 w domu to 140zł? Na moim osiedlu nie ma szlabanów więc nie wiem jak się z tym żyje. Co np z kurierami. Albo z gosćmi gdy nie mam samochodu i nie kupiłem pilota. Co z lekarzem jesli go potrzebuję (nie karetką tylko wizytą domową). Przecież na tym osiedlu ci co mieszkają w ostatnich blokach, przy samym Dąbka to mają kawał drogi do wjazdu. Jakbym tam miał kogoś odwiedzić to chyba zatrzymałbym samochód przed szlabanem, zostawił kartkę w stylu - "przyjechałem w gości, poszedłem do znajomych zeby otworzyli mi szlaban". i niech czekają
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2015-02-21 21:00 25%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez daberrr
Kiedy szlaban na parkingu Dabka 80 - 84. Czekam na niego od lat. Parking odnowiony po remoncie. Parking powinien byc dla mieszkancow i byle kto nie moze na nim stac, zwlaszcza ci co przyjezdzaja na rynek i parkuja na naszym. Prosze spoldzielnie o ankiety na montaz szlabanu pod w/w adresem
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2015-02-22 09:31 40%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez k09876
jakim waszym, kupiles tam dzialkę?
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2015-02-23 12:27 33%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez 122
Właściciel się znalazł...
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-02-22 09:47 38%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez Asad
no i doczekaliśmy się Getta w Polskich miastach... każdy się odgradza, osłania, zasłania a potem pretensje że społeczeństwo niezintegrowane, że "każdy sobie rzepkę skrobie", że jeden drugiego ma głęboko w poważaniu, itp, itd, ech.... smutne to. Pozdrawiam.
odpowiedz oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2015-02-23 20:01 0%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez Stoop
A dlaczego aż 70 zł za pilota, skoro np. na allegro mozna kupić dużo, dużo taniej?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.