najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Olimpia Elbląg stara się o oświetlenie stadionu
2017-02-16 12:30 100%

Olimpia Elbląg stara się o oświetlenie stadionu

rozpoczęty ponad rok temu przez Maciej Markowski

Na obiekcie przy Agrykola trwa obecnie modernizacji budynku klubowego Olimpii Elbląg. To pierwszy etap przewidywanych na najblizsze lata prac remontowych. W przyszłości stadion miejski ma zostać dostosowany do rozgrywek I-ligowych, ale już sam awans na boiska drugiej ligi pociągnął za sobą warunek spełnienia wymogów licencyjnych. Włodarze klubu nie poprzestają jednak tylko na tym i starają się wynegocjować oświetlenie stadionu, które umożliwiłoby rozgrywanie meczów o dowolnej porze. Na spotkaniu z Prezydentem Miasta prezes Paweł Guminiak przedstawił propozycję w tej sprawie.

Dostosowanie obiektu przy Agrykola do wymogów gry w II lidze zakładało szereg w gruncie rzeczy niewidocznych gołym okiem zmian, ale nie tylko. Na stadionie zadbano o bezpieczeństwo obserwatorów widowiska sportowego poprzez przemalowanie furtek czy zamontowanie systemu komunikacji z widzami, czyli tablicy wyników, która sterowana jest pilotem z budki spikera. Włodarze klubu na tym jednak nie poprzestają i starają się jak najlepiej zadbać o komfort osób odwiedzających obiekt przy Agrykola i już złożyli propozycję zainstalowania oświetlenia na stadionie podczas spotkania z Prezydentem Elbląga.

Spotkanie dotyczyło głównie trwających aktualnie prac na obiekcie, czyli przebudowy budynku klubowego Olimpii, która ma się zakończyć pod koniec tego roku (w listopadzie). Nowy budynek zyska dodatkową kondygnację i będzie służył także łyżwiarzom korzystającym z położonego nieopodal (wciąż nieukończonego) toru wrotkarskiego "Kalbar". O szczegóły spotkania zapytał podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radny Rafał Traks i odpowiedź od Prezydenta otrzymał natychmiast:

- Nasze spotkanie dotyczyło realizacji inwestycji, która już jest rozpoczęta, a mianowicie budynku szatniowo-sanitarnego dla piłkarzy na Agrykola 8. Również przedstawiona została propozycja ze strony klubu ZKS Olimpia, żeby zostało wykonane oświetlenie stadionu dla piłkarzy i ten temat jest aktualnie analizowany. Na dzisiaj trudno jest w tej sprawie cokolwiek przesądzać.

Oświetlenie stadionu miejskiego to inwestycja konieczna w przeciągu najbliższych lat. Klub swoimi dobrymi występami w II lidze może przyciągnąć więcej kibiców na trybuny, a możliwość organizowania meczów - ale nie tylko, ponieważ stadion mógłby służyć pod inne imprezy miejskie - o dowolnej porze zwiększyłaby prestiż miasta.

Kolejny etap inwestycji po przebudowie budynku klubowego zakłada modernizację trybuny zachodniej stadionu.

 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-02-16 15:03 36%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez 123
Miałbyś nowy stadion
odpowiedz oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2017-02-16 15:04 24%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez obserwator
Przecież oni w życiu nie awansują do 1 ligi!! A kto opłaci mega rachunki za prąd??
odpowiedz oceń post 5 16 zgłoś do moderacji
2017-02-18 10:26 33%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Podatnik
Pewnie wszyscy się dorzucimy, przecież to nasz sport narodowy!
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2017-02-16 16:33 17%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Emeryt
A mieli wybudować na kartoflisku kolejną Biedronkę .
odpowiedz oceń post 2 10 zgłoś do moderacji
2017-02-16 20:46 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez mayk
Oświetlac na całym świecie są oświetlone we W loszech wszystkie
odpowiedz oceń post 10 0 zgłoś do moderacji
2017-02-18 10:26 20%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Podatnik
Ale rachunki za prąd proszę opłacać z biletów!
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
klark
2017-02-27 10:16 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez kirk

Z biletów albo z podatków :)


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.