najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Mateusz Milanowski
2015-12-19 09:16 100%

„Nie połam karku” na... szlaku rowerowym Green Velo

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

„Widoki mamy rzeczywiście piękne, ale drogi rowerzysto nie będziesz miał szansy je podziwiać, bo ważniejsze będzie zadanie abyś na tej trasie nie połamał karku.” Tak rozpoczyna się komentarz do szlaku Green Velo, który przeczytaliśmy na portalu suchacz.eu

O co chodzi? Powiadają, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Na Facebooku powstał nawet profil Szlak Green Falio, którzy prezentuje absurdy związane z powstałym szlakiem rowerowym. Dzisiaj w ramach wstępu do tematu chcemy przedstawić Wam krótką relację, którą przeczytaliśmy na portalu suchacz.eu.

- Widoki mamy rzeczywiście piękne, ale drogi rowerzysto nie będziesz miał szansy je podziwiać, bo ważniejsze będzie zadanie abyś na tej trasie nie połamał karku. Popatrzcie Państwo sami jak wygląda ścieżka rowerowa po wkopaniu znaków i oznaczeniu trasy, krótko po jej remoncie. Ścieżki rowerowe biegną wytyczonymi starymi drogami i słusznie, ale ścieżki te muszą zostać dostosowane do tego celu. Nie wystarcza wkopanie znaków, trzeba drogi wyremontować. Jedyną drogą rowerową w bardzo dobrym stanie jest krótka ścieżka na rondzie. Ale to za mało. Ścieżka biegnąca koło Pęklewa jest wyboista, bo wykorzystano drogę z płyt jumbo. Czy ją naprawiono, załatano istniejące dziury, zlikwidowano nierówności. Skądże – czytamy na portalu suchacz.eu.

Jednak to nie zaskakuje tak bardzo, jak myśl na co wydane zostały te „grube” miliony złotych. Przypomnijmy, że koszt budowy ścieżek rowerowych na Warmii i Mazurach wyniósł 86 mln zł. Długość szlaku w województwie warmińsko-mazurskim wynosi 87,3 km, w tym w powiecie elbląskim - 47,5 km.

- Na co zostały wydane pieniądze, które miały być przeznaczone na budowę trasy rowerowej. Czy zużytkowano je na urzędników, reklamy (jeden spot kosztował 4.500.000 zł.), komputery, niszczarki....I tak wielkie pieniądze wypłynęły, ale nie w tym kierunku... Z prostych obliczeń wynika, że ścieżki rowerowe w naszym sołectwie to około 5 km. Co mogło kosztować parę milionów złotych – pisze Danuta Thiel-Melerska.

Dla mnie priorytetem przy wyznaczaniu szlaków rowerowych jest informowanie cyklistów o parametrach trasy, niebezpieczeństwach i ograniczeniach. Każdy szlak, zanim opublikuję na swoim prywatnym portalu turystycznym, osobiście przemierzam rowerem przynajmniej raz. Wysoczyzna Elbląska jest obszarem górzystym i wymagającym, a wyznaczony na niej odcinek szlagu Green Velo nie jest przeznaczony na rodzinne wycieczki, wbrew temu, co prezentowane jest w spotach reklamowych.

Na chwilę obecną mogę zapewnić, że przejadę cały odcinek szlaku Green Velo w okolicy Elbląga i przedstawię obszerną relację zdjęciową i filmową. Jednak już dzisiaj, po sprawdzeniu najbardziej newralgicznych odcinków wiem, że nie polecę tej trasy wszystkim cyklistom, bo byłoby mi po prostu wstyd.

A szkoda, bo żywiłem duże nadzieje co do niego, wraz z dużą szansą na promocję naszego regionu...

 

oceń wątek 3 0 zgłoś do moderacji
2015-12-19 12:26 57%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez green dup...
kolejne dziecko cyklisty, który swego czasu zjadł wszystkie rozumy i wymyslił pseudokontrapasiktóry kończy sie dokładnie niczym, dzielnie pracował nad green velo i wsparł projekt, efekty jak widzimy są znowu kompromitujace, ... na trase proponuję zabrać gumowce za kolana i opony od motocykla crosowego
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
tatus505
2015-12-19 13:20 60%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez tatus505
Ta sciezka to pic na wodę robiłem ją w okolicach ŚWIETEGO KAMIENIA tą sama droga scieżką dłuzyce wożą drewno z lasu wszystko rozjerzdzone koleiny i nic wiecej ktoś wziął za to kasę nie róbcie jaj ja osobiscie równałem tą scieżke spychaczem aż do CHojnowa
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2015-12-19 14:05 25%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez MARECKI
http://marecky.bikestats.pl/1406229,GreenVelo-Elblag-Pieniezno.html
odpowiedz oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2015-12-19 17:10 63%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez korba666
panie marecki idz pan wpisdziec ! to cale green velo to szwindel. ktos ukradl pieniedze inic nie zrobil. np szlak od lesniczowki w dabrowie po plytach do jagodnika to na poczatku stare plyty a pozniej to samo bloto tylko przy tym blocie znaki postawili a droga nic nie zostala naprawiona. no i przy okazji zniszczono trawale bazantarnie wysypujac tam piach i tony przetermimnowanego cementu na ktorym kotos jeszcze zarobil. odpowiedzialni z aten stan rzeczy powini skonczyc w pierdlu
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2015-12-19 19:39 33%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez mama
korba666 interweniuj u marszałka w Olsztynie :-0 Oni są odpowiedzialni
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-12-19 23:02 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez sierra
z Mareckim i Ekipą byliśmy w "jego fazie produkcyjnej", zatem na ocenę przyjdzie jeszcze czas.... oczywiście trudno go porównać z ze szlakiem między Świnoujściem a Peenemünde, ale to inny świat... łatwo nie jest, łatwo być nie może, ale warto się z nim zmierzyć, polecam :)
P.S.
http://sierra.bikestats.pl/1406148,Jesienne-Green-Velo-wg-Mareckiego.html#comments
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-12-23 21:50 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez hejter
Cementu od norweskiego kruszywa MiBau plebs nie odróżnia :P
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.