najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Siarka wygrywa z Olimpią. Kibice gości znów nie weszli na stadion. Wideo
2014-04-19 14:56 100%

rozpoczęty ponad rok temu przez Michał Libuda

Wydawało się, że spotkanie z Siarką będzie wyjątkowo trudne. Owszem gospodarze wygrali z Olimpią Elbląg 1-0 jednak zespół z Elbląga był równorzędnym rywalem. Wiadomo było, że na boiskach takich przeciwników trudno będzie o zdobycze. Tym bardziej krytyka nie powinna dotyczyć naszych zawodników. Jednak jak na sportowców przystało powinni być trochę rozczarowani. Zdają sobie sprawę, że przynajmniej remis był w zasięgu zwłaszcza patrząc na przebieg spotkania.

Zespół Siarki wygrał najmniejszą możliwą różnicą. W taki sposób wygrywa się ligę. Gospodarze z niezwykłą solidnością zdobywają punkty i tym razem osiągnęli zamierzony cel w rywalizacji z następnym rywalem. Elblążanom zabrakło skuteczności w okolicach bramki Artura Melona.

W pierwszym składzie trener Adam Boros dał szansę Romanowi Maciejakowi. To był pierwszy taki mecz w Olimpii dla napastnika ściągniętego by wzmocnić atak klubu z Elbląga. Na ławce pozostał jak na razie Anton Kołosow. Od początku rywalizacji Siarka przeważała. Olimpia miała problem z rozegraniem piłki. Gospodarze przed polem karnym próbowali zbudować groźną akcję jednak nie było zbytnich efektów. Gra była chaotyczna, niedokładna, brakowało strzałów na bramkę.

W 34 minucie Konrad Stępień minął Tomasza Sambora i dośrodkował w pole karne. Znajdujący się tam Marcin Truszkowski strzelił na bramkę jednak to zagranie złapał Hieronim Zoch. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Kamil Kopycki, który był jednym z wyróżniających się zawodników w składzie Olimpii, znalazł się niemal sam na sam z bramkarzem, jednak piłkę zdołał wybić Melon. W 39 minucie z 40 metrów strzelał Dariusz Frankiewicz i piłkę znów złapał bramkarz Olimpii. W 49 minucie podanie ze skrzydła Damiana Burasa i Marcin Figiel głową trafia do bramki rywala. To podrażniło zespół trenera Adama Borosa jednak próby Tomasza Sedlewskiego, Kamila Graczyka czy Marcina Prusinowskiego mijały bramkę.

Szkoleniowiec elblążan zdecydował się wpuścić za Maciejaka zdobywcę kilkunastu bramek Antona Kołosowa. To nie wpłynęło na skuteczniejszą postawę Olimpii. W 77 minucie Sedlewski minął kilku obrońców i podał do Kopyckiego, który nie zdołał sięgnąć piłki. W 79 minucie akcja gospodarzy i Figiel nie wykorzystał okazji strzelając z ostrego kąta. Miał niezłą sytuację Rafał Leśniewski jednak w 89 minucie strzelił nad poprzeczką.

Przejechało na to spotkanie około 314 kibiców gości, jednak na miejscu okazało się, że ceny biletów wzrosły dwukrotnie. Jak słychać w tej sprawie z powodu wzrostu kosztów organizacji meczu. Zatem nie zostali wpuszczeni na trybuny.

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 1-0 (0-0)

Bramki: Figiel 49'

Żółte kartki: Frankieiwcz, Truszkowski

Siarka Tarnobrzeg: Melon – K. Stępień, Makowski, Nadolski, Persona – Frankiewicz, Chrabąszcz, Figiel (78' Kowalski)– Tunkiewicz (64' Ciećko), Buras (65' Termanowski) – Truszkowski

Olimpia Elbląg: Zoch – Lewandowski, Kopycki (77' Piotrowski), Ichim, Graczyk (69' Leśniewski), R. Stępień, Ressel (89' Sokołowski), Sedlewski, Sambor, Prusinowski, Maciejak (65' Kosolov)

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2014-04-19 15:21 25%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez napinacz z konki
Sorki OE za tydzień przegracie z Real Concordias Elbląg w " EL clasico" i dalej nie będzie wesoło; )
odpowiedz oceń post 6 18 zgłoś do moderacji
2014-04-19 17:54 73%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez kibol
Jezu, przeciez tyle tych okazji bramkowych było i nic nie wpadło. Dramat.

4

odpowiedziano ponad rok temu przez do napiętego kondo...
Przestań już , nie nudzi ci się tak cały dzień onanizować przed klawiaturą?
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2014-04-19 19:38 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez olimpia e
Z wielkim hukiem twój stary spie... z domu jak po raz pierwszy ciebie zobaczył.
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
Elblążanin
2014-04-19 22:02 71%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
Na gorąco z życzeniami dla autora (zdążyłem w sumie przed świętami) - życzę, by przy pisaniu tekstów o meczach Olimpii dokładał należytej staranności i rzetelności, a przede wszystkim obiektywizmu. Choć w połowie tyle, co przy opisach spotkań ukchanej Concordii. By nie powielał bzdur i niesprawdzonych informacji, a starał się je skonfrontować, zapytać u źródła. By nie stwarzał złudnego wrażenia i nie pisał nieprawdy o kibicach. Jak to bowiem wytłumaczyć, że nie będąc na meczu tak jednoznacznie wypowiada się na tematy kibiców, cen biletów, itp. Przykład - cena biletu dla kibica Olimpii. Droższa o 100% niż dla kibica Siarki. Skoro wzrosły koszty, to chyba wszyscy powinni je ponieść, a nie tylko przyjezdni? To co zrobiła Siarka to jest skandal i żałuję, że dziennikarze z Elbląga przechodzą nad tym do porządku dziennego pisząc jak ten pan powyżej. Nie dziwmy się potem, że dochodzi na meczach lub przy okazji nich do gorszących wydarzeń i zajść. To niedopuszczalne złamanie prawa. Najlepszego