najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Trener sekcji kajakowej Olimpii Elbląg złożył rezygnację. Jaka przyszłość kajakarstwa w Elblągu?
2017-08-22 15:24 100%

Trener sekcji kajakowej Olimpii Elbląg złożył rezygnację. Jaka przyszłość kajakarstwa w Elblągu?

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Wczoraj (poniedziałek, 21 sierpnia) złożył rezygnację Wojciech Załuski, doychczasowy trener sekcji kajakowej klubu sportowego ZKS Olimpia Elbląg. Powodem tej decyzji były nieporozumienia interpersonalne.

Działania Pana Piotra Ż. wraz ze wspólmałżonką doprowadziły do tego, że na dzień dzisiejszy złożyłem rezygnację z funkcji trenera w klubie ZKS OLIMPIA Elbląg sekcji kajakowej. Przestrzegam wszystkie kluby oraz pracowników pzkaj przed tymi ludźmi... ;(

- taki wspis pojawił się na profilu Wojciecha Załuskiego późnym wieczorem 22 sierpnia (w poniedziałek).

Opinie osób znających trud i zangażowanie trenera nie pozostawiały wątpliwości, gdzie leży ich serce i co czują.  

Na kajakarstwie sie nie znam, ale znam Wojtka serce i zaangażowanie, jakie wkladał w treningi młodych ludzi. Wielu może się od niego uczyć, tak więc myślę, że elbląski klub stracił bardzo dobrego trenera

- napisał Łukasz Kozak.

Dawid Giebel zaproponował stworzenie własnego klubu. Inny internauta, odnosząc się do tej propozycji, napisał:

O tym rozmawialismy z Wojtkiem, ale najgorsze jest to że do uprawiania tego sportu należy mieć sprzęt.

Żalu nie kryła Małgorzata Maria Ziółkowska:

Szkoda, najbradziej szkoda zawodnikow. Kawał dobrej roboty tam odwaliłeś.

Wtórowała jej Magdalena Rynkowska:

Wielka szkoda tym bardziej, że ci co Ciebie znają wiedzą jak wiele ten sport i zawodnicy znaczą dla Ciebie. Powodzenia, trzymam kciuki, żeby wszystko Ci się ułożyło.

Małgorzata Konarska jest tego samego zdania:

Wojtek, czemu? Jestem w szoku. Tyle ile serca włożyłeś w zawodników i klub, szkoda.

Kilkadziesiąt komentarzy starał się podsumować Marcin Pajor:

Wyczuwam wielkie chamstwo. Będzie afera w Elblągu jak skończą się wyniki. Wojtek, przyjdzie koza do woza. Trzymaj się! !!!!!!!

Przypomnijmy, że nie zamilkły jeszcze echa od największego w historii sukcesu elbląskiego klubu na mistrzostwach Polski juniorów. 6 medali, w tym aż dwa złote, 8. miejsce w klasyfikacji punktowej (na 46 klubów; 60 punktów). Elbląg w klasyfikacji punktowej III Ogólnopolskiej Olimpiady Modzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostw Polski Juniorów w Kajakarstwie rozegranych w Bydgoszczy (4 - 6 sierpnia) wyprzedził m.in. dwa bardzo silne kluby z Bydgoszczy - WTS "Astorię" Bydgoszcz (50 punktów) oraz UKS "Kopernik" Bydgoszcz (50 punktów), ustępując nieznacznie klubowi OKSW Olsztyn (67 punktów), mającemu siedzibę w mieście o dużych tradycjach kajakarskich, a przy tym dysponującym imponującym, wielkim zapleczem (Olsztyńskie Centrum Kajakarstwa). Przypomnijmy w tym miejscu, że ogólnie w infrastrukturę Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel" zainwestowano niedawno ponad 100 mln zł.

