najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Po roku od wbicia łopaty, tor przy Agrykola zmierza ku końcowi (+foto)
2017-05-05 14:30 100%

Po roku od wbicia łopaty, tor przy Agrykola zmierza ku końcowi (+foto)

rozpoczęty ponad rok temu przez Maciej Markowski

15 maja 2017 roku mija (wielokrotnie odraczany) termin wywiązania się z umowy przez konsorcjum firm z Luzina i Borowa, które jest odpowiedzialne za powstanie toru wrotkarsko-łyżwiarskiego przy ul. Agrykola. To jedna z najdłuższych sag inwestycyjnych w naszym mieście, która przyniosła póki co więcej szkody niż pożytku. Za 6 dni (11 maja) minie dokładnie 12 długich miesięcy, kiedy przekazany został wykonawcom teren budowy, ale wszystko na to wskazuje, że ostatni aneks do umowy o przedłużeniu czasu na realizację zadanie (tj. do 15 maja) będzie rzeczywiście ostatnim. Trwa obecni szlifowanie toru, a wewnątrz układana jest pierwsza warstwa podbudowy pod poliuretanową nawierzchnię boisk do gry w piłkę ręczną i koszykówkę.

Pierwszy termin zakończenia prac został wyznaczony na koniec sierpnia 2016 roku. Nie został on jednak osiągnięty z powodów niezależnych od wykonawcy, jak choćby fatalne warunki atmosferyczne czy nieoczekiwane problemy ze wzmocnieniem gruntu pod samym torem, czego nie przewidywał projekt. Aneks do umowy zakładał ukończenie go do ostatniego dnia października, ale i tym razem go nie dochowano. Miasto rozważało jakiś czas temu nawet zmianę wykonawcy tego zadania, ale ostatecznie postanowiono pozostać przy obecnym, a nowy termin wyznaczyć na 15 maja. Na więcej czasu konsorcjum firm nie mogło liczyć, ponieważ 1,5 miliona złotych z całości wartej 5,1 mln pochodzi z dofinansowania ministerialnego i z tych pieniędzy Magistrat musi się rozliczyć do końca czerwca 2017 roku.

Najważniejszą część inwestycji, czyli betonowanie toru (które musiało być wykonywane przy dodatniej temperaturze oraz bezdeszczowej aurze), udało się rozpocząć w połowie marca br. (dokładnie 16). Następną fazą było zacieranie spalinowymi zacieraczkami, które generowały sporo hałasu, ale na szczęście dla pobliskich mieszkańców, w miarę sprawnie się z tym uporano. W miniony czwartek - jak poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga - rozpoczęło się już szlifowanie toru.

- Tor musi zostać dostosowany do odpowiednich parametrów, a potem pozostanie już wykonanie poliuretanowych boisk wewnątrz. Pierwsza warstwa podbudowy została położona i wykonawca zapewnił, że całość prac zostanie oddana zgodnie z ustalonym terminem. Ważne będą również warunki pogodowe. Żadnego dodatkowego aneksu do umowy nie było.

Jak wiadomo, z umowy wynika, że w przypadku niewywiązania się z ustaleń, zamawiający może naliczać kary umowne. Te stanowią 0,5% wartości kosztorysowej (brutto) za każdy dzień zwłoki, czyli w przeliczeniu na złotówki - 25 tys. 702 zł. Ratusz planuje jednak omówić tę kwestię z wykonawcą dopiero po zakończeniu wszystkich prac na torze.

 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-05-05 16:23 71%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez tor-bubel
najlepszy jest tor wrotkarski jak deszcz popada to tworza sie oczka wodne na calym torze beda robic nalewkiw na te nierownosci to potrwa nastepny miesiac patologia
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2017-05-06 08:10 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Ke
Nie wiem ludzie w czym wam te oczka przeszkadzają? W jeździe na łyżwach? Jakie pieniądze taka robota.
oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
2017-05-05 23:03 71%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Anonimek1
Jeśli władzę miasta nie będą się domagać kar umownych od wykonawcy za nie wykonanie toru w terminie to będzie ewidentne wg mnie działanie na szkodę miasta. Ps. Opóźnienie nie jest tygodniowe, czy miesięczne a prawie roczne...
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2017-05-07 14:31 40%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
sranie a nie warunki atmosferyczne przez tyle lat kręciło się od jednego do dwóch [budowniczych] na placu budowy.Ten tor po uwzględnieniu kar powinien być za darmo!!!!albo kary powinien zapłacić Wróblewski ,Nowak jak im daruje!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2017-05-07 14:33 33%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez w---ny
Wróblewski i Nowak i reszta do prokuratury, pozbawić ich majątków bo działali na szkodę miasta
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2017-05-10 18:59 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Alojzy
Oczka wskazują że tor jest nie równy , a nadlewki nic nie dadzą bo szybko odpadną.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2017-05-11 16:18 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez aral
Tam sie nic nie dzieje,albobardzo malo.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
Janki23
2017-07-07 08:12 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Janki23

Może w końcu coś się ruszy. Trzymam kciuki.


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.