najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

sport

forum przeznaczone dla miłośników sportu
Rafał Traks: W Starcie ponad politycznym podziałem
2014-11-13 16:23 50%

Rafał Traks: W Starcie ponad politycznym podziałem

rozpoczęty ponad rok temu przez Michał Libuda

W Starcie jest prezes z Platformy Obywatelskiej, wiceprezes z Sojuszu Lewicy Demokratycznej a ja jestem z Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejszy dla nas jest Start Elbląg - mówi Rafał Traks, który udzielił naszemu portalowi obszernego wywiadu o sporcie, Elblągu i polityce.

Fanom nie podobało się rozstanie z klubem Dariusza Bajczyka.

Klub funkcjonuje nadal tak samo. Darek Bajczyk odszedł z powodów osobistych i powiedział, że jak załatwi wszystkie sprawy to być może wróci. Ja oczywiście go namawiam, radzę się jego w różnych tematach. Współpracujemy tak jak do tej pory, ale on nie ma już tak dużo czasu dla klubu jak do tej pory. Start będzie grał coraz lepiej, ponieważ ten zespół musi się dotrzeć. Ściągnęliśmy kilka nowych zawodniczek a one są podstawą zespołu. Myślę, że Dariusz będzie jeszcze w tym klubie.

Kibice narzekają na sytuację zespołu w Superlidze

Sytuacja klubu nie jest zła. Jesteśmy na 6 miejscu w lidze i spokojnie możemy dołączyć do czołówki. Myślę, że nie ma co się martwić. Trzeba zobaczyć jak będą wyglądały te spotkania do końca rundy. Trener Antonii Parecki ma określony cel i zobaczymy co będzie dalej.

Jaki to cel?

Nie chciałbym o tym mówić. To jest temat uzgodniony między trenerem a zarządem.

Gdyby tego nie zrealizował to będą jakieś zmiany?

W tym momencie nie chcę mówić o żadnych zmianach. Wszystko będziemy analizować dopiero, gdy zakończy się runda, na którą mamy określone założenia.

Podchodzicie poważnie do tematu, skoro już po rundzie oceniacie trenera a nie na koniec sezonu

Przed sezonem założyliśmy, że zespół musi zająć co najmniej czwarte miejsce. Tak już deklarowaliśmy. Jednak jeżeli postawa zespołu nie będzie wyglądać zadowalająco to na pewno będziemy rozmawiali z trenerem jak to zmienić.

Start potrafił w niektórych spotkaniach przegrać z wydawałoby się słabszym rywalem. Czy na ten temat rozmawialiście z trenerem?

To zależy z kim i jak graliśmy. Staramy się spotykać z trenerem regularnie. Ze względu na to, że każdy z członków zarządu ma swoje życie zawodowe to staramy się znaleźć terminy. Rozmawiamy również z drużyną. Przychodzimy na treningi.

Twoja nominacja na stanowisko wiceprezesa wzbudzała duże zainteresowanie. Pojawiało się mnóstwo komentarzy na ten temat. Jak się do tej propozycji odnosiłeś?

Od dawna zajmuję się szeroko pojętym marketingiem i sprzedażą. Widocznie Pan Prezydent Jerzy Wilk oraz pan Prezes Jankowski uznali, że będę odpowiednią osobą na to stanowisko, ponieważ klub potrzebował większej promocji w stosunku do naszych kibiców. Pomagam klubowi w tych działaniach. Zrobiłem już kilka akcji takich jak stworzenie nowej strony internetowej, rozbudowanie social media czy internetowy sklep kibica. Wcześniej na to wszystko brakowało czasu.

To była dla wielu ludzi decyzja polityczna

Jestem członkiem partii politycznej ale mogę pracować na stanowiskach niezwiązanych z polityką. Moje kompetencje okazały się najlepsze dla prezydenta jak i prezesa klubu, więc uznali, że nadaję się do pełnienia funkcji wiceprezesa Startu. Na dodatek prezydent jako przedstawiciel mieszkańców Elbląga jest w pewnym sensie większościowym udziałowcem klubu więc jego przedstawiciel w Starcie powinien być. Doszli do wniosku, że to ja powinienem być taką osobą. Myślę, że od pół roku odkąd jestem wiceprezesem udało się zrobić kilka fajnych rzeczy jak już mówiłem i mam zamiar zrobić jeszcze więcej. Potrafię współpracować z różnymi ludźmi. W Starcie jest prezes z Platformy Obywatelskiej, wiceprezes z Sojuszu Lewicy Demokratycznej a ja jestem z Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejszy dla nas jest Start Elbląg.

Co jeszcze zamierzasz zrobić?

