najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Na elbląskiej starówce powstanie nowoczesna baza sportów wodnych! Inwestorem Grupa Wodna (+ zdjęcia)
2018-09-05 17:16 100%

Na elbląskiej starówce powstanie nowoczesna baza sportów wodnych! Inwestorem Grupa Wodna (+ zdjęcia)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Już w tym roku ma ruszyć duża inwestycja, na którą od lat czeka wielu elblążan. Zostanie zrealizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Specjal Pubu i Mostu Wysokiego na Starym Mieście w Elblągu z inicjatywy Marcina Trudnowskiego, właściciela Grupy Wodnej – firmy dobrze znanej elblążanom (jej instruktorzy nauczyli pływać tysiące elblążan, od lat organizuje też wakacyjny wpoczynek dla dzieci i młodzieży). Realizowany proces inwestycyjny stanowi część większego projektu, który ma za zadanie promować region, przyciągając do naszego miasta i okolicznych terenów tysiące turystów. 

Na rzece Elbląg w ciągu dwóch lat powstanie, zorientowana na turystykę i rekreację, kontenerowa baza sportów wodnych z salą szkoleniową, bosmanatem, przebieralnią, szatnią, toaletami, przechowalnią sprzętu, placem zabaw dla dzieci oraz pływającym pomostem w kształcie litery "U", o powierzchni około 200 m2. Ponadto położony w sąsiedztwie teren zostanie profesjonalnie zagospodarowany. Już niedługo będzie tu można wypożyczyć jachty klasy Omega i Optymist, kajaki, łodzie motorowe oraz rowery wodne.

Miasto wydzierżawiło na okres trzech lat nieruchomość gruntową, na której ma stanąć baza. Zakłada się, że dzierżawa będzie sukcesywnie przedłużana. 

Ten projekt doskonale się wpisuje w naszą strategię w otwarcia Elbląga na morze, na wodę. To nie jest przypadek, bo pan Marcin i Grupa Wodna od długiego czasu podejmują różne cenne inicjatywy związane z rekreacją nad wodą, za co dziękuję

– mówił dzisiaj, 5 września, prezydent Elbląga Witold Wróblewski na konferencji, zorganizowanej przez inicjatora projektu w okolicy Mostu Wysokiego na starówce.

Co ważne inwestor pomyślał o niebezpieczeństwie związanym z cyklicznie powtarzającym sie zagrożeniem, którego przyczyną jest tzw. cofka. Baza sportów wodnych nad rzeką Elbląg będzie skonstruowana w ten sposób, że wysoka woda nie wyrządzi szkody. Isntalacje wewnątrz zostaną poprowadzone na bezpiecznej wysokości, a nadmiaru wody - o ile wpadnie do środka – będzie można pozbyć się otwierając specjalne korki zainstalowane w podłodze. Co więcej bazę będzie można bez większego problemu zdemontować i przenieśc w inne miejsce. 

Warto nadmienić, że autorem projektu o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych jest Ewa Kierska.

Budowa bazy sportów wodnych to jeden z elementów znacznie większego projektu turystycznego po nazwą „W Krainie Ślimaka”, który będzie realizowany przez konsorcjum trzech przedsiębiorstw z Elbląga (PPHU "Grupa" Marcin Trudnowski), Pasłęka ("Torfex" – Firma Handlowo-Uslugowa Janusz Wołoszyński) i Fromborka (przedsiębiorstwo agroturystyczne prowadzone przez Mirosława Jarząbka). Wartość całości inwestycji opiewa na kwotę  22 022 899,71 zł, z czego 12 533 357,54 zł pochodzi z funduszy unijnych (70 procent kosztów kwalifikowanych). Wartość projektu realizowanego przez Grupę Wodną wynosi  2 473 812,90 zł, z czego kwota dofinansowania wynosi 1 407 861,00 zł.  

Przedmiotem projektu jest utworzenie i wdrożenie innowacyjnego, sieciowego produktu turystycznego, oferowanego w formie spakietyzowanej,  bazującego na trzech głównych atrakcjach:

  • "Kuchni ze ślimakkiem" - unikatowej ofercie gastronomicznej opartej na daniach ze ślimaka pozyskiwanego z regionalnych, certyfikowanych hodowli, potrawach regionalnych i tradycyjnych Warmii i Powiśla
  • unikalnej ofercie usług rekreacji i odnowy biologicznej "Natural Snail Spa" - wyjątkowej ofercie odnowy biologicznej SPA&Wellness z wykorzystaniem kosmetyków na bazie czystego, ekologicznego śluzu ślimaka
  • aktywnym poznawaniu "Krainy Ślimaka" – atrakcyjna oferta turystyczno- poznawcza obejmująca wycieczki i wyprawy piesze, rowerowe, wodne (kajakowe, żeglarskie) i mieszane (np. wodno-rowerowo-piesze) z/do miejsc-głównych atrakcji produktu sieciowego połączone z poznawaniem atrakcji turystycznych regionu i wykorzystaniem jego naturalnych walorów przyrodniczych, w szczególności wodnych: koncentracja na jednym obszarze różnych rodzajów akwenów wodnych: morskich – Zalew Wiślany, rzecznych – rzeka Elbląg, Pasłęka, jeziornych – jezioro Drużno, Kanał Elbląski, stwarzających możliwości do poznania różnych form wodnej rekreacji.

Zobaczcie naszą fotogalerię i wizualizacje. 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2018-09-05 21:21 57%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Złe miejsce
Pomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne kształty może by wyglądały i zasłoniły choć częściowo starą zabudowę. Dodatkowo brak parkingu przy wysokim więc kolejna zieleń w mieście będzie zniszczona.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2018-09-05 22:05 43%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Markk
Gratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze spojrzeli życzliwym okiem na rzekę Elbląg.
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2018-09-06 01:12 43%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez nieOszołomom
Spytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu?
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2018-09-06 09:34 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez wodnik
Przed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością z władzami. A co do basenu na Sadowej to temat upadł z braku sponsora dla Grupy Wodnej. Czy tu też będzie podobnie?
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2018-09-06 13:39 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
Pomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji to tylko procent, nie całość. Łatwo powiedzieć, że ktoś coś dostał. Dużo trudniej zainwestować własne środki. Wiadomo, że dzięki funduszom unijnym bogaci stają się jeszcze bogatsi, ale tak już jest i na to nie mamy wpływu. Cieszmy się, że coś w Elblągu się buduje.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2018-09-08 14:41 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez elg
fajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ???
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2018-09-11 21:32 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez alejandro
to chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając zagrożenie dla innych - spokojnych uzytkowników wód np kajakarze, czesto dzieci, ale to do czasu aż ktoś zginie - wtedy ktoś w końcu sie tym zajmie,z administracji portu oczywiście.
pozdrawiam
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.