Od niedawna jedna z wychowanek Wojciecha Załuskiego - elblążanka Marta Witkowska - wchodzi w skład kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Kajakowego. W ostatnim czasie osiągnęła duże sukcesy sportowe - zajęła 7. miejsce na rozegranych pod koniec lipca bieżącego roku Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców w Kajakarstwie w Pitești (Rumunia). Po raz pierwszy od ponad 30 lat jakiemukolwiek członkowi elbląskiego klubu udało się wywalczyć tak wysokie miejsce na mistrzostwach świata juniorów. Poprzedni najlepszy start należał do elblążanina Mariusza Kosno i miał miejsce podczas rozgrywanych w dniach 25-28 lipca 1985 roku Mistrzostw Świata Juniorów w Kajakrstwie w Castel Gandolfo (Włochy).

Pod koniec czerwca Marta Witkowska osiągnęła inny znakomity wynik. Na odbywających się w dniach 22 - 25 czerwca Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w Belgradzie (Serbia) zajęła czwarte, najmniej lubiane przez sportowców miejsce, świadczące jednak o tym, że jest jedną z najlpeszych zawodniczek na Starym Kontynencie. Duża w tym zasługa jej trenerów - Wojciecha Załuskiego i Agnieszki Banaś.

Klub rozwijał się także pod kątem sprzętowym. Dzięki inicjatywie i zabiegom trenera Wojciecha Załuskiego oraz hojności Józefa Bejnarowicza z Polskiej Fundacji Kajakowej zaledwie trzy tygodnie temu udało się pozyskać nowy wózek do transportu kajaków - sprzęt nieoceniony w przypadku zapewnienia profesjonalnego zaplecza logistycznego, koniecznego dla sportowej rywalizacji elblążan w róznych regionach Polski. 

Wydawało się, że zwycięstwa elbląskich kajakarzy, także na arenie międzynarodwej, jak również inicjatywy trenerów klubu będą powodem nie tylko do świętowania, ale także do znalezienia hojnych sponsorów, co będzie stanowiło początek twórczego budowania kolejnych sukcesów. Niestety, prawdziwe okazało się powiedzenie, że: "sukces ma wielu ojców, porażka zawsze jest sierotą". Z klubu odchodzi Wojciech Załuski - trener, któremu elbląskie kajaki tak wiele zawdzięczają...

W najbliższym czasie wrócimy do tematu.

oceń wątek 3 0 zgłoś do moderacji
2017-08-22 21:16 71%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Jacoby
Wykopać cwaniactwo a stawiać na profesjonalizm i zamiłowanie !
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2017-08-22 23:28 71%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Maciej
Dawno temu miałem okazję poznać Wojtka jeszcze gdy chodził do sms Wałcz. Przykro się czyta takie informacje. Widząc efekty pracy MIASTO Elbląg winne byc powinno rozwiązania sprawy i ukarać winnego negatywnego obrotu sprawy. Szkoda naprawde szkoda.
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2017-08-23 06:46 67%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ?????????
a co to te państwo Ż?? pozwala się odchodzić super trenerom. Ggdzie jest prezydent miasta?
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2017-08-23 08:30 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez rodzic
Takich ludzi jak "pan" Piotr i jego żona trzeba unikać i eliminować z życia sportowego. Są to ludzie wręcz NIEBEZPIECZNI.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2017-08-23 09:04 50%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez dsafaf
ale kim oni są? jakie pełnią stanowiska i funkcje?
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2017-08-23 09:08 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez rodzic2
"Panie " Piotrze, trzeba mieć w sobie resztki przyzwoitości, uderzyć się w pierś i dla dobra DZIECI odsunąć się w cień. Może wtedy ktoś jeszcze panu rękę poda i będzie pan w gronie rodziców mógł funkcjonować. Ma "Pan" chyba na to ostatnią szansę. Trzeba to zrobić nie dla siebie i żony ale przede wszystkim dla swojego SYNA (kajakarza).
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2017-08-23 09:51 60%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez xcccc
redakcja proszę podać gwoli rzetelności dziennikarskiej kto to Piotr Ż.??
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-08-23 11:31 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez rodzic3
Najpierw doprowadzili do rezygnacji jednego świetnego trenera, teraz chcą głowy drugiego. Wszystko dlatego, że nie pozwolili sobą manipulować. Panie Mirku, pokazał Pan klasę. Ogromny szacunek!
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2017-09-06 08:21 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez ,,,adsf a
to złożył tą rezygnację?? czy jednak nie?? bo trenuje młodzież ;)
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.