Do końca rundy chcę uruchomić co najmniej jeden punkt sprzedaży gadżetów klubowych w mieście. W najbliższym czasie chcemy wprowadzić do sprzedaży kalendarze na nowy rok, z naszym zespołem. Jeszcze zamierzamy rozmawiać z naszymi sponsorami w sprawie powstania dodatkowego kalendarza, na którym mogliby się reklamować. Oprócz tego zamierzamy zorganizować spotkanie z kibicami po zakończeniu rundy. Przygotowujemy również turniej o Puchar Marszałka Województwa.

Dlaczego stratujesz do Rady Miasta?

Została mi złożona propozycja przez zarząd powiatowy, jako, że od dawna działam dla miasta, staram się przedstawiać swoje pomysły na arenie mediów elbląskich oraz wdrażać moje pomysły. Udało się zrealizować kilka moich propozycji jak np. wprowadzenie karty dużej rodziny, obywatelską inicjatywę ustawodawczą, oraz zmodernizowanie kilku palców zabaw na terenie całego miasta. Radny jest dla całego miasta, ale oczywiście powinien dbać również o mieszkańców swojego okręgu. Jednym z ważniejszych pomysłów jest dostęp do bezpłatnego Internetu dla dzielnicy Zawada, wraz z Parkiem Modrzewia oraz uzupełnienie tzw. Hot spotów w pozostałych miejscach Elbląga, gdzie czas wolny spędzają mieszkańcy jak skate park.

Jak oceniasz poziom debaty publicznej w Elblągu?

Jestem trochę zażenowany, że kampania nie idzie w kierunku merytorycznych rozmów, o mieście, przyszłości miasta. Uważam, że każdy kandydat i mieszkańcy powinni oceniać startujących na podstawie pomysłów, które proponują, czy te pomysły są realne do zrobienia. Uważam, że niektóre pomysły pozostałych kandydatów są nierealne. Kampania w naszym mieście narusza życie prywatne ludzi co nie powinno mieć znaczenia. Powinniśmy tutaj skupić się na problemach naszego miasta.

Jak widzisz przyszłość Elbląga?

Myślę, że jesteśmy teraz w takim momencie, że powinniśmy się rozwijać. Elbląg znajduje się pomiędzy województwami pomorskim i warmińsko – mazurskim i Obwodem Kaliningradzkim. Trzeba stworzyć taki subregion, który będzie z tymi ośrodkami współpracował. Oczywiście do tego dochodzi jeszcze pula z Unii Europejskiej dla Elbląga. Tutaj nie możemy popełnić tego błędu, kiedy miasto zostało zadłużone.

Teraz skupiacie się na promocji Startu w szkołach. Niektórzy krytycznie odnoszą się do tych planów.

W tych zajęciach będą uczestniczyć zawodniczki, mające odpowiednie przygotowanie, ponieważ są absolwentkami Akademii Wychowania Fizycznego. Te zajęcia będą tak dopasowane, że w żaden sposób nie będą przeszkadzały im w treningach. Dlatego formularz jaki dostaniemy od szkoły będzie konsultowany z kadrą trenerską. Wydaje mi się, że będzie to fajne doświadczenie dla nauczycieli, zawodniczek jak i dzieci.

