najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
W Elblągu pobiegną ku czci Żołnierzy Wyklętych?
2016-12-23 14:00 100%

W Elblągu pobiegną ku czci Żołnierzy Wyklętych?

rozpoczęty ponad rok temu przez Maciej Markowski

Elbląg ma już dwie sporej wielkości imprezy sportowe o charakterze patriotycznym: Bieg Piekarczyka oraz Bieg Niepodległości. Każda z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie i przyciąga więcej chętnych, którzy w aktywny sposób pragną upamiętnić ważne wydarzenie. Do tych dwóch imprez mogłaby - zdaniem radnego Rafała Traksa - dołączyć kolejna, która byłaby hołdem dla "bohaterstwa i heroizmu" Żołnierzy Wyklętych. Bieg niezłomnych żołnierzy miałby wpisywać się idealnie w miejski kalendarz imprez i odbywać 1 marca, kiedy też obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości taki wniosek przedłożył podczas Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Według Rafała Traksa "coraz więcej miast upamiętnia bohaterstwo i heroizm niezłomnych żołnierzy" w taki właśnie sposób, a ponadto impreza biegowa datowana na 1 marca wpasowałaby się w kalendarz imprez i dlatego można by ująć bieg w planach organizacji imprez sportowych. Mielibyśmy wtedy:

1 marca - BIEG ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

26 czerwca - BIEG PIEKARCZYKA

11 listopada - BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

- Mielibyśmy trzy fajne imprezy biegowe, dwie o charakterze patriotyzmu krajowego oraz jedną nawiązującą do patriotyzmu lokalnego - podkreśla radny.

Żadne konkrety jeszcze nie padły, ale przeciętny koszt organizacji takiej imprezy waha się w granicach 50 tysięcy złotych.

Jak Wam się podoba taki pomysł na uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych?

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2016-12-23 17:10 73%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez tylkonieto
Nie podoba się w ogóle. Terroryzmu historycznego w wykonaniu PiSu ciąg dalszy!
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2016-12-25 18:58 50%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Jaknosik
Aleś Ty głupi
oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2016-12-23 17:21 90%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez miki.
Sam bieg jest ok. Tylko dlaczego ku pamięci Wyklętych? Święto Niepodległości to dzień wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę. Byli źli wyklęci i dobrzy, byli hitlerowcy i byli Niemcy, którzy pomagali Polakom itp. Oczywiście wielki szacunek dla ludzi tamtego pokolenia tzw. Żołnierzy Wyklętych ale też trzeba mówić i pisać prawdę, że wśród bohaterów byli również bandyci.
odpowiedz oceń post 9 1 zgłoś do moderacji
2016-12-23 18:00 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Jaa
Bieg w marcu.. Żeby potem gipsu w szpitalu nie zabrakło..
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2016-12-25 00:08 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Uzi
A ja chętnie wezmę udział w takim biegu :-)
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2016-12-26 14:39 75%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Roman
"W Elblągu pobiegną ku czci Żołnierzy Wyklętych?". To tytuł z artykułu. NSZ nigdy nie podlegały żadnej władzy, czy tej z Londynu, czy tej z Krakowa. Gdy ich partyzanci byli głodni, podlegali żołądkowi. Odeszli z hitlerowcami, zgodnie i w porozumieniu. Nigdzie nie wyczytałem, że NSZ jakiegoś napastnika niemieckiego, na nasze ziemie, zabiły. Naszych, wielu. Np. za obronę ostatniego wieprzka!
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2016-12-27 01:50 80%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Prawda i gó.no prawda
Aha ... bieg z przystankami. Np. Tulice-Czernin-Sztum; tu bohaterska Inka przestrzeliła dwie czaszki dwóm ...ujowym Polakom; Susz - Myślice - Witoszewo; tu bohaterski major Zygmunt Sz. skasował jednego mierniczego co to ośmielił się pańską ziemię dzielić i na okrasę skasował kierownika szkoły co to źle o sanacyjnym raju się wypowiadał... Miłomłyn: Tu bohaterska Inka zadekowała się przed sprawiedliwością, z płonną nadzieją że jej zbrodnie ujdą na sucho. I tak dalej.
odpowiedz oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.