najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Tragedia w cieniu sportowej rywalizacji
2017-06-18 14:22 0%

Tragedia w cieniu sportowej rywalizacji

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Do tragedii doszło dzisiaj. 18 czerwca, w trakcie rozgrywanych w Elblągu zawodów z cyklu Garmin Iron Triathlon.  Jeden z zawodników podczas konkurencji pływackiej w ramach rywalizacji na dystansie 1/8 Ironman zaczął się topić. Na pomoc natychmiast  udali się ratownicy, którzy wyciągnęli mężczyznę z wody na łódź, po czym został on przetransportowany na zachodni brzeg rzeki Elbląg, gdzie podjęto czynności ratunkowe.

Akcja ratująca życie trwała ponad godzinę. Zastosowano nowoczesny sprzęt. Niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych i mężczyzna zmarł. Miał 42 lata. Był elblążaninem. Na podstawie nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że przycyzną śmierci był zawał mięśnia sercowego.

Organizator zawodów, Labosport Polska sp. z o.o. z związku z tragicznym zdarzeniem, które miało miejsce, wydał oświadczenie:

Podczas zawodów Garmin Iron Triathlon w Elblągu, które miały miejsce 18 czerwca 2017 roku, jeden z zawodników zasłabł podczas etapu pływackiego. Zawodnik został natychmiast wyciągnięty z wody oraz otrzymał natychmiastową pomoc medyczną ze strony służb ratowniczych i pogotowia ratunkowego zapewnionego przez organizatorów imprezy. Na brzegu, na którym zlokalizowana była karetka przeprowadzona została akcjareanimacyjna, niestety zawodnik zmarł.

 


W tej tragicznej sytuacji rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 


W związku ze zdarzeniem, jakie miało miejsce w dniu dzisiejszym organizatorzy zobowiązują się do pełnej współpracy z odpowiednimi służbami w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy. Jednocześnie informujemy, że organizatorzy Garmin Iron Triathlon Elbląg zapewnili rzetelne zabezpieczenie organizacji zawodów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami poszkodowanemu została udzielona natychmiastowa pomoc przez wykwalifikowane służby medyczne.

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-06-18 22:26 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez pawcio
Moim zdaniem jesli doszlo juz do takiego zdarzenia to powinien idrazu byc powiadomiony organizator a z tego co wiem to w trakcie stwierdzenia u danej osoby zgonu nijt nawet nie poinformowal organizatora tejze imprezy o zgonie
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2017-06-19 08:45 100%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez kibic
Organizator na pewno było powiadomiony. Skąd to wiem? W trakcie akcji ratowniczej byli obecni ludzie w koszulkach lobo Sport. Być może był powiadomiony z opóźnieniem (tego nie wiem), ale na pewno był powiadomiony dość szybko
oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2017-06-19 21:17 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez zzz
Organizator był obecny przy całej akcji ratunkowej.
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-06-19 21:49 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez zzzzzzz
Organizator był obecny przez cały czas trwania akcji ratowniczej.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-06-19 22:41 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez poiotrpasz
Jezu szok!!!!. Impreza trwa dalej. Show must go on. Co to ma być ??? Jakieś wnioski, analiza ....... Masakra.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.