oceń wątek 21 21 zgłoś do moderacji
2014-11-13 16:39 69%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez xxxxxxx
Łajza!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 24 11 zgłoś do moderacji
2014-11-13 17:57 55%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Tomek
Tak na ciebie wołają
oceń post 11 9 zgłoś do moderacji
2014-11-13 17:48 62%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
A po polsku pan kandydat mowić nie umie. Zdania zbudowane, że pożal się Boże.
odpowiedz oceń post 13 8 zgłoś do moderacji
2014-11-13 17:55 24%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez elbląski
Super wywiad, czyli jednak można ponad podziałami
odpowiedz oceń post 6 19 zgłoś do moderacji
2014-11-13 18:21 68%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez zgadzam się z xxxxxx
w mpo był dyrektor nie z PO była też żona rafałka niby nie z pis i najważniejsza była firma, a wilk to zepsuł, tak ponad podziałami
odpowiedz oceń post 15 7 zgłoś do moderacji
2014-11-14 09:14 25%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez inspektor G
A odpowiedz znajdziesz w artykule o finansowaniu partii w Elblągu-zobacz na głównej stronie jak się robi politykę.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-11-13 18:28 69%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez yyy
Judasz!!!!!
odpowiedz oceń post 18 8 zgłoś do moderacji
2014-11-13 19:15 23%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez bekaa99
Ja bede na goscia glosowal. Pracuje z roznymi politykami i chwala mu za to. Szkoda, ze nie przypomnieliscie, ze zarzad Startu nie bierze pieniedzy, tylko pracuje za darmo.
odpowiedz oceń post 6 20 zgłoś do moderacji
2014-11-13 19:40 74%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez no już
Co za bzdury!!!
odpowiedz oceń post 14 5 zgłoś do moderacji
2014-11-13 20:16 71%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez zniesmaczony
To nawet klub sportowy jest w tym NASZYM Elblągu upartyjniony !!! ŻENADA
odpowiedz oceń post 12 5 zgłoś do moderacji
2014-11-13 20:51 80%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
Wyluzuj panie Traks. Elbląg już jest regionem / są odpowiednie zapisy /, ale nie leży pomiędzy woj . pomorskim, a warminsko-mazurskim bo tworzy to województwo. A tak poza tym to co żeś pan do tej pory osiągnął oprócz "wstawiania gadki"?
odpowiedz oceń post 16 4 zgłoś do moderacji
2014-11-13 21:15 67%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Kompetentny80
Panie Rafale, przykro mi, ale do kompetentnych Pan nie należy, na sporcie ani pod stricte tym znaczeniem ani biznesowo Pan sie nie zna. Doświadczenia Pan nie ma. W związku z tym niech Pan nie mówi, ze nie była to decyzja polityczna...Jesli jest pan mało inteligentny w co jednak nie wierze, niech Pan nie robi z nas idiotów. Pan Wilk okłamał nas w Wielu sprawach: stadion, straż miejska, dalsze zadłużanie miasta, nepotyzm, gazetka miejska i inne. Pewnie, ze jest lepszy niż Nowaczyk, ale to trochę za mało..Pozdrawiam i życzę trochę większej wiedzy i inteligencji
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2014-11-13 21:15 78%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Kompetentny80
Panie Rafale, przykro mi, ale do kompetentnych Pan nie należy, na sporcie ani pod stricte tym znaczeniem ani biznesowo Pan sie nie zna. Doświadczenia Pan nie ma. W związku z tym niech Pan nie mówi, ze nie była to decyzja polityczna...Jesli jest pan mało inteligentny w co jednak nie wierze, niech Pan nie robi z nas idiotów. Pan Wilk okłamał nas w Wielu sprawach: stadion, straż miejska, dalsze zadłużanie miasta, nepotyzm, gazetka miejska i inne. Pewnie, ze jest lepszy niż Nowaczyk, ale to trochę za mało..Pozdrawiam i życzę trochę większej wiedzy i inteligencji
odpowiedz oceń post 18 5 zgłoś do moderacji
2014-11-13 21:33 17%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Kobi
Brawo to jest przyklad prawdziwej dojrzalosci politycznej a pan Traks z Pisu jest tego wzorem
odpowiedz oceń post 4 19 zgłoś do moderacji
2014-11-14 06:49 29%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez warzywniak
co on o tych porach?
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2014-11-14 06:51 44%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez sprzedawca
Racja lepiej nie mówić głośno jaki cel, bo jak się go nie zrealizuje to będą zmiany, a tak..... zawsze można powiedzieć że cel został osiągnięty bo nikt go nie znał hahaha profesjonalne działanie
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2014-11-14 06:54 67%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez zik
tak czytam te infantylizmy i nasuwa się jedno określenie: dzieciak z brodą. niektóre pytania nie były do pana, panie traks a pan się sadzisz...... normalnie przedszkole
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
2014-11-14 07:52 35%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Arczibar
Brawo Panie Rafale. Ludzie młodzi są potrzebni w polityce. Wnoszą świeże pomysły i kreatywność.
odpowiedz oceń post 9 17 zgłoś do moderacji
2014-11-14 10:56 75%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Kumpel
No to jak potrzebni są pomysłowi i kreatywni to chyba nie pan Rafał. Sorry
oceń post 12 4 zgłoś do moderacji
2014-11-14 09:11 60%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Inspektor G
Panie Rafale odsyłamy do artykułu o finansowaniu partii w Elblągu. Ciekawe rzeczy tam przeczytałem. Wie Pan coś o tym ???
odpowiedz oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2014-11-18 18:21 50%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez inc
o czym ty mówisz...za zaslugi listonosza raczej cie pewien gosc tam nie oddelegowal heheh ani tym bardziej zarząd poczty polskiej////dobrze ze nie poszla promocja na barkach startu i rafał "zawsze drugi" traks po raz kolejny poza rada....stop polityce w sporcie
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2016-01-08 15:09 0%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez misselblag
Brawo Panie Rafale super wywiad.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-01-08 15:14 0%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez Misselblag
Brawo Panie Rafale gratuluję pomysłu..
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.